ViewSonic Library > Eğitim > Sınıflardaki Teknoloji > Eksiksiz Bir Dijital Eğitim Çözüm Sağlayıcısı Nasıl Seçilir

Eksiksiz Bir Dijital Eğitim Çözüm Sağlayıcısı Nasıl Seçilir

Doğru dijital eğitimi ve EdTech çözüm sağlayıcısını bulmak zor olabilir, ancak sizin için en uygun olanı seçmek size zaman ve para kazandıracak ve hayal kırıklığından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörler, sağlayıcı tarafından sunulan yazılım ve donanımın türü ve bunların sınıfınıza nasıl fayda sağlayabileceği olmalıdır.

Sağlayıcınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmak için okumaya devam edin ve daha fazlasını öğrenmek için ViewSonic’in eğitim çözümü sayfasına göz atmayı unutmayın.

Doğru dijital çözüm sağlayıcısını bulmak büyük bir yatırımdır. Okulunuz için kaynak ve teknoloji satın almak büyük bir sorumluluktur ve doğru ekipmanı seçmek zor olabilir. Hangi dijital eğitim çözümünün ihtiyaçlarınıza en uygun olacağına karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır, ancak bu EdTech kaynaklarının amacı ve işlevselliği hakkında net bir fikre sahip olmak, bu satın alma kararlarını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Son birkaç yılda, tabletler ve robotlardan çevrimiçi platformlara ve dijital tahtalara kadar, okullara sunulan eğitim teknolojisi kaynaklarında büyük bir akını oldu. Piyasaya her zaman yeni ürünler girerken, okullar karar verme şekillerinde daha mantıklı hale gelmeye başladı. Sadece heyecan verici göründüğü veya en son moda olduğu için en son ve en iyi teknolojiyi satın almak yerine, çalışanlar gerçekten kendi özel gereksinimlerini karşılayacak ve hem okula hem de öğrencilere değer sağlayacak şeylere odaklanıyorlar.

Okullar, konu öğrencilerin öğrenme deneyimlerini ve fırsatlarını geliştirmek olduğunda hem faydalı hem de etkili olacak EdTech’e kaçınılmaz olarak yatırım yapmak isteyecektir. Bununla birlikte, mevcut teknolojinin çokluğu ile tüm kutuları işaretleyen kaynakları, ürünleri veya araçları belirlemek zor olabilir. Aşağıda, ihtiyaçlarınıza ve öğrencilerinizin ihtiyaçlarına uygun bir dijital eğitim çözümü sağlayıcısı seçmeye bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olabilecek, dikkate almanız için yedi bölümden oluşan bir kontrol listesi derledik.

Digital Education Service Provider Checklist

  • İnternete bağlantınız olduğundan emin olun
  • Donanım ve yazılım uyumluluklarını kontrol edin
  • Satın alacağınız teknik kaynakların ihtiyaçlarınızın tümünü karşıladığından emin olun
  • Yazılımınızın güncel olduğundan emin olun
  • Öğrencileri katılımda tutmaya odaklanın 
  • İşbirliğini teşvik edin
  • İşleri basit tutun
Eksiksiz bir dijital eğitim çözümü sağlayıcısı nasıl seçilir

1. İnternet Bağlantınız Olduğundan Emin Olun

Herhangi bir teknolojiye yatırım yapmadan önce BT altyapınızı kontrol etmeniz önemlidir. Örneğin, geniş bant bant genişliği ve Wi-Fi bağlantısı sıfırdan iyi değilse, okul için iPad’lere yatırım yapmak iyi değildir.

Bu nedenle, herhangi bir şey yapmadan önce bağlantıyı kontrol edin. Uzun vadeli strateji hakkında düşünmek önemlidir; Mevcut altyapınıza bağlı kalmayın çünkü bir şeyleri değiştirmek çok zordu. Uzun vadede sorunlara neden olacaktır. Doğru tedarikçi ile bu, okulun işleyişinde minimum kesinti veya etki ile değiştirilebilir. Yerinde doğru BT altyapısı ile okullar, EdTech’teki değişiklikler ve güncellemelerle büyüme ve gelişme esnekliğine sahip olduklarından emin olabilir.

2. Donanım ve Yazılım Uyumluluklarını Kontrol Edin

Bunu temel alarak, öğretimi olabildiğince kolaylaştırmak için yazılım ve donanımınızın uyumlu olduğundan ve uyum içinde çalıştığından emin olmanız gerçekten önemlidir. Odaklanılması gereken üç ana uyumluluk özelliği vardır.

İlk olarak, geçiş kolaylığı. Kişiselleştirilmiş öğrenmeden öğrenci müdahalelerine kadar birçok eğitimci, teknoloji kaynaklarını sınıfa entegre ederek öğrenme ortamını geliştirmek için şimdiden adımlar attı. Bu EdTech uygulamalarının ödüllerini almaya devam edebilmenizi ve sorunsuz bir geçişi garanti edebilmenizi sağlamak için yeni teknolojinin mevcut yazılımla uyumlu olduğundan emin olun.

İkinci olarak, yeni teknolojinin ne kadar açık ve agnostik (her cihazla çalışabilir) olduğunu düşünün. Bazıları uyumlu dosya formatlarıyla diğerlerinden daha esnek olduğundan, bu dijital eğitim çözümlerinin önemli bir yönüdür. ViewBoard gibi dijital tahtalar, Microsoft, Google ve Apple işletim sistemleri ve eğitim hizmetleri dahil olmak üzere eğitimdeki en üretken platformları desteklerken bu ihtiyacı giderirler.

Son olarak, teknoloji hızla gelişirken, EdTech kaynaklarının sektördeki değişikliklere ayak uydurabilmesi ve bunlarla uyumlu olması önemlidir. Ek olarak, ürünü veya lisansı yeniden satın almak zorunda kalmadan yükseltmelerden geçebilen dijital çözümler bulmak da bir bonustur.

Kalabalık sınıflara ve dikkati dağılmış öğrencilere öğretmek en iyi zamanlarda bile zor olabilir, bu yüzden işinizi çok daha kolaylaştıran akıcı, erişilebilir bir yazılıma ihtiyacınız var. Dersin rota dışına çıkmasını önlemek için, yatırım yaptığınız teknolojinin, güncel ve sizin için sezgisel ve kullanımı kolay, donanımınızla çalışacak uyumlu bir yazılıma sahip olduğundan emin olmalısınız.

eksiksiz bir Dijital Eğitim Çözümü nasıl seçilir

3. Satın Alacağınız Teknik Kaynakların İhtiyaçlarınızın Tümünü Karşıladığından Emin Olun

Öğretmen olmak, sadece bir sınıfa ders vermekten çok daha fazlasıdır. İşe giren planlama, hazırlık, işaretleme ve geri bildirim, dersin gerçek teslimi kadar önemlidir. Bu nedenle, yardımcı olacak araçlara ve kaynaklara ihtiyacınız vardır.

Halihazırda doymuş bir pazarda, ders planlamasına yardımcı olacak çok sayıda kaynak vardır. Ancak, kullanımı kolay ve verimli platformlar kullanmak önemlidir. Örneğin, dijital tahtaların kullanılması, bilgisayarınızda oluşturulan içeriğin kolayca çoğaltılabilmesini ve tüm sınıfa sunulabilmesini sağlar. Veya tüm cihazları birbirine bağlayarak nerede olursanız olun (sınıfta olsun ya da olmasın) bir ders planlayabileceğiniz ve ardından basitçe bağlayıp, ders sırasında sunabileceğiniz anlamına gelir. Yalnızca etkili ve etkili sonuçlar sağlamakla kalmayıp aynı zamanda iş yüklerini en aza indiren ve süreci sizin için çok daha basit ve sezgisel hale getiren teknoloji kaynaklarını arayın.

Çoğu zaman, yazılım seçenekleri sizin bildiğinizden çok daha fazla yeteneğe sahiptir, bu nedenle kendinizi eğitmek ve tüm özellikleri ve işlevleri kavramak için biraz zaman harcamak önemlidir. Bunun iyi bir örneği interaktif dijital tahta yazılımıdır. Dijital tahta yazılımı, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli araçlara sahiptir ve bariz özelliklerin yanı sıra, öğretmenler artık sınıftaki herkesi hem meşgul eden hem de hitap eden dersler oluşturarak sınıflarındaki görsel, işitsel, okuma-yazma ve kinestetik öğrenenlere hitap etme yeteneğine sahiptir.

4. Yazılımınızın Güncel Olduğundan Emin Olun

Öğrenciler okula mümkün olan en iyi eğitimi almak için gelirler – bu nedenle öğretmenleri ilgi çekici ve ilginç dersler vermeleri için güçlendiren en son EdTech çözümlerini entegre eden bir eğitim deneyimi sağlamak okulun sorumluluğundadır. Ancak, herhangi bir teknoloji kaynağında olduğu gibi, sıkı veri koruma ve güvenlik önlemleri önemli bir husus olmalıdır.

Dijital çözümlerin güvenliğini değerlendirirken başvurulacak iyi bir kontrol listesi şunları içermelidir: verileri şifrelemek ve ağ iletişimlerinde kimlik doğrulamasını garanti etmek, gizliliği sağlamak için benzersiz kullanıcı ve cihaz kimlikleri sağlamak ve yetkili bilgi paylaşımını engellemeden diğer web sitelerinden ve bulut depolama sistemlerinden parolaları koruma yeteneği.

Öğrenciler okulda en iyi şansı hak ediyorlar ve çağdaş pedagojilerin önemli bir kısmı en son teknolojik kaynakların entegrasyonuna dayanıyor. Teknoloji bu kadar hızlı gelişiyor ve toplumun her kesimine entegre oluyor, bu nedenle bu hızlı evrime uyum sağlayabilen duyarlı teknolojiye sahip olmak akıllı ve güvenli bir yatırım seçimidir. 

5. Öğrencileri Katılımda Tutmaya Odaklanın 

Öğrencileri meşgul etmek, öğretimin en önemli yönlerinden biridir. Sınıfınızın öğrendikleri şey hakkında aktif olarak dinlemesini ve hevesli olmasını sağlamak zor olabilir ve doğru kaynakları kullanmak ve yeni teknolojiyi dahil etmek, sınıfınızın dikkatini yeniden yakalamak ve sürdürmek için harika bir yol olabilir.

Yerleşik araçlar ve oyunlar ve öğretmenlere ders sunumunda yardımcı olan diğer işlevler dahil olmak üzere birden fazla avantajı olan kaynakları arayın. Konular ve müfredatlar arasında kullanılabilecek teknolojiyi göz önünde bulundurmak da önemlidir; Örneğin, sadece temel STEM konularını öğretmek için değil, aynı zamanda konuları hayata geçirmeye yardımcı olmak için İngilizce, coğrafya ve tarih derslerinde de kullanılabilen robotik kitler. 

6. İşbirliğini Teşvik Edin

İşbirliği, çocukların okulda öğrenebilecekleri en önemli becerilerden biridir ve evrensel olarak öğretilebilir bir beceridir. Tüm konular, öğrencilerin konuları tartışmalarına ve sorunları birlikte çözmelerine olanak tanıyan, daha kendinden emin ve yuvarlak insanlar olmalarına yardımcı olan bir ekip veya grup çalışması öğesi içerebilir.

Öğrenciler, toplanma alanlarında bir ekip halinde çalışarak güçlü yanlarını birleştirebilir ve zayıf yönlerinin üstesinden gelebilirler. Örneğin, bazı öğrenciler teorik kavramları daha iyi anlayabilir, ancak topluluk önünde konuşma konusunda kendilerine daha az güvenebilirken, diğerleri içerikle ilgili desteğe ihtiyaç duyabilir, ancak ayağa kalkıp sınıfın geri kalanına sunmaktan mutlu olabilir. Bu öğrencileri bir araya getirmek, akranlarının güvenini kazanmalarına yardımcı olacaktır ve bu aynı zamanda tüm yeteneklere sahip öğrencilerin dersin sonuçlarından yararlanacağı anlamına gelir.

Peki bunu teknolojiyle nasıl kullanabiliriz? Google Dokümanlar gibi yazılımlar, öğrenci gruplarının aynı doküman üzerinde farklı cihazlardan çalışabileceği ve daha sonra sınıfın geri kalanına sunulabileceği anlamına gelir. Bu, öğrencilerin kendilerini gerçekten ilgilendiren bir konuya girebilecekleri bazı fantastik, rehbersiz araştırma projeleri için kapıyı açar.

Öğrenciler ayrıca sınıf önü ekranına bağlı tabletler üzerinde de çalışabilirler. Örneğin, bir konuyla ilgili beyin fırtınası yapabilirsiniz ve öğrenciler tabletlerini kullanarak dijital beyaz tahtaya bilgi ve geri bildirim gönderebilirler. Bu, konuşmaktan endişe duyan veya yanlış olabileceğinden korkan çocukları desteklemek için anonim olarak da yapılabilir. Öğretmen için bu, sınıf katılımını artırmanın yanı sıra, daha akıcı bir süreçte aynı anda birden fazla öğrenciden cevap almayı da artırır. 

İşbirliğine dayalı iş akışlarına izin veren ek teknolojiler vardır. Örneğin, dokunmatik ekran teknolojisinde ve düz panel ekranlarda mevcut olan geliştirmeler artık birden fazla öğrencinin aynı anda tek bir tahta üzerinde çalışabileceği anlamına geliyor. Çoklu dokunma teknolojisi, öğrencilerin hepsinin aynı içerikle etkileşime girebileceği veya hatta ekranın kendi alanlarında kesintisiz olarak bireysel olarak çalışabileceği anlamına gelir. 

7. İşleri Basit Tutun

En önemlisi, işleri basit tuttuğunuzdan emin olun. Artık modern, mantıklı ve sezgisel olan ve sınıftaki herkes tarafından kullanılabilecek teknolojiye yatırım yapabilirsiniz. Her yaştan ve yetenekten gruplar, bireyler veya öğretmenler için ideal olan bu teknoloji, öğrenmeyi eğlenceli ve ilgi çekici hale getirirken herkes tarafından kullanılabilir. 

Bunlar, sizin ve öğrencilerinizin tam potansiyellerine ulaşabilmeniz için teknolojinizin sağlaması gereken farklı şeylerden bazılarıdır. Etkili bir şekilde kullanıldığında, bu kaynaklar eğitim deneyimini dönüştürebilir ve sonuç olarak öğretmenlerin iş yükünü hafifletebilir ve her öğrencinin öğrenme deneyimini zenginleştirebilir.

Eksiksiz bir dijital eğitim çözümü sağlayıcısı nasıl seçilir

Summary

Choosing the right digital education solution provider for you should be customized to your classroom’s particular needs. If you are ready to begin implementing EdTech and digital learning spaces into your classroom, find out more about integrating technology into the classroom or contact us to start choosing the right solutions for you!