ViewSonic Library > Eğitim > Sınıflardaki Teknoloji > İnteraktif Sınıf Ekranları – Giriş

İnteraktif Sınıf Ekranları – Giriş

.

Sınıf teknolojisi geliştikçe interaktif sınıf ekranları standart haline geliyor. Bu özellikle ViewBoard gibi interaktif düz panellerde kalite arttıkça ve maliyet azaldıkça doğruluk kazanmaktadır. Ve yeni ilerlemelerle birlikte, öğrenciler arasında gerçekten etkileyici bazı performans iyileştirmeleri de dahil olmak üzere uzun bir fayda listesi geliyor. Neden daha fazla okulun interaktif sınıf ekranlarını tercih ettiği hakkında daha fazla bilgi edinin. ViewSonic’in eğitime yönelik interaktif ekran çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz burayı tıklayın.

İnteraktif sınıf ekranları eğitimin neresinde yer alıyor? Modern çağımızda gençlerimizi eğitenler bir ikilemle karşı karşıyalar.

Akıllı telefonların, tabletlerin ve bulutla entegre teknolojinin yükselişi göz önüne alındığında, kara tahta, tepegöz ve eskinin diğer analog araçları artık aynı eğitimsel sonuçları vermiyor.

Öğrenci katılımı ve test puanları düşerse okul gidişatı tersine çevirmek için ne yapabilir? Cevap, zamana ayak uydurmak ve uyum sağlamaktır.

Ancak ilgili araçlar ve teknoloji ucuz değildir ve ürün seçenekleri oldukça yaygındır. Okulunuz için bir ürün satın almaya karar vermek sizin işinizse, interaktif sınıf ekranları öneriyoruz ve bilinçli bir karar vermenize yardımcı oluyoruz.

What Are Interactive Classroom Displays?

İnteraktif sınıf ekranları, tabletin dokunmatik teknolojisini dijital tahtanın eğitimsel işlevselliğiyle birleştirir. Sınıfta esnekliği, işbirliğini ve yaratıcılığı vurgularlar. Bu, yerel özellik paketi ve dış medyayı dahil etme konusundaki gelişmiş kapasiteleri sayesinde elde edilir ve böylece öğretmenlerin dersleri neredeyse mümkün olan her şekilde hayal etmelerine olanak tanır.

What Are the Advantages of Interactive Classroom Displays?

Doğası gereği interaktif sınıf ekranlarının avantajları neredeyse her eğitim tabanlı senaryoda mevcuttur. Bir yandan işbirliği ve ders planlama gibi günlük görevleri kolaylaştırırlar. Dahası, daha geniş bir yelpazede, doğal taşınabilirlikleri ve maliyet tasarrufları, interaktif ekranları da değerli bir teklif haline getirmektedir.

Portability 

İnteraktif sınıf ekranlarından bazıları taşınabilirlik avantajı sunar. Bazı durumlarda herhangi bir yüzeye tutturulabilir, böylece gittikleri her yere etkileşim ve katılım getirebilir. Dahası, taşınabilirlik aynı zamanda öğretmenlerin kendilerine de uzanmaktadır; sınıfta bulundukları yerden ekrana uzaktan erişebilirler.

Long-term Cost Viability

Elbette ki interaktif sınıf gösterileri ucuz değiller. Ancak bir satın alma işleminin ardından, bu dijital ürünlerin bakım ve onarım ücretlerinin, sıradan bir analog beyaz tahtaya göre çok daha düşük maliyetli olduğu anlaşılmalıdır. Bunun yanı sıra öğretmenlere ve öğrencilere sağlanan faydalar arasında, sınıftaki interaktif ekranlar pratikte kendi masrafını çıkarmaktadırlar.

Artan İşbirliği

Öğrenciler birlikte çalıştıklarında birlikte öğrenirler. Geleneksel derse dayalı öğretim yöntemi, sınıf arkadaşları arasındaki işbirliğine çok az olanak sağlıyordu, bu da eğitimi tek başına yapılan bir etkinlik olmaya mahkum ediyordu. İnteraktif sınıf görüntülerini kullanarak etkileşim ve katılım her dersin odak noktası haline gelir. Artık eğitim işbirlikçi bir grup çalışmasıdır!

Daha Kolay Planlama

Öğretmenlerin ders planları bir zamanlar ders kitabının, malzeme envanterinin ve bütçenin izin verdiği ölçüde sınırlıydı. Artık değil! İnteraktif sınıf ekranları ile sınır gökyüzüdür! Etkileşim ve internet bağlantıları sayesinde öğretmenler ders planlarının daha kolay ve daha hızlı hazırlandığını görecek ve böylece diğer hazırlıklar için daha fazla zaman açabileceklerdir.

myViewBoard Clips’in ders planlamayı nasıl daha da kolaylaştırdığını buradan öğrenin.

ViewBoard 52 Series

Today's lesson made easy

Learn more >

İnteraktif Sınıf Ekranlarının Potansiyel Dezavantajları Nelerdir?

İnteraktif sınıf ekranlarının tüm avantajlarının yanı sıra dezavantajları da vardır. Sınırlı bütçeye sahip olanlar için ekranların başlangıç ​​fiyatı ve sonrasında hem eğitimi hem de onarımı için BT’ye bağımlı olmak bir engel teşkil edebilir. Ek olarak, sınıf düzenine bağlı olarak mekansal sorunlar da sıkıntı verici bir faktör haline gelebilir.

interactive classroom displays

Fiyat

İnteraktif sınıf ekranlarının taban fiyatı, analog benzerleri bir yana, diğer dijital sınıf araçlarından daha yüksektir. Bakım, değiştirme ve onarımları hesaba kattığınızda maliyet daha da artar. Toplam uzun vadede dengelense bile birçok okul bölgesi satın almadan önce iki kez düşünecektir.

Sezgiselden daha az

Öğretmen olmak için çok fazla eğitime ihtiyaç var. Pek çok interaktif ekran, idealden daha az sezgisel olduğundan, bunlara hakim olmak için daha fazla eğitim gerekir. Sonuç olarak, genellikle yetersiz eğitim alan öğretmenler ekranları tam potansiyelleriyle kullanmıyorlar; bu da hem zaman hem de para kaybı anlamına geliyor.

Teknik Desteğe Güvenmek

Hem uygulama hem de bakım açısından, interaktif sınıf ekranlarının yükü teknik desteğe düşüyor. Sınıflarını iyileştiren okullar için, BT zamanının ne kadarının kullanılacağının yanı sıra onarımın gerçekleşmesini beklerken kaybedilebilecek ders zamanı miktarının da dikkate alınması gerekir.

Sınıf Faktörleri

İnteraktif sınıf ekranlarının mutlaka ölçeklenebilir projeksiyon özelliği olması gerekmez. Sınıfın düzenine ve harici ışık kaynaklarının varlığına bağlı olarak, öğrenciler ekranı görmek için gözlerini zorladığında göz sorunları ortaya çıkabilir. Aynı şey, uzakta oturan öğrencilerin duyamayacağı ekranların ses seviyesi için de geçerlidir.

İnteraktif Sınıf Görüntülerinin Etkileri Nelerdir?

Avantaj ve dezavantajlarının ötesinde, etkileşimli sınıf ekranlarının gerçek çekiciliği, özellikle uzun vadede bir bütün olarak sınıf üzerinde yarattığı etkide yatmaktadır. Daha fazla öğrenci katılımı, eğitime yönelik konaklama kapasitesinin artması ve gelişmiş iletişim uygulamaları bu etkilerden ve dolayısıyla güçlü yatırım motivasyonlarından sadece birkaçıdır.

Daha Fazla Katılım

Hiçbir şey, işleyen bir sınıfın bariz öğrenci katılımından daha iyi bir göstergesi olamaz. Aslına bakılırsa, pasif öğrenmenin aksine aktif öğrenmeyle meşgul olan öğrencilerin dersten kopma olasılıklarının çok daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Öğrenci katılımı interaktif bir sınıf ekranıyla kolaylaştırılabileceğinden, yükseltme yapmamak için hiçbir neden yok!

Sınıfta Yerleşim

En iyi ders planları her şeyi gerçekten açıklayan planlardır. İnteraktif ekranların sağladığı esneklik göz önüne alındığında, öğretmenlerin her şeye hazırlıklı olabilmeleri gerekir. Bu sadece öngörülemeyen engeller için değil aynı zamanda farklı öğrenme stilleri, hızları ve diğer özel gereksinimlerle ilgili düzenlemeler için de geçerlidir.

İletişimsel İyileşme

Tüm öğrenciler, hem büyük hem de küçük ortamlarda, sınıfta iletişim kurma konusunda isteksiz oldukları bir aşamadan geçerler. Çoğu kişi için bu aşama yetişkinliğe kadar devam eder. Ancak interaktif ekranların çevreye daha fazla işbirliği ve etkileşim getirdiği göz önüne alındığında, öğrencilerin doğal olarak iletişim gücü kazanma şansı da artar. interactive classroom displays

Piyasada interaktif sınıf ekranları var mı?

Tabii ki var. ViewSonic’in ViewBoardlar piyasadaki en yeni interaktif sınıf ekranıdır. ViewBoard’un amacı, toplam katılıma ve dinamik, ‘ön yüze dönük öğrenmeye’ büyük önem vererek öğrenmeyi tamamen dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Bir projektör, dokunmatik ekran ve bulut tabanlı yazılım paketinin sinerjik birleşimi sayesinde tam da bunu başarıyor.

Uygulamada The ViewBoard, nispeten düşük maliyeti, kullanım kolaylığı ve hızıyla müşterilerin ilgisini çekiyor. ViewBoard projeksiyonu tam ölçeklenebilirliğe izin verdiği için uzamsal sorunlar sorun değildir. Potansiyel tuzakların üstesinden gelmeyi amaçlayan ürün, sınıfta yeni nesil etkileşimin öncülüğünü yapmayı amaçlıyor. myViewBoard yazılım Paketi aynı zamanda özellikle öğretmenler için tasarlanmış geniş bir araç yelpazesi sunarak daha kolay ders planlaması, çoklu medya entegrasyonu ve ilgi çekici aktiviteler sağlar.

ViewSonic ViewBoard serisi ve bunların sınıfınızı nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. İnteraktif ekranlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz interaktif dokunmatik ekranların eğitimi iyileştirmesinin 10 yolu yazımızı okuyun.