ViewSonic Library > Eğitim > Sınıflardaki Teknoloji > Eğitim BT Yöneticilerinin İnteraktif Dokunmatik Ekranları Sevmesinin 10 Nedeni

Eğitim BT Yöneticilerinin İnteraktif Dokunmatik Ekranları Sevmesinin 10 Nedeni

Eğitim BT yöneticileri, interaktif dokunmatik ekranları sever. Öğretmenler, öğrenciler ve BT personeli için kullanımı kolaydır. Projektör tabanlı sistemlerden çok daha az kurulum ve bakım gerektirirler. Ve diğer etkileşimli ekran türlerinden çok daha uzun süre dayanırlar. Ve bu sadece interaktif dijital tahtaların avantajlarının yüzeyini çiziyor.

İnteraktif bir dokunmatik ekranın ihtiyaçlarınız için en iyi çözüm olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki tam listeyi okuyun.

Önce bir şeyi kabul edelim. Eğitim BT alanında kariyer seçenler sadece teknolojiden hoşlanmazlar. Bu özel ortamda çalışmayı severler. Öğretmenleri ve öğrencileri, öğrenmeyi kolaylaştıran teknolojilerle desteklemekten gurur duyarlar. Öğrencilerin büyümesine ve başarıya ulaşmasına yardımcı olmaktan zevk alırlar.

Bu nedenle, pek çoğu, sundukları işbirliğini geliştirmek ve işgücü hazırlığı için beceriler geliştirmek gibi harika öğretme ve öğrenme avantajları için interaktif dokunmatik ekranların hayranıdır. Bunlarla ilgili daha fazla bilgi için makalemize bakın: İnteraktif Dokunmatik Ekranların Eğitimi İyileştirmesinin 10 Yolu.

Burada, eğitim BT profesyonellerinin genellikle interaktif dokunmatik ekranların savunucuları olmasının ek nedenlerini keşfediyoruz. Bu nedenler, işlerinin günlük talepleriyle ilgilidir. Bunları işbirliğini geliştirmek ve işgücü hazırlığı için beceriler geliştirmek gibi düz panel (IFP) ekranların yönetimsel avantajları olarak düşünün.

1. Hepsi Bir Arada Çözümler

İnteraktif dokunmatik ekranların BT avantajlarının çoğu, tek bir temel gerçeği takip eder. Yani, IFP ekranları hepsi bir arada bir çözümdür. Tüm ürünler tek pakette gelir. Bu kullanıma hazır çözüm, sürekli yedek parça değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelmektedir. Takılacak veya değiştirilecek ampul veya filtre yoktur. Kalkmak ve çalıştırmak için kalibrasyon gerekmez. Sadece bilgisayarınıza bağlanıp, başlayabilirsiniz.

2. Kolayca Yükseltilebilir

Bazen kullanıma hazır olmak yeterli değildir. Bazı IPF çözümleri (ViewSonic ViewBoards gibi), bilgi işlem gücünü artırmayı kolaylaştırır. ViewSonic yuvalı PC’ler, basit, tek seferlik bir eklentidir. Bunları kolayca bağlayıp, HD ses ve video için destek alabilirsiniz. Ayrıca, ek bilgi işlem gücü, daha hızlı Wi-Fi ve genişletilmiş depolama alanı da ürünün artı özelliğikleridir.

Michigan’daki Fenton Devlet Okulu Bölgesi’nden Teknoloji Direktörü Kevin Powers, başlangıçta Android ve kendi bilgisayarlarını kullanarak ViewSonic ViewBoard IFP7550‘yi pilot olarak kullandı.

“Ardından slot PC’yi test ettik ve daha sağlam bir çözüm olduğunu gördük. Öğretmenlere daha fazla seçenek sunuyor” dedi. “Örneğin, grafik hesap makinesi emülasyonu çalıştıran bir öğretmenimiz var. Yıllık sorumlusu öğretmenimiz Adobe yaratıcı paketini çalıştırır ve tartışma için sayfa tasarımlarını getirmek için ekranı kullanır. Slot-in PC ile Windows esnekliğine sahip olmak muazzam.”

Powers’ın ekibi sonunda, kendi bölgelerindeki sınıflara yuvalı PC’lerle donatılmış ViewSonic ViewBoard etkileşimli ekranları yerleştirdi. Sonuç; ek işlevsellik, katılım, işbirliği ve verimlilik oldu.

3. Ücretlere Veda

Yazılım lisanslama ücretleri, maliyetleri ve karmaşıklığı artırır. Neyse ki, birçok interaktif dokunmatik ekran (ViewSonic ViewBoards gibi) hem cihazdan hem de yazılımdan bağımsızdır. Herkesle güzel geçinirler. Bu yalnızca devam eden BT maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda her okulun, sınıf düzeyindeki ve özel müfredatın öğrenme ihtiyaçlarını en iyi şekilde desteklemek için gerektiğinde geçici yazılım seçme esnekliği de sağlar.

4. Kolay Uygulama

Kolay kurulumlar maliyetleri düşürür ve BT personelinin diğer ihtiyaçları karşılamasını sağlar. Hepsi bir arada çözümler oldukları için interaktif dokunmatik ekranlar, projeksiyon cihazlarına ve projektör tabanlı görüntüleme çözümlerine göre daha hızlı yerleştirilir. İster duvara ister arabaya monte edilsin, IFP ekranlarının yerleşimi hızlı ve sezgiseldir. Herhangi bir dizüstü bilgisayar, iPad veya diğer tabletlerle sorunsuz uyumluluk ve kurulum kolaylığı sağlar. Çoğu durumda, eğitmenler ekranı bağladıkları anda kullanıma hazırdırlar. Montaj söz konusu olduğunda, bir IFP’yi duvara monte etmek, bir projeksiyon cihazını monte etmekten daha kolaydır.

5. Kolay Geçişler

Yeni teknolojiye geçiş genellikle zor ve zaman alıcıdır. Değişim zordur ve öğretmenler her zaman yeni araç kullanmaktan hoşlanmazlar. Suskunluk arttıkça, BT personelinin eğitim vermek ve yardım çağrılarına yanıt vermek için ihtiyaç duyduğu zaman ve çaba da artar. İnteraktif dokunmatik ekranlar inanılmaz derecede erişilebilir bir teknolojidir. Bir kere, öğretmenlerin evdeki televizyonlarına benzerler. Bir diğeri için, tıpkı dev bir iPad gibi çalışırlar.

Wilmington Okul Bölgesi, eskiyen projektör tabanlı sistemlerini ViewSonic ViewBoard interaktif dokunmatik ekranlarla değiştirmeye başladığında, Bölge Teknoloji Müdürü Matt Maine’e göre geçiş inanılmaz derecede kolay olmuştur.

Maine, “ViewSonic geldi ve öğretmenler için bazı eğitimler verdi” dedi. “Ve başlamalarına yardım ettik. Ama çoğunlukla, kendileri çözdüler. ViewBoard ekranlarıyla çalışmak çok kolay ve sezgisel.”

6. Az Bakım İhtiyacı

Bir dakikanızı ayırın ve kendi TV’nizi düşünün. En son ne zaman çalışmasını sağlamak için bir şeyler yapmak zorunda kaldınız? Cevap muhtemelen “asla” olacaktır. Bu yüzden kaliteli interaktif dokunmatik ekranlar ile projeksiyon cihazları ve projektör tabanlı görüntüleme sistemlerini değiştirmek için iyi incelenmiş IFP’leri kullanan okullardaki BT personeli, ampulleri değiştirmeye, filtreleri temizlemeye ve zor durumdaki öğretmenlere kalibrasyon konusunda yardımcı olmaya mutlu bir veda edebilir.

Bakımı gereken bir projeksiyon cihazı olmadığından IFP’ler kalibrasyon, ampullerin değiştirilmesi ve filtrelerin temizlenmesi ile ilgili hem maliyetleri hem de personel süresini azaltır. Beklenmedik ampul yanmaları veya ampullerin değiştirilmesini bekleyen arıza süreleri olmadan, derse ara verilme süresi de en aza indirilir.

NY, Oakfield’daki Oakfield-Alabama Okul Bölgesi Öğretim Teknolojisi Direktörü Rob Zdrojewski, ekibinin ViewSonic® ViewBoard ISP7550 75″ etkileşimli düz panel ekranları uygulamasından son derece mutlu olduğunu bildirdi.

Zdrojewski, “Eski Akıllı Tahta projektörlerimizle, öğretmenler sürekli olarak kalibrasyon ve ekrana dokunduğunuz şeyin doğruluğu ile ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyordu” dedi. “ViewBoard’larda yanlış gidebilecek pek bir şey yok ve birçok sorun yaşadığımız Akıllı Tahtalarımızın aksine, ViewBoard’larla ilgili olarak neredeyse hiç arıza talebi gönderilmiyor. Çok bakım gerektirmiyorlar.”

California’nın Sacramento Vadisi’nde bulunan Chico Unified Okul Bölgesi’ndeki BT ekibi, destekleyici projeksiyon cihazlarını, Akıllı Tahtaları ve ViewSonic ViewBoard IFP’lerini deneyimleme fırsatı buldu.

Takenoloji Bağları Projesinden sorumlu Chico SD Bilgi Sistemleri Analisti John Sclare, “Teknisyenlerimize projeksiyon cihazları, Akıllı Tahtalara ve ViewSonic ViewBoard etkileşimli düz panel ekranlara maruz kaldıklarından hangilerini desteklemek istediklerini sordum” dedi. Projeler “Bir bilgisayarı desteklemekten farklı olmayan ViewBoard etkileşimli ekranları desteklemenin çok daha kolay olduğunu söylüyorlar. Çok fazla ihtiyaçları yok, sadece çalışıyorlar.”

7. Öğretmenler ve Öğrenciler İçin Kolay Kullanım

Bu herkes için bir avantaj. Mutlu kullanıcılar, mutlu BT personeli demektir. Daha az şikayet, daha az arıza talebi ve her yerde daha fazla üretkenlik demektir. Mutluluk kadranını daha da artırmak için, tek dokunuşla doğrudan Google’a kaydetme ve yerleşik içerik paylaşma özellikleri gibi öğretmenlerin hayatını kolaylaştıran özelliklere sahip IFP’leri inceleyin.

8. Güvenilir Kaynak Paylaşımı

IFP ekranlarının yaygınlaşması, faydaları genişleten aksesuarların geliştirilmesini hızlandırdı. Bunların arasında, çok çeşitli manuel ve motorlu taşıma arabaları, kaynakların paylaşımını her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Son tasarım geliştirmeleri, daha istikrarlı, düzgün giden ve bütçesel olarak erişilebilir arabalar üretti.

Seçenekler arasında çeşitli derecelerde yükseltme, alçaltma ve eğme özellikleri bulunur. Bazı arabalar, genç öğrenciler ve sanal alan yaratıcıları için ideal olan yatay bir yüzey bile oluşturabilir. Projektör tabanlı sistemlerin aksine, bu araba tabanlı kaynaklar, taşındığında veya sarsıldığında yeniden kalibre edilmesine gerek kalmadan geniş çapta paylaşılabilir; bu da öğretim süresini korur ve BT personeli ihtiyaçlarını azaltır.

Mobil standlar yalnızca kaynak paylaşımı için harika kalmayıp, aynı zamanda öğretmenlerin ekranları sınıfları boyunca hareket ettirmesine izin vererek, esnek bir sınıf ortamının avantajlarını da sunuyor.

9. Uzun Ömür

Lazer projektörler de dahil olmak üzere, tipik bir projeksiyon cihazı veya projektör tabanlı IWB’den 2-3 kat daha uzun kullanım ömrü ile interaktif dokunmatik ekranlar, faydalarını uzun süre devam ettirirler.

Birçok interaktif dokunmatik ekran (ViewSonic ViewBoard ekranları dahil) 50.000 saatlik kullanım için derecelendirilmiştir. Bu genellikle 10 yıllık bir ömürdür. Gerçekte, çok daha fazlası olabilir. Örneğin, haftada beş gün, tipik bir okul gününde 7 saat boyunca bir ekran kullanıldıysa, bu potansiyel 27 yıllık kullanıma eşittir! Gerçekçi olarak, okullar muhtemelen çeyrek yüzyıl geçmeden güncellenmiş teknolojiye bakıyor olacaklar. Bununla birlikte, IFP’lerin uzun kullanım ömrü, on yıllık kullanımdan sonra ihtiyaçlarınızı karşılayan teknolojiyi kullanmaya devam etme esnekliği sunacak. Tüm bu yıllar boyunca, olağanüstü bir toplam satınalma maliyeti denklemi için neredeyse sıfır bakım ve kesinlikle hiçbir yedek sarf malzemesi (ampuller veya filtreler gibi) ihtiyacı olmayacağından bahsetmiyoruz bile. Yaşasın IFP!

10. Olağanüstü Yatırım Getirisi: Daha Düşük Maliyetler, Daha Fazla Zaman

Yukarıda tartışılan faydaların her biri, interaktif dokunmatik ekranların sağladığı olağanüstü yatırım getirisine katkıda bulunur. Bu, birçok BT uzmanının yaşadığı bir denklemdir.

Bölge Teknoloji Müdürü Matt Maine, “Değişiklik yapmak istememizin bir numaralı nedeni, telif haklı yazılımlardan kaçınmak istemekle birlikte maliyet tasarrufu olmuştur” dedi. “Yeni bir Promethean beyaz tahta ve gerekli projektsiyon cihazının maliyeti, yeni bir ViewSonic ViewBoard ekranın maliyetini aşıyor. Ayrıca projeksiyon cihazlarının her iki yılda bir yeni lambalara ihtiyacı oluyor.”

Maine ayrıca “ViewBoard ekranları 50.000 saatlik kullanım için nitelendirildi” dedi. “Yıllarca süren sıfır maliyetli bakım için sabırsızlanıyorum!”

Sonuç olarak: IFP’ler daha az BT zamanı gerektirir, maliyetleri düşürür ve verimliliği ve üretkenliği artırır. Sınıflara ve öğrencilere olağanüstü öğrenme avantajları getiren yıllarca kullanım sağlarlar.

Interactive-Flat-Panel-Touch-Screen-Display-in-the-Classroom

IFP50 Serisine buradan göz atın: