ViewSonic Library > Business > Evden Çalışma > En İyi Ev Ofis Monitörü: Mükemmel Bir Rehber

En İyi Ev Ofis Monitörü: Mükemmel Bir Rehber

En iyi ev ofis monitörü, kullanıcının ihtiyaçlarına bağlıdır. Farklı kullanıcıların işlerine, alanlarına ve hatta sağlıklarına bağlı olarak çok farklı gereksinimleri olacaktır. Ancak, yüksek kaliteli bir ev ofis ekranında aranacak birkaç özellik vardır ve her ihtiyaca uygun çok çeşitli ViewSonic modeli bulunmaktadır.

En iyi ev ofis monitörünü seçme hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Veya ViewSonic’in evden çalışma çözümlerinin tümüne bakın.

2020 itibariyle evden çalışmaya geçiş, çalışanların daha üretken olmalarını, şirketlerin ofis maliyetlerini azaltmalarını ve çalışanların işlerinden daha fazla memnuniyet duymalarını sağladı.

Evden çalışmanın geleceğimizin kalıcı bir parçası olması muhtemel olduğundan, evden çalışırken sağlığınızı korurken üretkenliği ve verimliliği en üst düzeye çıkardığınızdan emin olmak için mümkün olan en iyi araçları kullanmak önemlidir.

Aşağıda, bir ev ofis monitörü seçerken aranacak en iyi özellikleri, mevcut çeşitli monitör türlerini ve ev ofisiniz için en iyi monitör seçimlerimizi inceleyeceğiz.

Ev Ofis Monitörünüzü Ne İçin Kullanıyorsunuz?

Ev ofisiniz söz konusu olduğunda, çalışmaya başlamadan önce kendinize sormanız gereken önemli bir soru “Ev ofisinizi ne için kullanıyorsunuz?” 4K çözünürlüklü videoları düzenlemek için daha fazla ekran alanına ihtiyaç duyan bir video düzenleyiciyseniz, ihtiyaçlarınız tüm gün elektronik tablolarla çalışan bir muhasebeciden çok farklı olacaktır.

Mesleği ne olursa olsun, çoğu ev ofisinin birkaç önemli benzerliği vardır. İnsanlar çalışmak, bilgi sunmak ve ekip arkadaşlarıyla işbirliği yapmak için ev ofislerini kullanır.

Uzun süre üretken bir şekilde çalışmanıza, etkili sunumlar yapmanıza ve ekip arkadaşlarınızla kolayca işbirliği yapmanıza olanak tanıyan bir ev ofis monitörü bulmak önemlidir.

Bir Ev Ofis Monitöründe Neler Aranmalı?

Ergonomik dizayn

Ev ofis monitörleri söz konusu olduğunda unutulmaması gereken en önemli şey ergonomidir. Ergonomi, rahat bir şekilde çalışmanıza, üretkenliği artırmanıza ve kendinize zarar verme olasılığınızı azaltmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış işyeri ilkelerinin incelenmesidir.

İşle ilgili kas-iskelet sistemi bozuklukları, ofislerdeki en büyük yaralanma iddialarından sorumludur ve her yıl 70.000 iş gününden fazla üretkenlik kaybına neden olur. Uygun bir ergonomik monitör, kas yorgunluğu, göz yorgunluğu, boyun ağrısı, sırt ağrısı ve diğer yaralanma riskini azaltabilir.

Bir ev ofis monitörü satın alırken, “ergonomik” tanımına sahip monitörler arayın. Ergonomik monitörler kendi ekseni etrafında dönebilir, eğilebilir, yükseklikleri ayarlanabilir ve fazla öne eğilmeden kolayca görülebilir (en az 24 – 27 inç olan monitörleri öneririz).

Pivot_-swivel_-height-adjustment_-and-tilt-for-office-ergonomics-

USB-C

USB-C monitörler, yüksek hızlı veri, video, ses ve güç sağlamak için tek bir yüksek hızlı USB-C kablosu kullanan yeni nesil monitör standardıdır.

Ortalama bir monitörü bağlamak ve çalıştırmak için gereken dört ila sekiz kabloyu USB-C monitör için ihtiyacınız olan tek bir kabloya kıyasladığınızda, çekiciliği görmek kolaydır.

Geniş işlev yelpazesiyle bir USB-C monitör, esas olarak ev ofisiniz için bir genişleme istasyonu görevi görür ve kurulumu büyük ölçüde basitleştirmeye yardımcı olabilir.

USB-C monitörlerle, uğraşacak kablo olmaz. Tek bir USB-C kablosu, en verimli şekilde olmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

All-in-One Cable

Mavi Işık Filtresi

Telefon, tablet veya monitör gibi tüm ekran çeşitleri, uykuyu bozabilecek ve gözlerinizi daha çabuk yorabilecek bir tür mavi ışık yayar.

Mavi ışık filtreli monitörler, renk dengesini bozmadan mavi ışık emisyonlarını %87’ye kadar azaltabilir.

Evden çalışan çoğu çalışan günde sekiz saat ekrana baktığından, mavi ışık filtreli bir monitör almak, monitör satın alırken aranacak en önemli özelliklerden biridir.

blue light filter

Bonus: VESA Uyumlu

Masaüstünüzde yerden tasarruf etmeye çalışıyorsanız veya monitörlerinizi daha yükseğe yerleştirmek istiyorsanız, VESA uyumlu bir monitör almayı deneyin.

Arka paneldeki özel olarak tasarlanmış deliklerle VESA uyumlu monitörler, masadan uzayan veya duvara hizalanan VESA montaj düzeneklerine yerleştirilebilir ve iş istasyonunuzda muazzam miktarda alan boşaltır.

Ev Ofis Monitörü Türleri

Ev ofis monitörleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli stiller ve seçenekler vardır.

USB-C Monitörler

Tek bir USB-C kablosuyla sağlanan hızlı veri, güç, ses, video ve şarj ile USB-C monitörler bağlantınızı geliştirmenize, dağınıklığı azaltmanıza ve kurulumunuzu kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

USB-C monitörler, basit kurulumları ve önemli maliyet tasarrufları nedeniyle son zamanlarda şirketlerde büyük bir ilgi görüyor.

ViewSonic, boyutları taşınabilir 16inç ile ultra geniş 38inç arasında değişen ve 30 saniye gibi kısa bir sürede kurulabilen USB-C monitörler sunar. Tüm USB-C monitör seçeneklerimize buradan göz atın.

Ergonomik Monitörler

Ergonomik monitörler, yukarıda da belirttiğimiz gibi, monitörünüzü uzun süre rahatça kullanabilmeniz için size esneklik sağlamak üzere tasarlanmış ve kendinizi zorlama veya yaralanma riskinizi azaltan monitörlerdir.

Ergonomik bir monitör satın almak, evden çalışırken sağlığınızı korumak için atabileceğiniz en önemli adımdır.

Çok çeşitli ergonomik monitörlerimize buradan göz atın.

Kavisli Monitörler

Kavisli monitörler, adı üstünde kavislidir. Düz monitörlerin aksine, kavisli monitörler daha fazla sürükleyicilik hissi sağlar, bozulmayı ortadan kaldırır, daha geniş bir görüş alanını kapsar ve gözleriniz için daha rahattır.

Oftalmoloji profesörü Dr. Gang Luo tarafından yapılan bağımsız bir Harvard Tıp Okulu araştırmasına göre, düz monitör kullanıcıları arasında göz yorgunluğu, kavisli monitörlere göre 4 kat daha yaygındır.

Kavisli monitörler, milimetre yarıçapı cinsinden ifade edilen değişen miktarlarda eğriliğe sahiptir. Derecelendirmeler tipik olarak 1800R’den 4000R’ye çıkar.

Örneğin, 3000R dereceli bir monitörün 3000 mm veya 3 metrelik bir eğrilik yarıçapı vardır. Eğrilik yarıçapı ayrıca kavisli bir monitörü rahatça görebileceğiniz maksimum mesafe (bu durumda 3 metreye kadar) için kabaca bir kılavuz görevi görür.

Genel olarak kavisli monitörler grafik tasarımcılar, fotoğraf düzenleyiciler, video oluşturucular ve diğer yaratıcı kişiler için önerilir.

Çift Monitör

Herhangi bir monitör çift monitör kurulumunun parçası olabilse de ViewSonic özellikle çift monitör olarak kullanılmak üzere tasarlanmış monitör setleri satmaktadır.

Çift monitörler kullanışlıdır çünkü birlikte çalışabileceğiniz ekran alanını genişletirler.

Bir excel sayfasına başvurmak için sıkışık bir ekran kullanmak ve bir PowerPoint oluşturmak için sekmeler arasında geçiş yapmak yerine, farklı sekmelerinizi iki ekrana yayarak hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Muhtemelen bir kağıt parçası büyüklüğünde bir masa üzerinde çalışarak kendinizi sınırlamak istemezsiniz, o halde neden aynısını monitörleriniz için yapasınız?

Ultra Geniş Monitörler

Monitörler söz konusu olduğunda, ultra geniş bir monitör kullanmanın büyük avantajları vardır.

16:9 en boy oranı kullanan normal monitörlerin aksine, ultra geniş monitörler 21:9 en boy oranı kullanır (sinema ekranı oranına benzer). Ultra geniş monitörler diğerlerine göre çok daha büyüktür. Geleneksel monitörler yaklaşık 24 ila 27 inç boyutundayken, ultra geniş monitörler 38 inç boyuta kadar çıkabilir.

Ultra geniş monitörler, işinizi verimli bir şekilde yapmanız için ihtiyacınız olan tüm alanı size veren tek bir ekran sunar.

Bu anlamda ultra geniş monitörler, çift monitörlerle aynı işlevin çoğunu sağlar. Bununla birlikte, ultra geniş monitörler dezavantajların yanı sıra bazı önemli avantajlar da sunar.

Film editörleri için ultra geniş monitörler, filmleri düzenlemek ve zaman çizelgesinden daha fazlasını görmek için tek bir kesintisiz ekran sağlar. Filmleri geniş ekran formatında izlemekten keyif alan film izleyicileri için ultra geniş monitörler, filmleri geleneksel ekranlarda görülen sinemaskop çizgileri olmadan izleme fırsatı sunar. Birçok ultra geniş monitör de kavislidir, bu da izleyiciler ve çalışanlar için daha güçlü bir sürükleyicilik hissi sağlar.

Ancak, çift monitörlerin aksine, ultra geniş monitörler masanızda daha fazla yer kaplar.

ViewSonic ultra geniş monitörlerimiz hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Taşınabilir Monitörler

Masanıza bağlı olmaktan sıkıldıysanız, lokal bir kafede, arka bahçenizde veya oturma odanızda olun, taşınabilir bir monitör işinizi halletmek için harika bir üründür.

Çoğu kişi, genişletilmiş ekran alanına sahip taşınabilir bir çift monitör kurulumu oluşturmak için dizüstü bilgisayarlarıyla taşınabilir monitörler kullanır.

Taşınabilir monitörler, hareket halindeyken yayın yapmak veya oyun oynamak için telefonlara veya oyun konsollarına da bağlanabilir.

Ödüllü taşınabilir monitör serimize buradan göz atın.

Dokunmatik Monitörler

İster yana, ister alta kaydırarak veya açıklama ekleyerek, dokunmatik monitörler işinizle etkileşime geçmeniz için yeni ve sezgisel bir yol sağlar.

ViewSonic® myViewBoardTM dijital tahta ile birlikte kullanıldığında, dokunmatik monitörler slaytları gerçek zamanlı olarak kaydırmanıza ve bunlara açıklama eklemenize olanak tanıyarak sunumlarınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlar.

Dokunmatik ekranlı monitörlerimiz hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Ofisiniz için En İyi Ev Ofis Monitörleri

Ev ofisiniz için monitör söz konusu olduğunda, kendinizi sınırlamak istemezsiniz. İşte çalışırken rahat ve daha üretken olmanıza yardımcı olacak en iyi seçimlerimiz.

VG2456 USB-C Monitör

VG2456 USB-C monitör, iş gününüzü en iyi şekilde değerlendirmeniz için tasarlanmıştır. Bu 24-inç yerleştirme istasyonlu monitör, 40 derecelik eğim ve çift yönlü dönme ile tamamlanan, sınıfının en iyisi ergonomik bir tasarım sunar; böylece ekranınızı tam olarak istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ve tek kablolu USB-C işlevi ve doğrudan monitörde bulunan bir gigabit ethernet bağlantı noktası ile bağlantı ve kurulum hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kurulumlarına başka bir monitör eklemek isteyen ev ofis çalışanları için VG2456’ya ek bir USB-C monitör eklemek, başka bir USB-C kablosu bağlamak kadar basittir.

VG2456

VG2448 Kurumsal Monitör

24-inç VG2448 kurumsal monitör, siz çalışırken verimliliği en üst düzeye çıkarmak için üretilmiştir. SuperClear® IPS teknolojisi, bu ergonomik monitörü her açıdan kristal netliğinde görmenizi sağlar.

VG2448 ayrıca kendi ekseni etrafında dönme, döndürme, yükseklik ayarı ve eğme gibi özelleştirilebilir ayarlar sunar. Ayakta çalışmayı tercih eden kullanıcılar için özel olarak tasarlanmıştır.

Atıkları azaltmak için VG2448, çevre dostu biyolojik olarak parçalanabilir ambalaj içinde gönderilir ve daha hızlı kurulum için kolaylaştırılmış bir açma işlemine sahiptir.

VP3481 Kavisli Monitör

Panoramik, sürükleyici kavisli bir ekrana ve 1440p çözünürlüğe sahip olan VP3481 monitör, kesinlikle herhangi bir ev ofis kurulumunun baş tacı olacaktır.

Geniş 34-inç çerçevesiz ekranıyla VP3481, daha derin renkler ve daha zengin kontrastlar sunmak için HDR10 içerik desteğini kullanır. VP3481 ayrıca kolay geniş ekran sunumlar için 21:9 en boy oranına ve daha hızlı bağlantı için bir USB-C kablosuna sahiptir.

100 Hz’lik inanılmaz yenileme hızı ve yerleşik AMD FreeSyncTM teknolojisi ile VP3481, grafik tasarımcıları, multimedya içerik oluşturucuları veya oyun geliştiricileri için ideal olan yumuşak akıcı bir oynatma sunar.

VP3481

VP2768 ColorProTM Monitör

Efsanevi ViewSonic ColorPro serisinin bir parçası olan 27-inç VP2768 ColorPro monitör, profesyonel uygulamalarda kullanım için benzersiz renk doğruluğu sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Çerçevesiz kenarları, onu özellikle kesintisiz çoklu monitör kurulumları için uygun hale getirir. Her pikselde inanılmaz renk doğruluğu için her monitör bir Delta E≤2 değeri verecek şekilde kalibre edilmiştir.

Grafik tasarımcılar, illüstratörler ve film editörleri, şimdiye kadarki en iyi çalışmalarını ortaya çıkarmak için 4,39 trilyondan fazla renkten oluşan bir palet arasından seçim yapmak üzere yerleşik 14 bitlik 3B arama tablosuna bakabilirler.

VG1655 Taşınabilir Monitör

VG1655 taşınabilir monitör, çalışanların nerede olurlarsa olsunlar en verimli hallerinde olmalarını sağlar.

Çantalara veya dizüstü bilgisayar kılıflarına kolayca sığan ultra ince 15,6-inç monitöre sahip VG1655, sizi her zaman bir elektrik prizine bulma zorunluluğundan kurtarmak için USB-C bağlantısı sunar. İki USB-C bağlantı noktası da iki yönlü güç sağlar, böylece VG1655 dizüstü bilgisayarınıza güç bankası aracılığıyla güç sağlayabilir.

İki USB-C bağlantı noktasına ek olarak, VG1655 taşınabilir monitörde ayrıca alternatif bir bağlantı seçeneği olarak mini bir HDMI bağlantı noktası ve hafif gürültülü ortamlarda bile odaklanıp toplantılar yapabilmeniz için 3,5 mm kulaklık girişi bulunur.

VG1655, sürekli seyahat halinde olan iş çalışanları veya evlerinde çeşitli noktalarda çalışmayı seven ev ofis çalışanları için harikadır.

TD1655 Taşınabilir Dokunmatik Monitör

Ödüllü TD1655 taşınabilir dokunmatik ekran, işinizle daha derin etkileşim kurmanızı sağlamak için 10 noktalı yansıtmalı kapasitif dokunmatik ekran ve ekran kalemi sağlar.

15,6-inç parlama önleyici ekrana ve 1080p çözünürlüğe sahip olan TD1655, kristal netliğinde bir görüntüleme deneyimi ve dokunma, kıstırma ve kaydırma hareketlerini de tanıyan ultra akıcı bir yazma deneyimi sunmak için tasarlanmıştır.

VG1655’e benzer şekilde TD1655 de iki yönlü şarj için çift USB-C bağlantı noktası sunar. TD1655, ekranınızı hem dikey hem de yatay modda kullanmanızı sağlayan bir standla birlikte gelir.

Dijital tahta olarak başka bir ekran kullanmak isteyen öğretmenler, genellikle yolda sunum yapan iş seyahatinde olanlar ve diğer dijital göçebeler için TD1655 özellikle uygundur.

Son Söz

Sizin için en iyi ev ofis monitörü, kullanım durumunuza en uygun olanıdır. İster bir elektronik tabloyu daha iyi görmek, ister orijinal bir sanat eseri yaratmak veya ikisi arasındaki herhangi bir şey için ikinci bir ekran arıyor olun. Çeşitli özellikler – ve bu özelliklerin tam uyumluluğu – ev ofisinizde çalışan belirli bir cihaza katkıda bulunur.

İş veya ev için doğru monitörü bulmanıza yardımcı olmak için buradayız, ancak özellikle ev ofis çalışma alanına ilişkin daha değerli bilgiler için lütfen evden çalışma çözümleri sayfamızı ziyaret edin.

Yasal bildiri: Program, fiyatlandırma, teknik özellikler ve bulunabilirlik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Seçimler, teklifler ve programlar ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Burada belirtilen kurumsal adlar ve ticari markalar ilgili şirketlerin mülkiyetindedir. Telif Hakkı © 2020, ViewSonic Corporation. Tüm hakları Saklıdır.