ViewSonic Library > Eğitim > Teknoloji ile Eğitim > Öğretmenler için Beklenmedik 18 Ücretsiz Eğitim Videoları Web Sitesi

Öğretmenler için Beklenmedik 18 Ücretsiz Eğitim Videoları Web Sitesi

Video destekli öğrenme, hem daha fazla video özellikli cihazlar hem de video kaynaklarının kullanılabilirliği sayesinde giderek daha yaygın hale geliyor. İşte çeşitli konular için 18 eğitici video kaynağının bir listesi. Ve sonunda ViewSonic’in bonus içeriğini de kaçırmayın. Aşağıda önerilen bazı video destekli öğrenme kaynaklarını keşfedin. Veya amaca yönelik video destekli öğrenme çözümümüz myViewBoard Clips‘e göz atın.

Hiç kimse bedavayı yenemez. Öğretmenler için en iyi ücretsiz eğitim videosu web sitelerini internette araştırdık. Listemiz, üye olmak veya bir kursa kaydolmak zorunda kalmadan kullanılabilecek videolar sunan siteleri özellikle belirledi. Ek bir avantaj olarak, bulduğumuz bu sitelerin birçoğu birden fazla konuyu ve sınıf düzeyini kapsamaktadır. Her öğretmenin kendi güvenilir eğitici video kaynakları listesini oluşturmaları için harika bir başlangıç noktasıdır.

İşte ücretsiz eğitim videoları sunan 18 beklenmedik web sitelesinden oluşan öneri listemiz:

Birden Fazla Konuyu Kapsayan Kaynaklar

1. Crash Course

Crash Course, beşeri bilimler, ABD tarihi, felsefe, bilim ve daha pek çok konuda ücretsiz yüksek kaliteli eğitim videoları sunar. Crash Course ekibi, lise ve üniversite düzeyindeki öğrenciler ve öğrenmek isteyenler için 21 konuda videolar üretti. Ekstra bir bonus, konuların çoğunun AP lise müfredatlarına uygun olmasıdır.

2. Edutube

Edutube hayvanlar, biyoloji, kimya, matematik ve daha pek çok konuda kategorilere sahip bir eğitim videoları koleksiyonudur. Video aramanızı okul öncesinden yüksek öğrenime kadar seçebilirsiniz. Web’de binlerce mükemmel ücretsiz eğitim videosu ile harika bir eğitim videosu kaynağı sağlar.

3. Intelecom Learning

Intelecom Learning, California’daki toplum kolejleri için bir eğitim içeriği geliştiricisidir; ancak profesyonelce hazırlanmış video içeriklerinin çoğu YouTube kanallarında mevcuttur. Üniversite düzeyindeki dersler için özel olarak tasarlanan içerikleri, daha olgun kitleler için daha uygundur. İkinci dil olarak İngilizce’den, işletme yönetimine, siyaset bilimine, cinsiyet çalışmalarına ve daha fazlasına kadar çok çeşitli konular sunar.

4. AllTime10s

Alltime10s, “En İyi 10” biçimini kullanarak bilgilendirici, büyüleyici ve ilgi çekici videolar oluşturan ilginç bir YouTube Kanalıdır. Coğrafya, suç, tarih ve popüler kültür gibi birçok konuyu kapsarlar. 10 İnanılmaz Hint Buluşu veya İnternet Yok Edilirse Ne Olur? gibi ilginç videolara göz atın.

5. Institute of Art and Ideas

Sanat ve Fikirler Enstitüsü, dünyanın önde gelen düşünürlerinin makalelerinden ve videolarından oluşan kendi koleksiyonunu bir araya getiriyor. Felsefe, bilim, politika ve sanat gibi konularda 1000’den fazla videoları bulunuyor. Web sitelerinden sektör uzmanları, bilim adamları, tarihçiler, araştırmacılar ve daha fazlasının sunduğu videoları izleyebilirsiniz.

6. Bloomberg

Dünyanın en popüler iş haber portallarından biri olan Bloomberg’in ayrıca güvenlik, teknoloji, piyasalar, politika ve iş haberleri gibi konularda güncel olaylar hakkında harika bir video koleksiyonu bulunuyor. Bloomberg, dünyanın dört bir yanından güncel olaylar ve haberler hakkında hem makaleler hem de videolar için harika bir kaynaktır.

7. TeacherTube

TeacherTube, eğitici videoları paylaşmak için oluşturulmuş çevrimiçi bir topluluktur. Öğretmenlerin, okulların ve evde öğrenenlerin eğitim odaklı videolara erişmeleri için güvenli bir yer sunmaya çalışırlar. Şu anda, matematikten, sosyal bilimlere ve dillere kadar her yaş için inanılmaz 60 konu sunuyorlar.

8. PBS NewsHour

PBS NewsHour programlarında bölüm ve kliplerden oluşan harika bir seçenekler bulunur. Konular, sanat, ekonomi, eğitim, sağlık ve siyaset gibi kategorilere ayrılmıştır. Güncel olaylar ve haberlerle ilgili videolar, sınıf tartışmalarına günümüzün gerçek sorunlarını getirmek isteyen öğretmenler için harika bir kaynaktır.

video_whitepaper

 

Bonus: Eğitim Videoları için Konuya Özel Web Siteleri

There are lots of subject-specific resources out there as well, so no matter what you’re teaching there are likely to be videos for you and your students.

Bilim

9.Bozeman Science

Bozeman’ın video koleksiyonu, Montana, Bozeman’da yaşayan bir eğitim danışmanı ve YouTube içerik oluşturucusu olan Paul Andersen tarafından oluşturulmuştur. Andersen, fen eğitiminde 20 yıllık öğretmenlik deneyimine sahiptir. Web sitesinde, çoğu AP Biyoloji, AP Kimya, AP Çevre Bilimi ve AP Fizik gibi konularda AP müfredatıyla uyumlu yüzlerce bilim videosu bulunur.

10. The EcoHero Show

EcoHero Show, öğrencileri ekolojiyle ilgili geri dönüşüm, gıda atığı ve enerji tasarrufu gibi farklı konularla tanıştırmak için harika bir şarkı ve dans temelli eğitici bir gösteridir. Canlı gösteri, beş ülkede 850’den fazla okulda, 400 binin üzerinde öğrenciye gerçekleştirilmiştir. Ücretsiz çevrimiçi video seçimi, anaokulundan 6. sınıfa kadar uygundur. Videoları, öğrencilerin çevre sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamanın eğlenceli bir yoludur.

11. Minute Earth

Bir grup bilim insanı, yazar ve illüstratör tarafından oluşturulan Minute Earth, anlaşılması kolay çubuk figür animasyonlarıyla dünya ile ilgili konular hakkında hikayeler sunar. Konular, hayvanlar, jeoloji, ekoloji, insan anatomisi ve daha fazlasını içerir. Tüm ücretsiz kaynaklarını görüntülemek için YouTube Kanallarını ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji ve Mühendislik

12. The Fixies

The Fixies, çocuklara makineleri ve teknolojiyi açıklamaya yönelik çevrimiçi bir animasyon dizisidir. Sevimli animasyonlu karakterler, çocukların dünyayı minyatür bir düzeyde keşfetmelerine ve uzaktan kumanda ve buzdolabı gibi öğelerden metin mesajları gibi dijital teknolojilere kadar her şeyin nasıl çalıştığını öğrenmelerine yardımcı olur. Tüm bölümler YouTube Kanallarında bulunabilir.

Matematik

13. Let’s Tute

Let’s Tute, Mumbai merkezli bir E-öğrenme şirketidir. Ana ürünleri sitelerinden indirilebilen ücretli video kurslarını içerir. YouTube Kanalları, trigonometri, cebir ve geometri dahil olmak üzere matematikle ilgili ücretsiz kaynaklar (ve videolar) sunar.

14. Math Fortress

Math Fortress, öğretmenlerin ve öğrencilerin anlamakta zorlandıkları matematik konularıyla ilgili videoları izleyebilecekleri harika bir kaynaktır. Her matematik konusu için ek problemler, çalışma sayfaları, testler ve video örnekleri ile ekstra yardım sağlarlar. Cebir 1 ve 2, Doğrusal Cebir, Matematik 1, 2 ve 3 ve Geometri için içerik ve video dizisi sunar. Ücretsiz videolar web sitelerinden ve YouTube Kanallarından izlenebilir.

Beşeri Bilimler ve Sanat

15. HipHughes History

HipHughes History, dünya tarihi, ABD anayasası, güncel olaylar, siyaset ve daha pek çok konuyu kapsayan sosyal bilimler öğrencileri için 450’den fazla eğitici videoya sahiptir. Videolar sitelerine bağlantılıdır veya onları YouTube Kanalında bulabilirsiniz. Videoları genellikle çok kısa ve enerjik olduğundan sınıf dersleriniz için harikadır.

16. Simple History

Simple History, tarihe hayat veren kitaplar ve videolar sunan İngiltere merkezli bir web sitesidir. Animasyon videoları, Tokugawa Japonya’dan Amerikan Devrimi’ne ve Sovyetler Birliği’nin çöküşüne kadar dünya tarihlerini canlandırır. Çocuklar için yaratılan dizi, dünyanın dört bir yanından olayların ve eski eserlerin harika özetlerini içermektedir.

Dil Öğrenmek

17. engVid

engVid, iş İngilizcesi, IELTS, konuşma, günlük konuşma dili ve kelime bilgisi gibi konularda ücretsiz İngilizce video dersleri için harika bir kaynaktır. Gerçek dil öğretmenlerinden 1400’den fazla ders mevcuttur ve 3 seviyeye ayrılmıştır: başlangıç, orta ve ileri. Kaynak merkezi ayrıca hem öğretmenler hem de öğrenciler için harika indirilebilir materyaller sunar.

18. Rachel’s English

Rachel’s English, öğrencilerin konuşma İngilizcelerini ve dinlediğini anlamalarını geliştirmelerine yardımcı olmak için 400’den fazla video içeren, çok popüler bir İngilizce öğrenme sitesidir. Rachel tüm videoları kendisi sunar ve İngilizce öğretme becerilerinden dolayı büyük saygı görmektedir.

Eğitim videolarını sınıfınızda nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgiyi Sınıfta Etkili Eğitim Videoları‘nda bulabilirsiniz.

Öğretmenler için Beklenmedik 18 Ücretsiz Eğitim Videoları Web Sitesi

 

Eğitim Videolarına Komple Çözümler

Yukarıdaki siteler, sınıfta kullanılabilecek birkaç bin ücretsiz eğitim videosu sunuyor. Bununla birlikte, hiçbir kaynak, hatta birçok kaynaktan oluşan bir koleksiyon, bir öğretmenin kullanacağı tüm videoları bulmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olmayabilir.

Bir öğretmenin yapabileceği tek şey, video aramanın daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için geniş bir güvenilir kaynaklar listesi oluşturmaktır. İnternet, öğretmenlerin yararlanabileceği harika ve neredeyse sınırsız bir kaynak sağlar, ancak kalite, uygunsuz içerik, reklam ve telif haklarıyla ilgili tehlikelerle doludur. Son incelememizde, öğretmenlerin %84’ünün YouTube’u kullandıklarını bildirdiğini ve öğretmenlerin %61’inin ihtiyaç duydukları videoları bulmak için web sitelerini aktif olarak Google’da aradığını gördük. Bazı öğretmenler, okullarının belirli web sitelerine erişimi engellediğini veya sınırlandırdığını bildiren öğretmenlerin %30’u ile internete bile erişmekte zorlanıyor.

Ayrıca öğretmenlere yüklenen normal iş yükünün üstüne video aramak için zaman ve emek bulmak da ayrıca bir problem. Öğretmenlerin %60’ından fazlası, bazen doğru eğitici videoları ararken, hayal kırıklığına uğradıklarını bildirdi. Bu sorunları ve eğitim videolarıyla ilgili sorunları çözmek için daha iyi bir çözüm arayışı, sürekli bir yolculuk olacaktır.

İncelememizin tamamında video destekli öğrenmeye ilişkin daha fazla bilgi edinin: Video Destekli Öğrenme Bilgileri: Öğretmenlerin Video İçeriğine Erişme Mücadelesi. Veya myViewBoard Clips video destekli öğrenme çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öğretmenler için Beklenmedik 18 Ücretsiz Eğitim Videoları Web Sitesi

ViewSonic’in Eğitici Videolara Çözümü

Özel bir eğitim çözümü sağlayıcısı olarak ViewSonic, dijital tahta çözümlerimizi kullanan öğretmenlere heyecan verici içerik hazırlamak, ilgi çekici dersler sunmak ve derse katılımı teşvik etmek için en iyi araçları sağlamak için artık kendi video destekli öğrenme platformuna sahip bulunuyor.

Çözümümüz, öğretmenlerin reklamlar, uygunsuz içerik, telif hakları, paylaşımlar ve kısıtlamalar konusunda endişelenmeden kullanabilecekleri eğitim videoları için video destekli bir öğrenme platformu oluşturmaktır. Daha fazla bilgi edinmek için Boclips tarafından desteklenen myViewBoard Clips’e göz atın. Dersiniz için reklamsız, telif hakkı temizlenmiş ve küratörlüğünde eğitim videolarını hızla bulun.