ViewSonic Library > Business > İçgörüler > Yeşil Şirket Vizyonumuz

Yeşil Şirket Vizyonumuz

ViewSonic, yeşil bir şirket olarak rolünü çok ciddiye alır. Daha az atık ambalaj, enerji tasarrufu sağlayan özellikler ve zararlı kimyasalların azaltılmış kullanımıyla şirketimiz, çevreye olan etkisini azaltmak için çok çalışıyor.

Aşağıda ViewSonic’in çevreci şirket taahhüdü hakkında daha fazla bilgi edinin. ViewSonic global web sitesini ziyaret etmek için burayı tıklayın.

Yeşil şirket nedir? Çevreyi önemseyen ve yönetimin anlamını anlayan kurumdur. Yeşil şirketler, yaptıkları her şeye çevre dostu uygulamaları aşılayarak, müşterilerinin, çalışanlarının ve topluluklarının yaşamlarını iyileştirmenin yollarını bulur. Sorumlu planlama ve kaynakların verimli yönetimi etiği tarafından yönlendirilirler.

Çevreci olmak, ViewSonic temel misyonunun bir parçasıdır. İşimizi nasıl yürüttüğümüze ve ürünlerimizi nasıl geliştirdiğimize gelince, geniş bir bakış açısına sahibiz. Soruyoruz: Bugün yaptıklarımız yarın dünyamızı nasıl etkileyecek? Dünyamızı korumak ve sürdürmek için ürünlerimizi nasıl tasarlayabilir ve iş süreçlerimizi nasıl optimize edebiliriz?

Vizyonumuz

Çevre dostu iş uygulamalarını teşvik etmede endüstri lideri olmaktan gurur duyuyoruz. Çevremizi koruma ve sürdürme çabası, geliştirme ve üretimden, müşteri kullanımı ve imhasına kadar ürün yaşam döngülerimizin her aşamasında verilir.

Yeşil vizyonumuz çevresel açıdan sürdürülebilir ürünler sunmanın ötesine geçer. Müşterilerin işlerini, sınıflarını, yaşam tarzlarını, üretkenliklerini ve tutkularını sürdürmelerine yardımcı olmak, yeşil bir şirket olarak misyonumuzun merkezinde yer alır.

Şunu sorarız: İşletmelerin, okulların ve bireysel kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerine, maliyetleri düşürmelerine ve minimum çevresel etkiyle sağlık ve konforu korumalarına yardımcı olacak ürünleri nasıl tasarlayabiliriz?

Monitörlerimiz

En yeni ViewSonic® iş monitörleri, yeşil şirket vizyonumuzun ürün geliştirmeyi nasıl bilgilendirdiğinin bir örneğidir. Gezegendeki en büyük otomobil üreticilerini müşterilerimiz olarak görmekten gurur duyuyoruz ve onlarla çalışmak çevre üzerindeki etkimizi iyileştiriyor.

Bu üreticilerle ortaklık yaparak, %100 geri dönüştürülebilir ambalajın önemini öğrendik. Müşterilerin herhangi bir ambalajı çevreye zarar vermeden hızla imha edebilmesi gerekir. Köpüksüz ambalaj tasarlamak zordu ve bize daha pahalıya mal oldu, ancak çevre buna değer!

köpüksüz-ambalaj

Amiral gemisi monitörlerimizden ikisi için eksiksiz, baştan sona yeniden tasarım, büyük işletmelerin ihtiyaçlarını desteklemek için dikkatle tasarlandı. VG48 ve VG55 ambalajlarımız artık %100 geri dönüştürülebilir; bu nedenle müşterilerimiz çevre üzerindeki etkilerini azalttıklarını bilmenin rahatlığını yaşayabilirler. Köpüksüz ambalajımızı daha da fazla ürün hattına genişletiyoruz.

Ambalajlarımız, malzeme israfını başka şekillerde de azaltmak için özenle tasarlanmıştır. Kartonlar, nakliye ve depolama gereksinimlerini azaltmak için incedir ve istiflenebilir. Paketleme gereksinimlerini daha da azaltmak için ikisi bir kutuda (standsız) paketlenebilirler.

Ayrıca, çöp atıklarını azaltmak için hacimli köpük dolgu veya plastik kabarcık paketleri yerine biyolojik olarak parçalanabilen, kağıt bazlı malzemeler kullanıyoruz. Ayrıca, kimyasalların kullanımını azaltmak için kartonları tek mürekkepli tonlarda basıyoruz. Bu tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerin çevre dostu bir şekilde elden çıkarılmasını teşvik ediyoruz.

Son olarak, bu monitörleri katı eko-sertifikalara uygun şekilde geliştirdik. Monitörlerimiz tüm ürün yaşam döngüsü boyunca çevresel etkinin azaltılmasını sağlamak için EPEAT sertifikalıdırlar. Ayrıca, azaltılmış enerji tüketimi sağlamak için ENERGY STAR sertifikalıdırlar ve kullanıcıların sera gazlarını azaltırken enerji maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlarlar.

Projeksiyon Cihazlarımız

Geleneksel projeksiyon ampulleri, Dünya Sağlık Örgütü’nün önemli bir halk sağlığı sorunu olarak gördüğü zehirli bir ağır metal olan cıva içerir. Lambasız teknolojiyi seçmek, çöplüklerde daha az toksik kimyasal madde kullanılmasını sağlar.

LED projektörlerimiz, 30.000 saate* varan kullanım ömrüyle, lamba tabanlı öncülerinden 30 kata kadar daha uzun süre dayanabilir ve atık ve çöp atıklarını önemli ölçüde azaltır. Lazer projeksiyon cihazlarımız uzun ömürlü, solmayan parlaklık ve neredeyse sıfır bakım ihtiyacı sunar. Bu cihazlar daha düşük enerji tüketimi, daha az ısı çıkışı ve cıva içermeyen tasarımıyla çevreyi korur.

lambasız-çevre-dostu-projeksiyon-cihazı

Diğer çevre dostu uygulamalar arasında malzeme israfını azaltmak için neredeyse tüm projeksiyon cihazlarımızın alt kapağını yapmak için aynı aletlerin kullanılması ve aynı boyuttaki modellerin tek renkli mürekkeple basılmış kahverengi kutu ambalajlarla aynı kartonlarda paketlenmesi yer alır.

Daha yüksek parlaklık ve daha uzun ömür avantajlarının yanı sıra, tüm ViewSonic projeksiyon cihazları RoHS uyumludur. Bu eko-direktif, çevreye zararlı olduğu ve mesleki maruziyet oluşturduğu bilinen 10 madde için maksimum seviyeleri belirtir.

Projeksiyon cihazlarımız ayrıca, düşük güç kullanım modları ve ayarlanabilir otomatik kapanma özelliklerini bir araya getirerek, bekleme modunda güç tüketimi için katı Avrupa Enerjiyle İlgili Ürünler (ErP) Direktifini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Geniş Formatlı ve İnteraktif Ekranlarımız

ViewSonic geniş formatlı ve interaktif ekranlarımız, büyük fikirleri ve dünya çapında işbirliğini sürdürmek için tasarlanmıştır. Bu büyük ekran çözümlerinin çevresel etkisini azaltmak için teknolojilerimizi sürekli olarak iyileştiriyoruz.

Güç gereksinimlerini azaltmak çok önemlidir ve arka ışık verimliliğini ile güç ünitesi performansını iyileştirme çabalarımız süreklidir. Her şeyden önce, interaktif ekranlarımız plazma ekranlardan %40 daha az enerji kullanır. Ayrıca, yakın zamanda 40” – 49” dijital ekranlarımızın ortalama güç tüketimini yaklaşık üçte bir oranında azaltırken, ENERGY STAR sertifikalı modellerin sayısını bu miktara yakın bir oranda artırdık.*

Ayrıca israfı azaltmak için üzerimize düşeni yapmaktan gurur duyuyoruz. ViewSonic geniş formatlı ekranların tümü yalnızca tehlikeli maddelerin kısıtlanması için RoHS uyumlu olmakla kalmaz, aynı zamanda atık toplama, geri dönüşüm ve geri kazanım için WEEE uluslararası düzenlemelerini de karşılar.

Ayrıca, gelecek neslin şekillenmesine nasıl yardımcı olabileceğimize bakıyoruz. İnteraktif ekranlarımız dünyanın her yerindeki sınıflara kurulurken, yapabilecekleri en büyük şeylerden biri de gençlerimize çevrenin önemini öğretmektir.

ViewBoard_Dünya_Günü

Taahhüdümüz

Bir ISO14001 çevre yönetim sistemi uygulayarak, yeşil şirket vizyonumuzu resmileştirdik. Ve yerel operasyonlarımızı yönetmekten, uluslararası standartları karşılamaya kadar yaptığımız her şeyde bu kararlılığı göstermeye devam ediyoruz.

Her yıl sosyal ve çevresel politikalarımızı tanımlıyor ve ilerlememizi takip ediyoruz. Sonuçlar Kurumsal Sosyal Sorumluluk raporumuzda yayınlanmaktadır. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra, adil iş uygulamalarına uymalarını şart koşarak tedarikçilerimizden beklentiler belirleriz.

Paylaş ve Kutla

Bu eko-farkındalıklı Ted Talks ve dünya çapında koltuğunuzda oturma gezileri ile her gün Dünya Günü’nü kutlayın. Tamamen dünyamızı sürdürmekle ilgili daha ilgi çekici, etkileşimli öğrenme için Common Sense Media’nın Mükemmel Ekoloji ve Çevre Bilimi Uygulamaları, Oyunlar ve Web Siteleri listesi burada. Veya Science Game Center’daki bu ekoloji odaklı interaktif öğrenme oyunlarına göz atın.

Birlikte çalıştığımızda harika şeyler oluyor. Elektronik cihazlarınızı uygun şekilde elden çıkarmaya özen göstererek ortak yeşil hedeflerimizi sürdürmeye yardımcı olun. Kendi payımıza, ücretsiz bir geri dönüşüm iade etiketi ile daha kolay hale getirmeye yardımcı olacağız. İşleri yerel olarak halletmek ister misiniz? İşte eyaletlere göre geri dönüşüm kaynaklarının bir listesi.

Yeşil ambalajların çevresel ayak izinizi nasıl azaltabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin veya çevre dostu ürün yelpazemize göz atmak için buradan ViewSonic global web sitesini ziyaret edin.

*Işık kaynağı, ürün ömrü, enerji ve güç tüketimi, gerçek kullanıma ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Özellikler ve bulunabilirlik önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Burada belirtilen şirket adları ve ticari markalar, ilgili şirketlerin mülkiyetindedir. Telif hakkı® ViewSonic Corporation. Her hakkı saklıdır.