ViewSonic Library > Eğitim > Profesyonel Gelişim > ViewSonic Eğitim Ekosisteminin Gücü

ViewSonic Eğitim Ekosisteminin Gücü

Eğitim Teknolojisi (EdTech) geliştikçe, ViewSonic Eğitim Ekosistemi eğitimcilerle birleşerek onları güçlendirir ve eğitimde yeni olanakların kilidini açar. Çeşitli öğrenme ortamlarına uyarlanabilen Eğitim Ekosistemi, eğitimcilere özel donanımları, son teknoloji yazılımları ve güvenilir hizmetleri kusursuz bir şekilde entegre ederek, öğrencilerin öğrenme sonuçlarını yükselten ve okul operasyonlarını kolaylaştıran sinerjiler yaratır.

Eğitim Ekosisteminin ne olduğu ve okulunuza nasıl fayda sağlayacağı hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için okumaya devam edin. Veya ViewSonic’in eksiksiz eğitim çözümleri yelpazesini keşfedin.

EdTech, öğrenme sonuçlarını yükseltmek ve okul operasyonlarını kolaylaştırmak için yenilikçi donanım ve yazılımlar sunarak, eğitimi dönüştürdü. Yine de sonsuz gibi görünen Eğitim Teknolojisi çözümleri denizinde gezinmek hiç de kolay bir başarı değil. Çoğu zaman okullar, farklı markaların Eğitim Teknolojisi çözümlerini karıştırıp eşleştirir, ancak uyumluluğun genellikle bir markanın tescilli ürünlerine bağlı olduğunu ve potansiyel olarak mevcut donanımın yeni alternatiflerle tamamen değiştirilmesini gerektirdiğini keşfederler.

Bu uyumluluk labirentinin ötesinde, yeni yazılım ve iş akışlarında gezinirken öğretmenler ve öğrenciler için bir öğrenme eğrisi ortaya çıkıyor. Bu genellikle zor sorun giderme ve mevcut öğretim araçları ile yeni Eğitim Teknolojisi arasındaki çatışmaları içerir ve zamanı zenginleştirici öğrenme deneyimleri oluşturmaktan uzaklaştırır. Başarılı entegrasyondan sonra bile endişeler devam ediyor: Çözümün düzeltilmesi kolay mı? Cevaplar hızlı bir şekilde bulunabilir mi?

Okullar geliştikçe önemli bir karar ortaya çıkıyor: eskiye sadık kalmak mı, yoksa yükseltmey mi benimsemek?

ViewSonic Eğitim Ekosistemi

35 yıllık yolculuğumuzda ViewSonic, teknolojiyi tüm eğitim ihtiyaçları için erişilebilir kılmak amacıyla eğitimde mükemmelliğe yönelik bir vizyon ve tutkuyla hareket etmiştir. Bu nedenle öğretmenleri eğitimin gerçek kahramanları olarak destekliyoruz ve onların uzmanlıklarına olan derin saygımız, bizi eğitimin kilit paydaşlarıyla yakın ortaklıklar kurmaya yönlendiriyor. Bu, teknolojimizin onların uzmanlıklarını tamamlamasını ve öğrencilerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmalarını sağlamalarını sağlar.

Eğitimcilerin EdTech konusunda karşılaştığı zorluklara yanıt olarak, eğitimcilerin ve öğrencilerin farklı taleplerini karşılayan, öğretmenlere özel, basit ve kullanıcı dostu çözümlerden oluşan bir koleksiyon olan ViewSonic Eğitim Ekosistemi’ni oluşturduk. Gelişmiş ancak sezgisel donanım, yazılım ve hizmetlerden oluşan ViewSonic Eğitim Ekosistemi, dijital eşitliği geliştirmek ve dünya çapında kaliteli eğitime erişimi genişletmek için çalışır. Bu sütunlar bağımsız olarak çalışırken, bunları okullarda birleştirmek öğrenme çıktılarını, okul verimliliğini ve uzun vadeli maliyet tasarruflarını artıran sinerjiler yaratır.

The ViewSonic Education Ecosystem comprises hardware, software, and services designed to empower educators, boost learning outcomes, and streamline school operations

Neden Eğitim Ekosistemi?

ViewSonic Eğitim Ekosisteminin her bir ayağı okullara bağımsız faydalar sunarken, asıl sihir okullar bu sütunların iplerini birbirine geçirdiğinde ortaya çıkar. Okullar, ViewSonic Eğitim Ekosistemi’ni entegre ederek öğrenciler için öğrenme sonuçlarını iyileştirebilir, öğretmen iş akışlarını kolaylaştırabilir ve operasyonel verimliliği artırabilir. Nasıl olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman ince ayrıntılara bakalım.

Geliştirilmiş Öğrenme Sonuçları

Öğrenme ekosistemimiz, öğrenmeyi ders kitaplarının ötesine, donanım ve yazılımın birlikte çalıştığı dinamik bir dünyaya taşıyor. Yolculuk, öğretmenlerin kendilerini Mesleki Gelişim Programına kaptırmaları, ViewSonic ViewBoard interaktif ekranlarından ve myViewBoard yazılımından en iyi şekilde yararlanma becerilerini kazanmalarıyla başlar. Bu bilgiyle donanmış olarak, interaktif derslerin yöneticisi haline gelirler ve geleneksel sınıfları işbirliği ve yaratıcılık merkezlerine dönüştürürler.

ViewSonic Eğitim Ekosistemi’nin gücünü gerçekten anlamak için gelin tipik bir matematik dersine göz atalım. Bu sınıfta, diğer pek çok şeyin yanı sıra öğretmenler, diyagramlara kolayca açıklama ekleyerek, çözümler çizerek ve simülasyonları myViewBoard Whiteboard‘u kullanarak doğrudan ViewBoard’a aktararak, soyut kavramları somut gerçekliklere dönüştürebilir. Artık pasif seyirciler olmayan öğrenciler beyin fırtınası yapabilir ve denklemleri doğrudan tahtada birlikte çözebilirler. Son olarak öğretmenler, anında çeşitli formatlarda “bas ve yanıtla” sınavlar oluşturarak kavramayı ölçmek için ClassSwift‘i kullanabilir ve daha fazla açıklama gerektiren alanları anında ortaya çıkarabilir. Bu şekilde Ekosistem, sıradan olanı muhteşeme dönüştürerek, öğrencileri multimedya açısından zengin bir öğrenme yolculuğuna aktif katkıda bulunanlar haline getirir.

Ancak sihir zil sesiyle bitmiyor. Öğrenciler sınıfı yanlarında taşır ve açıklamalı Dijital Tahta dosyalarını evde incelemek üzere kaydederler. Bu arada öğretmen, bir sonraki dersin daha kişisel ve etkili olabilmesi için öğrencileri anlama düzeylerine göre ustaca gruplandırarak kapsamlı sınıf performans raporlarını incelemek için ClassSwift‘i kullanır. Ayrıca ViewSonic’in Mesleki Gelişim Programı ile öğretmenler, dinamik Eğitim Teknolojisi ortamında bir adım önde olmak ve sürekli olarak olağanüstü öğrenim sonuçları sunmak için becerilerini sürekli olarak geliştirebilir.

ViewSonic Education

Learning Solutions
For the Future

Learn more >

Kolaylaştırılmış Öğretim İş Akışları

ViewSonic Eğitim Ekosistemi’ni farklı kılan nedir? Odak noktası işbirliğine dayalı planlama, güçlendirme ve küresel bir eğitimci topluluğu oluşturmaktır. Gelenekselin ötesinde, gelişmiş dijital tahta araçlarını, önceden hazırlanmış derslerden oluşan zengin bir kütüphaneyi ve öğretim dinamiklerini dönüştürmek için sürekli mesleki gelişime giden yolu birleştirir.

ViewSonic TeamWork, Google Jamboard gibi sıradan araçların özelliklerini aşarak dijital tahtayı bir sonraki seviyeye taşıyor. Yapay zeka özetleme aracı ve sonsuz bir tuvalle donatılan bu sistem, öğretmenlerin kapsamlı yazılar içeren dersleri verimli bir şekilde yürütmelerine veya müfredatları hakkında gerçek zamanlı olarak işbirliği içinde beyin fırtınası yapmalarına olanak tanır. Daha sonra Google Drive ve Google Classroom ile sorunsuz bir şekilde entegre olan myViewBoard Whiteboard kullanarak etkileşimli dersler hazırlayabilirler. Bu entegrasyon, öğretmenlere PDF dosyaları, düzenlenebilir Google Slaytlarını ve PowerPoint sunumlarını içe aktararak, mevcut materyallerini zenginleştirme olanağı sağlar. Verimliliği yeni boyutlara taşıyan ViewSonic Originals, myViewBoard Whiteboard derslerine zahmetsizce uyum sağlayan çok sayıda hazır ders planı ve etkileşimli modül sunar. Bu, öğretmenleri ders hazırlığının sıkıcı yükünden kurtararak zengin sınıf deneyimleri sunmaya odaklanmalarına olanak tanır.

Bir destek ayağı olarak ViewSonic Eğitim Ekosistemi, öğretmenlerin profesyonel yolculukları boyunca başarıya yönelik donanıma sahip olmalarını sağlar. Mesleki Gelişim Programımız, eğitimcileri etkili Eğitim Teknolojisi kullanımı için gerekli becerilerle donatarak merkezde yer alıyor. Ayrıca ViewSonic Eğitimci Topluluğu platformu da var; ilham veren, ders kaynaklarının ve en iyi uygulamaların dünya çapındaki meslektaşlarıyla paylaşıldığı bir alan. Bu, en son Eğitim Teknolojisi trendleri ve metodolojilerinden oluşan bir kaynak merkezi görevi görerek kendi kendine öğrenmeyi güçlendiren ViewSonic Library ile tamamlanmaktadır. Özetle, ViewSonic Eğitim Ekosistemi, eğitimciler için akıcı, zenginleştirici ve işbirlikçi bir eğitim deneyimi sunarak öğrencileri için de başarı anlamına gelir.

myViewBoard

Your Integrated
Learning Platform

Learn more >

Uzun Vadeli Maliyet Verimliliği

ViewSonic Eğitim Ekosistemi, sürdürülebilir ve kapsayıcı eğitimi destekleyen bütünsel bir çözüm sunar. Eğitimcilere özel ViewBoardlarımız, sunum ekranlarımız, takılabilir bilgisayarlarımız ve yazılımımız, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirliğe öncelik verir. Bu okullar için ne anlama geliyor? Onları markaya özel kısıtlamalardan kurtararak, ViewSonic çözümlerini tanıtırken mevcut eğitim kurulumlarını elden geçirmenin maliyetli ve israflı sürecinden kaçınmalarına olanak tanır. Örneğin okullar, interaktif ekranlarını takılabilir bilgisayarlarımızla yükselterek, elektronik atıkları azaltarak, bunların performansını ve ömrünü artırabilir. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğe olan bu odaklanma, sınıfların ötesine geçerek koridorlardaki sunum ekranlarımızı, BT laboratuvarı monitörlerimizi, enerji tasarruflu projektörlerimizi ve amfilerdeki Hepsi Bir Arada LED Ekranlarımızı kapsamaktadır.

myViewBoard Manager yazılımı, BT yöneticilerinin güçlendirilmesinde merkezde yer alıyor. ViewSonic donanımının merkezi uzaktan kontrolünü sağlayarak, başlatmaları, kapatmaları, ürün yazılımı güncellemelerini ve kampüs iletişimini planlamak gibi zaman alan rutin görevlerin otomasyonunu güçlendirir. Sonuç? Daha az boşta güç tüketimi, manuel cihaz yönetimine daha az zaman harcanması ve iyi bilgilendirilmiş bir eğitim topluluğu, uzun vadeli maliyet tasarrufları sağlar.

Güvenilirlik ve destek, ViewSonic Eğitim Ekosistemi’nin temel ilkeleridir. Kapsamlı satış sonrası hizmetler, genişletilmiş yedek parça bulunabilirliği ve geri dönüşüm ortaklıkları sayesinde kullanıcılar, tüm ViewSonic donanımlarında tutarlı ve güvenilir bir deneyim bekleyebilirler. Bu girişimler, geleceğe odaklı ve sorumlu bir eğitim yolculuğunu teşvik etmek amacıyla sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu olarak ViewSonic donanımının yaşam döngüsünü uzatmak için çalışır.

Son Söz

Dijital eşitliği ele alma, kaliteli eğitime erişimi genişletme ve dünya çapında öğrenme sonuçlarını iyileştirme şeklindeki genel hedefle Eğitim Ekosistemi, hedefe yönelik çözümlerden oluşan entegre bir yaklaşım benimsemektedir. Bu çözümler, gelişmiş öğrenme çıktılarını, artan öğrenci katılımını, kolaylaştırılmış yönetimi ve uzun vadeli maliyet etkinliğini teşvik eder. Deneyim zenginliğimizin rehberliğinde, bu gelişen ortamda eğitimcilerle el ele vererek sektör üzerinde olumlu bir etki yaratmayı hedefliyoruz.

ViewSonic Education ile birlikte büyümeye istekli misiniz? Kapsamlı eğitim çözümlerimizi burada keşfedin.

ViewSonic Education Ecosystem solutions encompass hardware, software, and services.