ViewSonic Library > Eğlence > Gaming > Oyuncular için En İyi Monitörler – Eksiksiz Bir Kılavuz (2021)

Oyuncular için En İyi Monitörler – Eksiksiz Bir Kılavuz (2021)

Bir oyun monitörü kullanmak, standart bir monitöre kıyasla daha akıcı ve daha keyifli bir oyun deneyimi sağlar. Daha yüksek yenileme hızları, çarpıcı çözünürlük ve değişken senkronizasyon teknolojisi ile ViewSonic® oyun monitörleri, oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza olanak tanır.

Oyuncu olarak yeni başlıyorsanız, ViewSonic XG05 serisini öneririz. Profesyonel bir e-spor kalibreli monitör arayan ciddi bir oyuncuysanız, ViewSonic ELITE XG270‘i öneririz. Veya ELITE’ın profesyonel oyun monitörleri serisine buradan bir göz atın.

Giriş

Oyun videoları izlemek, forumları okumak veya en son teknolojiyi edinmek olsun, esaslı oyuncular her zaman oyunlarının seviyesini yükseltmelerine yardımcı olacak bir sonraki büyük şeyin peşindedir.

Günümüz oyuncuları, çok çeşitli stil ve özelliklere sahip çok çeşitli oyun monitörleri arasından seçim yapabilir. Piyasadaki pek çok farklı monitör türüyle, hangi türe ihtiyacınız olduğunu bilmek zor olabilir. Oyun endüstrisinin kirli küçük sırlarından biri, belirli oyun monitörlerinin farklı türler için en iyi şekilde çalışmasıdır; bu nedenle ne tür bir oyun monitörüne ihtiyacınız olduğunu anlamak için önce ne tür bir oyuncu olduğunuzu bilmek daha fazla yardımcı olabilir.

Örneğin, MMORPG (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Oynama Oyunu) oyuncuları düz panel bir oyun monitörü seçmeye meyilli olsa da, savaş alanını daha net görmelerini sağlayan yüksek çözünürlüklü ultra geniş kavisli bir oyun monitöründen daha iyi hizmet alabilirler. Call of Duty ve Battlefield gibi birinci şahıs nişancı oyunları (FPS) genellikle daha yavaş ekranlarda oynanırken, oyuncular yüksek yenileme hızlarına sahip monitörleri kullanarak daha iyi başarı ve daha fazla sonuç elde edebilirler.

Bu makalede, oyun oynamak için en iyi monitörleri, bir oyun monitöründe hangi özellikleri aramanız gerektiğini ve oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak en iyi monitör seçimlerimizi incelerken sürece biraz açıklık getireceğiz.

Oyun Monitörleri Nedir?

Oyun monitörleri, PC oyunlarının yoğun grafik ve çözünürlük gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış monitörlerdir. Bazı oyun monitörleri çok yönlü harikalar olsa da, diğer oyun monitörleri belirli oyun türleri söz konusu olduğunda size destek sağlayacaktır.

PC oyunlarındaki zengin ayrıntıları ve karmaşık mekanikleri yakalamak için oyun monitörleri genellikle daha yüksek çözünürlüklerle gelir ve daha akıcı oyun için güçlü bir grafik motoruna sahiptir. Daha yüksek çözünürlüklü monitörler, oyuncuların alanı daha geniş ve net bir şekilde görmelerini sağladıklarından MMORPG’ler için özellikle uygundur.

Daha hızlı yenileme hızları ve yükseltilmiş yanıt süreleri ile oyun monitörleri, oyuncuların daha hızlı tepki vermelerini ve oyun içi eylemleri daha net görmelerini sağlar. Oyuncular gelen tehditlerden daha hızlı tepki verebildiğinden ve diğer oyuncuları daha hızlı hedefleyebildiğinden, daha hızlı yenileme hızlarına ve yanıt sürelerine sahip monitörler genellikle FPS için çok uygundur.

Bazı oyun monitörleri, farklı teknik özelliklere sahip olmanın yanı sıra, geleneksel monitörlerden farklı görünebilir.

Farklı oyun monitörleri, koyu renkler, şık profiller, keskin açılar ve hatta gömülü ışık şeritleri gibi oyun vurgularına sahip olabilir.

Oyun Monitörleri Kimler İçindir?

Popüler bir yanılgı, bir oyun monitörüne sahip olmak için mükemmel bir oyuncu olmanız gerektiğidir.

Bir oyun monitörüyle, tüm beceri seviyelerindeki oyuncular, daha cesur renkler, daha yüksek yanıt hızı ve daha az gecikme ile gelişmiş bir oyun deneyiminin keyfini çıkarabilir.

Yeni başlıyorsanız, başlangıç ​​seviyesinde bir oyun monitörü almak, oyun oynamayı daha keyifli hale getirmek için temel bilgileri edinmenize yardımcı olacak harika bir yoldur.

Daha ciddi oyuncular, yayıncılar ve rekabetçi oyuncular için ViewSonic, ELITE oyun serisiyle rekabet kalibreli e-spor monitörleri sunar.

Bir Oyun Monitöründe Hangi Faktörleri Aramalısınız?

Oyun monitörleri söz konusu olduğunda, belirli faktörler harika monitörleri normal olanlardan ayırır. İster League of Legends, Counter Strike veya World of WarCraft oynuyor olun, harika bir oyun monitörü belirgin avantajlar sağlayabilir.

Yenileme Hızı

Oyuncuların dikkate alması gereken önemli bir faktör de yenileme hızıdır. Yenileme hızları (Hz olarak ölçülür), bir monitörün ekranını değiştirme veya yenileme hızıdır. Yenileme hızı söz konusu olduğunda, ne kadar yüksek olursa o kadar iyi demektir.

Atış oyunları, tıkla ve tıkla maceraları veya anlık tepki sürelerine dayanan diğer oyunlar oynayan oyuncular, yüksek yenileme hızına sahip bir monitöre sahip olmaktan en fazla faydayı görecektir.

Tipik 60 Hz PC monitörleri, Open-World ara sahneleri sırasında takılabilirken, yüksek yenileme hızına sahip oyun monitörleri, grafik yoğun sahneleri takılma olmadan sorunsuz bir şekilde oynatabilir.

Oyun monitörü ararken 120 Hz ve üzeri yenileme hızına sahip bir monitör aramayı deneyin.

Tepki Süresi

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör tepki süresidir. Tepki süresi Griden Griye (GtG) veya bir pikselin bir gri seviyeden diğerine geçmesinin ne kadar sürdüğü ile ölçülür.

Oyun monitörlerinde daha yavaş tepki süreleri, görüntülerin ekranda bulanık göründüğü hareket bulanıklığına veya bir siluetin ekrandaki nesne hareketini takip ettiği gölgelenmeye neden olabilir.

Hareket bulanıklığı özellikle yarış oyunları, atış oyunları veya diğer hızlı tempolu aksiyon tarzı oyunlar için zararlı olabilir.

Tipik PC monitörlerinin tepki süresi 10 ms civarındayken, günümüzde çoğu oyun monitörünün tepki süresi 1 ms ila 5 ms arasındadır.

Her milisaniyenin önemli olduğu oyunlar için hızlı tepki süresi kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark anlamına gelebilir.

Ekran Boyutu ve Çözünürlük

Çoğu kişi bir monitörün ekran boyutuna bakarken genellikle ekran çözünürlüğünü gözden kaçırır.

EVE Online, World of WarCraft veya diğer strateji tabanlı oyunların MMORPG oyuncuları için, güçlü bir ekran çözünürlüğü, oyunculara alanı daha net görme ve saldırılarını daha hassas bir şekilde gerçekleştirme yeteneği sağlar.

Yeni başlayan oyuncular için MMORPG ekranlarında gerçekleşen aksiyon oldukça dağınık görünebilir. Ancak yüksek çözünürlüklü bir monitörün sağladığı netlik, bu karışıklığın bir kısmını gidermeye yardımcı olabilir.

Ekran boyutu açısından, MMO oyuncularına daha güçlü bir sürükleyicilik hissi ve oyun alanının genişletilmiş bir görünümü için en iyi 27 inç ve üstü ekranlar sunulur. Yüksek çözünürlüklü bir ekranla birleştirildiğinde, daha büyük ekran boyutları oyuncuların sahayı daha fazla ayrıntıyla görmelerini sağlar.

Ekran çözünürlüğü esasen bir ekranın gösterebileceği piksel sayısıdır ve bazen PPI (İnç Başına Piksel) olarak adlandırılır. Bir ekran ne kadar çok piksele sahipse o kadar nettir.

Ekranınıza bağlı olarak, ekran boyutu sabit kalırken ekran çözünürlüğü belirli bir aralıkta kalibre edilebilir.

En popüler kararlardan bazıları şunlardır:

  • 720p veya “HD” çözünürlük
  • 1080p veya “Full HD” veya “FHD” çözünürlük
  • 1440p veya “Quad HD” veya “QHD” çözünürlük
  • 2160p veya 4K Ultra HD çözünürlük

Oyun monitörü ararken, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini elde etmek için 1440p veya 2160p çözünürlüğe sahip bir monitör aramayı deneyin.

1980’lerin bloklu piksellerinin aksine, günümüzün PC oyunları kapsamlı bir sinema kalitesiyle işleniyor, böylece arka plan manzaraları bile olağanüstü miktarda ayrıntı içeriyor. Yüksek çözünürlüklü bir monitör seçmek, oyun içindeki grafikleri gerçekten takdir etmenize yardımcı olabilir.

Resolution

En İyi Oyun Monitörü Panel Tipi

Paneller söz konusu olduğunda, monitörler genellikle üç farklı kategoride gelir: Bükülmüş Nematik Sıvı Kristal (TN), Dikey Hizalama (VA) veya IPS (Düzlem İçi Geçiş).

TN Paneller

TN paneller, ışığı, polarize ekranlardan, bir renk filtresinden ve sıvı kristallerden geçirerek çalışır. TN paneller, panel teknolojisinin en eski türlerinden biridir ancak tutarsız ve zayıf renk kalitesi ile dar görüş açıları ile ilgili sorunlar yaşayabilirler.

TN panellerin üstün olduğu alanlardan biri de tepki süresidir. TN paneller, 1 ila 2 ms’lik ultra hızlı GTG sürelerine sahiptir.

TN panelinin ultra hızlı tepki süreleri, onu hızlı tempolu aksiyon platformları ve gecikmesiz bir deneyim gerektiren atış oyunları için ideal bir monitör haline getirir.

IPS Paneller

IPS paneller, kısmen TN panellerin eksikliklerini gidermek için oluşturulmuş panellerdir. IPS panelleri, bir TN panele kıyasla daha yavaş tepki sürelerine ve daha düşük olası yenileme hızlarına sahipken, IPS panelleri, görüş açılarını değiştirirken en iyi renk doğruluğu, daha yüksek kontrast oranları ve minimum renk kayması sunar.

Daha yavaş tepki süreleri ve yenileme hızları nedeniyle çoğu IPS paneli, rekabetçi oyun veya hızlı aksiyon oyunları için ideal değildir. Bununla birlikte, panel teknolojisindeki gelişmelerle, ViewSonic ELITE serisindekiler gibi yeni IPS paneller, TN panellere yakın tepki süreleri elde edebilir.

IPS paneller, Skyrim, Grand Theft Auto, No Man’s Sky veya Journey gibi güzel grafiklere sahip daha yavaş tempolu açık dünya oyunlarının keyfini çıkarmak isteyen oyuncular için idealdir.

Kesin renk doğruluğu nedeniyle IPS panelleri, oyunlarını canlı yayınlamayı seven yayıncılar ve monitörlerini yaratıcı çalışmaları için kullanan diğer içerik oluşturucular için de mükemmeldir.

VA Paneller

VA Paneller, hem TN hem de IPS panellerinin iyi özelliklerinin bazılarını birleştiren panellerdir.

IPS panellerle karşılaştırıldığında, VA paneller benzer yenileme hızlarına sahiptir. VA panelleri ayrıca, daha siyah siyahlar ve daha beyaz beyazlar oluşturarak üç panelin tümü arasında en iyi kontrast oranlarından birine sahiptir.

Bununla birlikte, VA panellerine karşı olan bir faktör, daha yavaş bir tepki süresidir ve bu da hızlı tempolu aksiyon oyunları veya birinci şahıs nişancı oyunları sırasında bulanıklığa neden olabilir.

Daha yüksek kontrast oranları, daha hızlı yenileme hızları, ancak yavaş tepki süreleri ile VA panelleri, sıradan oyuncular veya tek oyunculu oyunlardan hoşlanan oyuncular için en uygun olacaktır.

G-sync vs FreeSync - Gaming Monitors

Değişken Yenileme Hızı Teknolojisi

Oyun monitörleri açısından, iki temel değişken yenileme hızı teknolojisi türü vardır: AMD FreeSync® ve NVIDIA® G-SYNC®.

Çoğu monitör sabit bir yenileme hızında çalışacak şekilde tasarlanmış olsa da çoğu oyun sahneye bağlı olarak dalgalı bir kare hızı kullanır. Bazı monitörler için bu, görüntülerin ayrışabileceği “yırtılma” yaratır.

Bugün oyuncular, oynanışı yumuşatmak, giriş gecikmesini azaltmak ve ekran yırtılmasını önlemek için AMD FreeSync ve NVIDIA G-SYNC arasında seçim yapma seçeneğine sahipler.

İki teknoloji temelde aynı görevi yerine getirirken, NVIDIA G-SYNC, NVIDIA’nın tescilli teknolojisi olmaya devam ederken, FreeSync şirketler için ücretsizdir. NVIDIA’nın G-SYNC teknolojisi, monitöre fiziksel bir çip yerleştirmeye çalışırken, FreeSync, çalışmak için monitörün ekran kartını kullanır. Oyun söz konusu olduğunda, her iki teknoloji de eşit derecede iyi çalışır.

2019’da NVIDIA, FreeSync monitörlerinin NVIDIA grafik kartlarıyla uyumlu hale gelmelerini sağlamak için yazılım sürücülerini yayınladı. Bu teknik olarak tüm FreeSync monitörlerinin NVIDIA ve AMD GPU’ları kullanmasını sağlarken, NVIDIA yalnızca belirli bir FreeSync monitör grubunu “G-SYNC Uyumlu” olarak belirlemiştir ve NVIDIA grafik kartlarını sorunsuz kullanabilmektedir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? G-Sync vs FreeSync Açıklaması

Video Girişleri (Opsiyonel)

Bir oyun monitörü ararken göz önünde bulundurulması gereken isteğe bağlı faktörlerden biri, video girişleri veya monitörlerin sunduğu farklı bağlantı seçenekleridir.

Farklı bağlantı seçenekleri, verileri farklı oranlarda aktarır. HDMI 1.3/1.4 kabloları 10.2 Gbps veya 24 fps’de veri aktarabilirken, HDMI 2.0 kabloları 50/60 fps’de 4K video sunarken 18 Gbps’ye kadar aktarım yapabilir.

DisplayPort ve USB Type-C gibi çeşitli diğer bağlantı seçenekleri, kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir.

Bu bir yap ya da çöz faktörü olmasa da, özellikle çok fazla işlem gücü kullanan oyunlar oynamayı planlıyorsanız, bunu aklınızın bir köşesinde tutmak iyidir.

Çok çeşitli güncel video ve bağlantı girişlerine sahip bir oyun monitörü aramayı deneyin.

Monitor Ports and USB-C - A Comparison of Display Connections - HDMI Monitor Ports and USB-C - A Comparison of Display Connections - DisplayPort Monitor Ports and USB-C - A Comparison of Display Connections - USB-C

Oyun Monitörleri Beni Daha İyi Bir Oyuncu Yapacak mı?

Bize sıklıkla sorulan bir soru, bir oyun monitörüne yükseltmenin sizi daha iyi bir oyuncu yapıp yapmayacağıdır. Ve dürüst cevap, buna duruma bağlı olmasıdır.

Son teknoloji ürünü bir oyun monitörü kullanmak size daha hızlı tepki verme, canlı renkleri görme ve ultra akıcı oyun deneyimi için araçlar sağlayabilir.

Bu monitörler oyun oynama şeklinizi iyileştiremese de, başarılı olmanız ve bir sonraki seviyeye geçmeniz için ihtiyaç duyduğunuz araçları size verebilirler.
Oyun monitörleri, beceri seviyesinden bağımsız olarak, oyun oynamayı daha eğlenceli hale getirir. Canlı renkler, inanılmaz RGB aydınlatma (bazı modellerde) ve gecikmesiz oyun deneyimi ile ViewSonic ELITE oyun monitörleri sizi bambaşka bir dünyaya kaptırabilir.

Düzenli Arama Yapmak için Oyun Monitörü Kullanabilir miyim?

Evet. Aslında, çoğu kişi oyun monitörünü tek monitör olarak kullanır. Gelişmiş yenileme hızları, çarpıcı çözünürlük ve değişken senkronizasyon teknolojisi ile oyun monitörleri, çalışmak, oyun oynamak, film izlemek ve çok daha fazlası için mükemmel iş istasyonları oluşturur!

En İyi Beş Oyun Monitörü

Oyun monitörleri söz konusu olduğunda, ViewSonic ister başlangıç ​​seviyesinde ister profesyonel olun, sizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli monitörler sunar. İşte en iyi oyun monitörleri için en iyi beş seçimimizin bir listesi.

ViewSonic ELITE XG270QG

XG270QC ViewSonic Elite Gaming Monitor

Çarpıcı hızlı 1ms GtG tepki süresi ve şık 27-inç ekranıyla ELITE XG270QG, MMORPG’lerdeki çok oyunculu oyunlardan açık dünyalarda dolaşan kaşiflere kadar herkes için mükemmeldir.

ELITE XG270QG, son derece doğru renkler ve daha derin, daha zengin bir oyun deneyimi için geleneksel IPS renk gamını bir nano parçacık filmle genişleten IPS Nano Renk teknolojisine güveniyor.

XG270QG’nin 1ms GtG yanıt süresi, profesyonel e-spor oyuncularının kullandıklarıyla aynıdır ve hangi oyunu oynarsanız oynayın, kusursuz piksel geçişleri ve azaltılmış “gölgelenme” oluşturmaya yardımcı olur. Bu oyun monitörü ayrıca olağanüstü 165 Hz yenileme hızı ve NVIDIA G-SYNC teknolojisi ile birlikte gelir ve hiper duyarlı ve ultra akıcı bir oyun deneyimi sunar.

En önemlisi, XG270QG, oyuncuların saatlerce yaralanmadan rahatça oynayabilmeleri için yükseklik ayarı, pivot, eğme ve döndürme gibi ergonomik özelliklerle birlikte gelir.

XG270QG, daha rahat bir oyun deneyimi sağlamak için oyunculardan gelen geri bildirimlere dayalı Elit Tasarım Geliştirmeleri ile birlikte gelir. Bu geliştirmeler arasında monitöre yerleştirilmiş muhteşem RGB ortam aydınlatması, yerleşik fare bağlantıları, güçlendirilmiş kulaklık kancası, görüş kalkanları ve fırçalanmış metal taban yer alıyor.

ViewSonic ELITE XG270QC

XG270QC ViewSonic Elite Gaming Monitor

Teknik özellikler açısından ELITE XG270QC, XG270QG’ye benzer. Ancak, XG270QG düz panel monitör iken, XG270QC 27-inç kavisli bir monitördür.

Kavisli monitörler oyun oynamak için harikadır çünkü oyuncuların daha az bozulma yaşamasına, çevresel görüşleriyle bağlantı kurarak gözlerini rahatlatmasına ve kendilerini oyuna kaptırmasına olanak tanır (kavisli monitörler hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın).1

AMD FreeSync Premium Pro teknolojisi ve PureXPTM hareket bulanıklığı azaltma ile kullanıcılar, düşük gecikme süresi, geniş uyarlanabilir yenileme hızı aralıkları, düşük kare hızı telafisi ve hızlı hareket eden nesnelerden inanılmaz derecede net görseller elde edebilir.

Bu, ELITE XG270QC’yi özellikle yarış oyunları veya aksiyon dolu macera oyunları için uygun hale getirir.

XG270QC, çerçevenin daha az dağılması için zarif, 3 taraflı çerçevesiz bir ekran ve son derece şık, çerçevesiz bir oyun deneyimi kullanır.

XG270QG gibi, XG270QC de ergonomik destek ve yerleşik RGB vurguları ve ambiyans, kulaklık kancası, yerleşik fare bağlantısı ve fırçalanmış metal taban dahil Elit Tasarım Geliştirmeleri ile birlikte gelir.

ViewSonic ELITE XG270

XG270 ViewSonic ELITE Gaming Monitor

ViewSonic ELITE 27-inç XG270 monitör, hareket bulanıklığını ve izleyicileri geçmişte bırakan akıllara durgunluk veren 240 Hz yenileme hızıyla birlikte gelir. Hız ve netliğe ihtiyacınız varsa, alacağınız monitör budur.

Bu IPS ekran, canlı renkler ve monitörünüze hangi açıdan bakarsanız bakın güzel renkler için sRGB %99* kapsama alanıyla çarpıcı renkler sunar.

ELITE XG270, G-SYNC Uyumludur ve NVIDIA GPUlarla kusursuz çalışması için NVIDIA tarafından onaylanmıştır.

XG270QG ve XG270QC gibi, XG270 de ultra pürüzsüz ELITE RGB aydınlatma ile birlikte gelir. Oyuncular, zaferlerini aydınlatırken diğer RGB çevre birimleriyle mükemmel bir şekilde senkronize olan güzel bir dahili RGB aydınlatma sisteminin keyfini çıkarabilirler.

ViewSonic VX2758-2KP-MHD

VX2758-2KP-MHD

ViewSonic VS2758-2KP-MHD, oyuncuların oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımalarına yardımcı olmak için oluşturulmuş sağlam bir 27-inç monitördür.

144 Hz yenileme hızı ve AMD Free-Sync özelliğine sahip ViewSonic VS2758-2KP-MHD, takılma ve ekran yırtılmasını geçmişte bırakıyor.

SuperClear® IPS paneliyle VS2758-2KP-MHD, hangi açıdan bakarsanız bakın renkleri güzel bir şekilde işler.

Hassas gözlere sahip oyuncular için VS2758-2KP-MHD, göz yorgunluğunu azaltmak için Flicker-Free teknolojisini ve mavi ışık filtrelerini kullanır.

VS2758-2KP-MHD’nin benzersiz bir özelliği, görsel ayarları görüntüleme deneyiminize göre ayarlayabilmesidir. ViewSonic ViewMode aracılığıyla bu oyun monitörü, oyun oynamaktan film izlemeye, web’de gezinmeye ve okumaya kadar çeşitli durumlar için gama eğrisini, renk sıcaklığını, kontrastı ve parlaklığı geliştirmenizi sağlayan ön ayarlarla birlikte gelir.

ViewSonic XG05 Series (24” / 27”)

XG05 SERIES ViewSonic Gaming Monitors

ViewSonic XG05 serisi oyun monitörleri, oyuncuların ihtiyaç duyduğu hız ve performansı sağlar.

24 ve 27-inç boyutlarında mevcut olan XG2405 ve XG2705 monitörler, çerçeve rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak için ultra şık üç taraflı çerçevesiz tasarıma sahip Full HD IPS monitörlerdir. SuperClear IPS panel teknolojisi, renk parlaklığı açısından kesin doğruluk ve ekrana alttan, üstten veya yandan bakıyor olsanız da sürekli parlak görüntüler elde etmenize yardımcı olur.

XG05 serisi monitörler, hareket bulanıklığını ortadan kaldırmak ve sizi doğrudan harekete geçirmek için inanılmaz derecede hızlı 1 ms tepki süresi ve inanılmaz derecede hızlı 144 Hz yenileme hızı ile birlikte gelir.

XG05 monitörler ayrıca olağanüstü görsellerle inanılmaz derecede akıcı bir oyun deneyimi için kare hızı çıkışını sorunsuz bir şekilde senkronize eden AMD FreeSync Premium teknolojisiyle birlikte gelir.

Sonuç

İster yeni başlayan bir oyuncu, ister deneyimli bir profesyonel olun, oyun monitörleri oyunlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Güzel pürüzsüz görseller, parlak renkler ve inanılmaz derecede hızlı tepki süreleri ile ViewSonic oyun monitörleri, size bir sonraki seviyeye ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda oyun oynamayı daha keyifli hale getirmeye de yardımcı olabilir.

Ayrıca, ister açık dünya oyunlarında yeni manzaralar keşfediyor olun, ister MMORPG’lerde yıldırım hızıyla ilerliyor olun, ister yalnızca çevrimiçi geziniyor olun, oyun monitörleri sürekli olarak güzel renkler ve güvenilir performans sağlar.

ViewSonic oyun monitörleri yalnızca başka bir oyun monitörü olmadığı için oyunun kurallarını değiştirir.

ViewSonic’te bulunan tüm oyun monitörlerini görmek için ELITE‘i ziyaret edin. Daha da iyi bir oyun istasyonu kurmak ister misiniz? Buna bakınız.

Alıntı:

  1. Luo, Gang & Chen, Ying & Doherty, Amy & Liu, Rui & Shi, Cong & Wang, Shuhang & Le, Hoai & Peli, Eli. (2016). 66-2: Düz ve Kavisli Monitörlerin Karşılaştırılması: Yoğun Görsel Arama Görevinin Neden Olduğu Göz Yorgunluğu. SID Sempozyumu Teknik Bildiri Özeti. 47. 903-906. 10.1002/sdtp.10839.

Yasal:

*Yüzdeler panel üreticileri tarafından sağlanan özellikler kullanılarak hesaplanmış ve en yakın tam sayıya yuvarlanmıştır. Gerçek değerler, kullanılan renk moduna bağlı olarak %1 oranında değişebilir.

Program, fiyatlandırma, özellikler ve kullanılabilirlik önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Seçimler, teklifler ve programlar ülkeye göre değişebilir. Burada belirtilen şirket adları ve ticari markalar, ilgili şirketlerin mülkiyetindedir. Telif hakkı © 2020, ViewSonic Corporation. Tüm hakları Saklıdır.