ViewSonic Library > Eğitim > İçgörüler > Etkili Bir Eğitim Teknolojisi Stratejisi Oluşturma – İş Yükünü, İşbirliğini ve Eğitimi Bir Araya Getirin

Etkili Bir Eğitim Teknolojisi Stratejisi Oluşturma – İş Yükünü, İşbirliğini ve Eğitimi Bir Araya Getirin

Bir Eğitim Teknolojisi stratejisi herkese yardımcı olur. Eğitim endüstrisi sorunlarını daha iyi çözmek adına okulları ve Eğitim Teknolojisi sağlayıcılarını bir araya getirir. Birleşik Krallık hükümeti kendi Eğitim Teknolojisi stratejisini uyguluyor ve birçok okul onların örneğini izliyor. Aşağıda, Eğitim Teknolojisi stratejinize dahil edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır (okulunuz için dijital DNA denetimi ile birlikte). Okulunuzun dijital yetenekleri ve Eğitim Teknolojisiden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Uzun bir bekleyişin ardından Birleşik Krallık Eğitim Bakanlığı (DfE) Nisan ayı başlarında Eğitim Teknolojisi stratejisini açıkladı.

Strateji, Birleşik Krallık hükümetinin okullar ve Eğitim Teknolojisi tedarik eden şirketleri arasında daha yakın bir ilişki beklentilerini ortaya koydu. DfE’nin açıklamasına göre, yeni strateji “işletmelerin eğitimcilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünler geliştirmek amacıyla daha donanımlı olmalarını sağlayacak, ürünlerinin etkisini göstermek için sağlam bir kanıt temeli oluşturmalarını sağlayarak daha da ileri gidecek ve hem yenilikçi hem de kanıtlanmış ürünler için talebi artıracak.”

Bu olumlu bir adım. İşbirliği, en başarılı teknoloji şirketlerinin temelini oluşturur. ViewSonic’in kurumsal sektöre ve dünya çapındaki eğitim sektörlerine teknoloji sağlamaktan öğrendiği dersler, Birleşik Krallık’ta yaptıklarımız için de geçerlidir. Bizimle okullarımız ve şirketler arasında istikrarlı bir bilgi akışı olmasaydı, bu dersleri öğrenmek ve öğretmek çok daha zor olurdu.

Okullarımızdan öğrenebiliriz ve öğreniyoruz (görünüşe göre bunun için asla çok yaşlı değiliz) ancak iki yönlü bilgi akışı, okulların teknolojinin potansiyelini fark etmelerine de yardımcı olabilir. Belki de en önemlisi, işbirliği akıllı gelişimi destekleyerek, ürünlerin hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaya yardımcı olur.

Eğitim Teknolojisi ile Eğitim İş Yükünü Aşmak

Daha fazla işbirliği çağrısına ek olarak, DfE, karşılamayı umduğu çeşitli zorlukları ortaya koydu. İş yükünün öncelikli olarak seçildiğini görmek şaşırtıcı gelmiyor.

Belki de birçok sendikanın tercih edeceği kadar uzun sürmese de, bunun bir süredir DfE’nin gündeminin üst sıralarında yer aldığı açıktı. Eğitim Sekreteri Milletvekili Damian Hinds, teknolojinin öğretmenin yükünü artıran bir şey değil, kolaylaştırıcı ve geliştirici olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Bunun sorumluluğu, haklı olarak, Eğitim Teknolojisi sağlayıcılarına aittir.

Eğitim Teknolojisinin amacına ulaşmasını istiyorsak, kullanım kolaylığı bir öncelik olmalıdır. Kapağın altındaki karmaşa tam da bu olduğunda teknoloji gerçekten heyecan verici hale gelir; kapağın altında, görünümden gizlenmiş kalarak.. Eğitim Teknolojisinin karmaşık tarafı geliştiricilerin alanında olmalıdır; öğretmenler için sadece çalışması ve onların çalışmalarına izin verilmesi gerekir. Öğretmenlerin zamanlarını öğretmek için kullanmalarına izin verin; bundan hem öğrenciler hem de öğretmenler yararlanacaktır.

Elbette Eğitim Teknolojisi, öğretmenlerin daha iyi bir iş-yaşam dengesi elde etmelerine yarayacak yalnızca bir faktördür.

Eğitim Teknolojisi ile Özel Eğitime Destek

Dikkat çeken bir diğer alan ise özel eğitim ihtiyaçlarıdır. Teknoloji tüm çocuklar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Ancak, eğitime erişim zorluğu yaşayanlar için etkileri derin olabilir. Etkileşimli ve yardımcı teknoloji, eğitimin tüm öğrenciler için erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olabilir. DfE’nin belirttiği gibi, “Teknoloji, belirli özel eğitime sahip çocuklara öğrenme ve iletişimde yeni bağımsızlık kazandırma gücüne sahiptir.”

Yardımcı teknoloji olarak Eğitim Teknolojisinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için buradaki ve buradaki blog yazılarımıza bakın.

Eğitim Teknolojisi ile Güvenlik ve Veri Güvenliğini Garanti Etmek

DfE tarafından belirtilen diğer engeller arasında, GDPR’de (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) yapılan değişikliklerden önce bile ön planda olan konular olan güvenlik ve veri güvenliği yer alır. Yeni düzenlemelerin getirilmesi korku faktörünü artırdı, ancak verilere mantıklı bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Verilerin analizi, teknolojinin büyük faydalar sağlayabileceği yollardan biridir, ancak gizlilik ve veri koruma konusundaki endişeler bunu engelleyebilir. Bu, mahremiyetin önemli olmadığı anlamına gelmez; çok önemlidir, ancak korku faktörünü aşmamız ve teknolojiden tam olarak yararlanmamız gerekir. Veri ve yüksek performanslı okul birbirini dışlamamalıdır.

makale_görselleri

Eğitimde Dijital DNA’nın Rolünü Tanımak

Okulların farklı altyapıları ve dijital becerileri birçok kurum için kritik bir engel olarak kabul edilir. Biz buna Dijital DNA diyoruz; bir eğitim kurumunun dijital bilgileri, araçları ve teknolojileri eğitimcilerinin ve öğrencilerinin iyileştirilmesi için özümseme ve kullanma yeteneğidir. Bu nedenle bir eğitim kurumunda örgütsel, insani ve teknolojik faktörler arasında güçlü bir sinerji yaratmak önemlidir.

Dijital DNA’nız hakkında bilgi edinmek, bir okulun Eğitim Teknolojisi yatırımlarının hedefine ulaşmasına yardımcı olabilir. Bilgi burada güçtür; Bir okulun ne için donatıldığına dair net bir anlayış olmadan, yatırımlar yüksek risk taşıyacaktır. Dijital DNA’nızı belirlemenin birkaç yolu vardır. Bu bilgi, yatırımlarınızın istenen etkiye sahip olmasını sağlamak için Eğitim Teknolojisi tedariğinizi bilgilendirmek için kullanılmalıdır. Birleşik Krallık’ta Eğitim Teknolojisi ve Dijital DNA hakkında daha fazla bilgi edinmek için ücretsiz teknik incelememizi indirin.

Basit bir Dijital DNA Denetimi öneriyoruz:

Adım 1: Dahili bir dijital DNA analizi yapın

Adım 2: Eğitim Teknolojisindeki mevcut ve gelecekteki eğilimleri gözden geçirin

Adım 3: Mevcut ihtiyaçları ve gelecekteki ihtiyaçları tanımlayın

Adım 4: Dijital bir DNA stratejisi tasarlayın ve ilgili taraflardan destek alın

Adım 5: Uygulama planınızı tanımlama

Adım 6: Çözüm sağlayıcıları seçerek bir eylem planı oluşturun

Başlamak için 5 dakikalık Dijital DNA testimizi ücretsiz yapın.

Bu stratejinin okulların teknolojinin faydalarını ve potansiyelini fark etmesine yardımcı olup olmayacağını sonuçta zaman gösterecek. Uzun zamandır okullarla işbirliği yapmaya kararlıyız ve bu uygulamanın daha da yaygınlaşmasını umuyoruz. Rakamlarda güç vardır ve öğretmenleri, okulları, öğrencileri ve teknoloji yenilikçilerini bir araya getirebilirsek, gelecek kesinlikle daha parlak olacaktır.