ViewSonic Library > Eğitim > Uzaktan Eğitim > Öğretmenler için En İyi Monitörler: Kalem Cihazları Ders Vermek için Nasıl Kullanılır

Öğretmenler için En İyi Monitörler: Kalem Cihazları Ders Vermek için Nasıl Kullanılır

Öğretmenler için en iyi monitörler, günümüzün dijital çağında önemli bir ikilemi çözüyor: EdTech sınıflarını uygularken el yazısı nasıl canlı tutulur? Pek çok kişinin korkularının aksine, dijital dokunmatik ekranları kullanmak, öğrencilerin katılımını artırırken öğretmenlere daha fazla esneklik sunar. Dersin hem çevrimiçi hem de sınıf içi senaryolar için nasıl yürütüldüğü konusunda takip eden ve özgürlük veren birçok başka kazanç var.

Kalem cihazlarının öğretmenler için faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin veya ViewSonic’in Eğitim için Kalem Ekranlarını keşfedin.

Öğretmenler için en iyi monitörleri oluşturan şey, dokunmatik ekran teknolojilerinin evrimi ile birlikte gelişmektedir. Bilgisayar kullanılarak gerçekleştirilen öğrenme etkinliklerinin sayısının arttığı dijital çağda, bazıları el yazısının eğitimde uzun vadeli bir rolü olup olmadığını sorgulamıştır.

Ve cevap kesinlikle evet, var. Yazma, şüphesiz öğrenme sürecinde edindiğimiz en önemli becerilerden biridir. Bir öğretmenin bilgileri el yazısıyla yazmasına, işaretlemesine ve açıklama eklemesine tanık olmak, odağı geliştirir ve öğrencilerin sınıfı takip etmesini kolaylaştırır.

Günümüzde dokunmatik monitörler, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında bir melez haline geldi ve size masanız, akıllı kürsünüz veya çevrimiçi sınıfınız için rahat ve ergonomik bir cihaza sahipken, ekrana hassas bir şekilde el yazısı yazma özgürlüğü veriyor. Bir kalem (aslında stylus olarak adlandırılan özel bir tür) kullanabildiğiniz için, bunlara kalem cihazları veya kalem ekranları da denilebilir ve bu ürün yelpazesinden bahsederken tüm bu terimleri kullanacağız.

Daha Fazlasını Yapmak İsteyen Öğretmenler için En İyi Monitörler

En yeni dokunmatik monitörler, öğretmenlerin hem uzaktan hem de sınıf içi kurulumlar için tamamen yeni bir öğretim istasyonu oluşturmasına olanak tanır. Bu tür akıllı kürsülerin sezgiselliği ve kullanım kolaylığı, yalnızca daha özgün ve ilgi çekici dersler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğretmen-öğrenci bağlantılarını ve etkileşimlerini de destekler.

Ancak öğretmenlerin kalem cihazlarını bu teknolojilerden en iyi şekilde yararlanacak şekilde kullanmayı seçmeleri önemlidir. Dijital bir cihazda elle yazma becerisine sahip olmak, sadece ders vermede değil, aynı zamanda özel bir öğrenme ortamı yaratmada da yardımcı olabilir. Aslında, bazı yönlerden yazı tabletleri, interaktif dijital tahtanın daha küçük versiyonları olarak işlev görebilir.

Bu makalede, yazma cihazlarının öğretmenler için avantajlarını daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve bu ve benzeri kalem cihazlarının ders vermek için kullanılabileceği en iyi yollardan bazılarına bakacağız.

Best Monitors for teachers

Öğretmenler İçin En İyi Monitörlerin Etkili Kullanımı Nasıl Yapılır?

Kalem ekranların öğretmenler için çok çeşitli potansiyel kullanımları vardır, ancak en önemli şey, bunlardan nasıl etkili bir şekilde yararlanılacağını anlamaktır. Öğretmenlerin, dokunmatik ekranların öğrenciler için gerçek değer sağlayabileceği ve daha iyi öğrenme sonuçlarına katkıda bulunabileceği yollara odaklanmaya çalışması gerekir. Bunu akılda tutarak, bu teknolojiyi sınıfta kullanmanın en iyi yollarından bazılarını açıklıyoruz.

Sınıf Katılımında Yeni Düzey

Aktif bir ekran kalemi ile eşleştirilmiş bir dokunmatik ekran, not almaya, karmaşık kavramları açıklamaya veya beyin fırtınası, eskiz, zihin haritalama ve çizim gibi görsel öğrenme yöntemlerine yardımcı olabilir. Dokunmatik monitörler öğretmenler tarafından sadece bire bir ders için değil, aynı zamanda tüm sınıfa ders vermek için de kullanılabilir. Etkili bir şekilde, en iyi monitör, interaktif dijital tahtaya benzer bir rol üstlenir, ancak tüm açıklamalar ayakta veya otururken yapılabilir. Öğretmenler için tasarlanan bu tür kalem ekranlarla donatılmış dijital bir kürsü konsepti şu anda ivme kazanıyor.

İdeal dokunmatik ekranlı monitörler, tek bir kablo üzerinden veri, video, ses ve güç aktarımı sağlayan tak ve çalıştır çözümü için USB-C bağlantısı sunarlar.

Hibrit veya Uzaktan Eğitim için Çevrimiçi Öğretim

Öğretmenler için en iyi monitörler, çevrimiçi öğretim için paha biçilmez olduklarını kanıtlıyor. Bu, özellikle uzaktan ve hibrit öğrenme modellerinin yaygın olarak kabul edildiği ve uygulandığı bir çağda önemlidir. EdTech sayesinde, yüz yüze ve çevrimiçi dersler arasındaki boşluk kapatılıyor ve eşitlikçi ve kapsayıcı öğrenme ortamları için yeni yapılar sağlıyor.

Öğrencilerin ayrıca özel bir yazı tabletine veya stylus kalemli bir tablete erişimi varsa, işbirlikçi öğrenme oturumlarına da katılabilirler. Burada, dijital tahta çözümleri veya ekran paylaşım teknolojisi ile birleştirildiğinde, birden fazla kullanıcının aynı anda paylaşılan bir görsel öğrenme alanına katkıda bulunmasına olanak tanır.

Bu aynı zamanda öğrencilerin bilgisayarlarına veya bir not defterine tek tek not yazma alternatifiyle karşılaştırıldığında daha işbirlikçi bir deneyim sağlar. Notlar oturumdaki herkesle paylaşılabilir, herkes tarafından değiştirilebilir ve toplu olarak belirli konulara veya fikirlere daha derinden inmek için kullanılabilir.

Öğrenciler için El Yazısıyla Dijital Geri Bildirim Sağlama

Dokunmatik ekranlı monitörler, en azından kalem ekranları kategorisindekiler, öğretmenlerin öğrencilerin gönderdiği çalışmalar hakkında el yazısıyla dijital geri bildirim sağlamasına olanak tanır. Pek çok modern kelime işlemci uygulaması, dijital ek açıklamalar veya notlar ekleme seçenekleri içeriyor olsa da, bunu elle yapma yeteneği, öğretmenlere bu alanda daha fazla esneklik sağlamaya yardımcı olabilir.

Örneğin, yazım hataları gibi küçük hataları, kırmızı kalemle yaptığınız gibi etkin bir ekran kalemi kullanarak, hatayı daire içine alarak veya sorunu açıklayan el yazısıyla yazılmış kısa bir not ekleyerek vurgulamak daha kolay olabilir. Bu tür açıklamalara, anlamaya yardımcı olabilecek oklar veya diğer işaretler de kolayca eşlik edebilir.

Matematik, fizik veya kimya gibi birçok özel sembol veya standart olmayan yazı kullanan bazı dersler için tablet yazmak büyük bir kolaylıktır. Farklı alfabe, harf ve karakterlere sahip yeni diller öğrenirken bile klavyeler arasında geçiş yapmak için zaman harcamadan ekranda yazmak kolaydır. Bu, özellikle ders akışı çok sık kesintiye uğrarsa katılım düzeylerinin kolayca düşebileceği uzaktan eğitim için kullanışlıdır.

Ayrıca, bir yazı monitöründe dijital açıklama kullanmak çevre dostudur. Öğrenciler okul yılı boyunca farklı ödevler teslim ettiğinden, not verme için hepsini yazdırmak için gereken kağıt miktarı çok fazladır. Özellikle ödev sayısını öğrenci sayısıyla, örneğin sadece şehrinizdeki okul sayısıyla çarparsanız.

Best monitor technology for engaging lessons

Küçük Öğrencilere El Yazısı Dersleri Öğretimi

Gittikçe daha fazla okul çalışmasının dijital olarak yapılmasına doğru geçişe rağmen, el yazısının hala önemli bir rolü olduğunu unutmayalım. Bu alandaki dersler çocukların motor becerilerini geliştirir ve genel olarak öğrenmeye yardımcı olabilir.

Bu, Science Daily tarafından yayınlanan bir makalede daha ayrıntılı olarak incelenmiştir. Aslında elle yazmayı öğrenme süreci ve daha sonra fiilen yapma etkinliği öğrenme sürecini güçlendirir. Bu, beyinde bir tür ‘yaparak öğrenme’ tepkisini tetiklemesi de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı meydana gelir.

Öğretmenler, en küçük öğrenciler için eğitimin ilk yıllarında monitörleri etkin bir şekilde kullanabilirler. El yazısı seansları ince motor becerilerin geliştirilmesine yardımcı olabilir, ancak el yazısı derslerinin birincil amacı olan öğrencilere okunaklı bir şekilde nasıl yazacaklarını öğretmek için de bir değeri vardır. Bu, eğitimde ve sonrasında öğrencilere hizmet etmeye devam edecek önemli bir yaşam becerisidir.

Öğretmenlerin dokunmatik monitörleri ve diğer yazı tabletlerini kullanarak el yazısı dersleri vermek için kullanabilecekleri iyi bir yazılım örneği Kaligo‘dur. Uygulama, uluslararası eğitim müfredatlarıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır; yapay zeka destekli geri bildirim sunar ve öğretmenler tarafından kişiselleştirilmiş ders planları oluşturmak için kullanılabilir.

Öğretmenler için En İyi Monitörler: Temel Özellikler

Bu tür bir ürüne özellikle aşina değilseniz, sınıf için bir kalem ekranı satın almak karmaşık olabilir. Farklı bütçeler ve amaçlar için farklı işlevler vardır. Elbette öncelik verilecek özellikler, yazı tabletinin nasıl kullanılacağına bağlı olacaktır. STEAM öğretimi, karma öğrenme, dijital kürsü veya işbirlikçi sınıf için olsun, her öğretim modeli, yerine getirilmesi gereken farklı bir dizi ihtiyacı temsil eder.

[eleman-şablon id=”44843″]

Bununla birlikte, genel olarak, öğretmenler için özel bir dokunmatik ekran, tamamen akademik uygulamalar için çok amaçlı bir tabletten daha iyi olacaktır. Dokunmatik monitörler, el yazısının nüanslarını kavramak için tasarlanmıştır ve hem sol hem de sağ elini kullanan kişilerden gelen yazı girdilerini işlemek için daha donanımlı olma eğilimindedirler.

Hangi Kalem Görüntüleme Cihazının öğretiminize ve hedeflerinize en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak temel özellikler şunlardır:

1. Avuç İçi Reddetme Teknolojisi

Satın almak istediğiniz monitörün avuç içi reddetme teknolojisi sunduğundan emin olun, bu da elinize yanlışlıkla dokunmamanın geçerli giriş olarak kaydedilmediği anlamına gelir. En son modeller eğilip bir tablet gibi kullanılabildiğinden bu özellikle önemlidir. Ayrıca, iki veya daha fazla kişinin ekranı aynı anda kullanabilmesi için istenen kalem ekranının birden fazla dokunma noktası sunup sunmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Bu, sınıf işbirlikçi etkinlikler, ev ödevi incelemeleri veya birden fazla konuşmacı ile sunumlar için bir mihenk taşı olabilir.

2. Parlama Önleyici Teknoloji

Akılda tutulması gereken başka bir şey de ekranın parlama önleyici kaplaması olacaktır. Parlak ekranlar, daha şık görünebilseler de, genellikle ortam ışıklarını yansıtır ve bu da zayıf görüşe neden olur. Işığın farklı oda ve saatlere göre ayarlanmasını gerektirmeyen hem sınıfta hem de evde optimum kullanım için parlama önleyici teknoloji sunan bir model seçin.

3. Sertlik Seviyesi

Dokunmatik ekranın sertliğinin farkında olduğunuzdan emin olun. Onu ne kadar süreyle etkili bir şekilde kullanabileceğinizi ve toplam sahip olma maliyetinin ne olacağını belirleyecektir. Seviyeler, Moh mineral sertliği ölçeği kullanılarak ölçülür. Dayanıklı bir şey için, neredeyse bir çelik çiviye eşit olan 6H sertlik sunan ekranlı monitörleri seçin.

4. Stylus Kalem

Doğru stylus kalemin önemini küçümsemeyelim. Tabletle düzgün bir şekilde eşleştirildiğinde, gerçekten sihir yapabilir. İdeal olarak, önceki stylus nesillerinden daha küçük bir ucu olan aktif bir stylus kalemi tercih etmelisiniz. Aktif kalemin dokunmatik ekrandaki hareketi ve eğilmesi, hassas çalışma protokolü sayesinde daha kolay algılanabilir. Öte yandan, büyük uçlu pasif kalemler, yazı veya çizim yerine dokunmatik ekran tuşa basma girişlerini gerçekleştirmek için daha uygun oldukları için böyle bir doğruluk sağlayamazlar.

Stylus kalemler konusuna girmişken, onların basınç hassasiyetlerini de dikkatlice düşünmelisiniz. Basınç hassasiyeti ne kadar yüksek olursa, o kadar iyidir. Seviyelerle ölçülür ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var. Mükemmel piksel hassasiyeti ve maksimum esneklik için, ayrıntılı yazı ve teknik çizimler dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarınızı kusursuz bir şekilde karşılayacak 4.096 hassasiyet seviyesini seçin.

Son Söz

Dijital çağ ve uzaktan ve hibrit eğitimin yükselişi, öğrenme, öğretme ve el yazısı hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdiği için öğretmenler için en iyi monitöre yatırım yapmak her zamankinden daha önemli hale geldi. Yeni akıllı kürsü kurulumları ve uzaktan eğitim çözümleri devreye girdi; bu yüzden biraz zaman ve enerji tasarrufu sağlarken, çoğunluğa atlamak ve sınıfa yeni katılım getirmek için mükemmel bir zaman.

Kalem ekranları, öğrenme ortamını geliştirirken dersleri dijital alana getirebilir. Dijital dosyalar üzerinde elle yazılmış geri bildirim sağlama veya karmaşık kavramları gerçek zamanlı olarak çizme yeteneği, tüm yaş gruplarına ve tüm konulara öğretim için çok değerli olabilir. Herhangi bir okul dersi daha dinamik ve akılda kalıcı hale gelebilirken, standart olmayan yazı formatlarını kullananlar özellikle güvenilir bir dokunmatik monitörden yararlanabilir.

Bu yazıyı beğendiyseniz, Sınıfta Teknolojinin 5 Faydası ile de ilgilenmek veya Modern Eğitim için ViewSonic Kalem Ekran ürünlerini keşfetmek isteyebilirsiniz.