ViewSonic Library > Business > Daha Kaliteli Toplantılar > Windows İşbirliği Ekranı nedir? Ne yapar?

Windows İşbirliği Ekranı nedir? Ne yapar?

Windows İşbirliği Ekranı (WCD) Office 365, Windows Ink ve Azure gibi popüler Microsoft araçlarıyla tam olarak entegre olarak çalışan, belirli kriterleri karşılayan, etkileşimli bir dokunmatik ekran cihazıdır. Cihaz üreticileri, kullanıcıların Microsoft verimlilik araçlarına olan aşinalıklarından yararlanarak, işbirliğini daha kolay hale getirebilirler.

Bir Windows İşbirliği Ekranının ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinmek veya ViewSonic kurumsal işbirliği çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Windows İşbirliği Ekranı (WCD) gibi işbirliği teknolojileri, öğrenme ve çalışma şeklimizin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, süreçlerimize yeni cihazları dahil ederken genellikle önemli bir öğrenme eğrimiz olur. Çoğu zaman hem cihazın kendisini hem de onu çalıştıran yazılımı kullanmayı öğrenmemiz gerekir.

Bazı kullanıcılar bunun yerine Microsoft Office gibi tanıdık araçlarla çalışmayı tercih etmektedirler; bu nedenle Microsoft, dünyanın en yaygın kullanılan üretkenlik paketleriyle daha iyi entegre olmak için etkileşimli ekranlar için bir sertifika programı uygulamaktadır.

Tanım olarak WCDler etkileşimli düz panel ekranlardır. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Etkileşimli Düz Panel Ekran (IFPD) Nedir?

Windows İşbirliği Ekranı Tanımı

Windows işbirliği ekranı (WCD), ekip çalışmasını ve iletişimi geliştirmek için yazılımından tam olarak yararlanmak üzere Microsoft tarafından onaylanmış bir sunum cihazıdır. Birkaç seçkin üreticiden yalnızca az sayısında bu özelliğe sahip etkileşimli düz panel vardır.

“AZURE IoT (nesnelerin interneti) MEKANSAL ZEKA SENARYOSUNU DESTEKLEYEN SENSÖRLÜ BİR IoT CİHAZIN BİLGİSAYAR ÇEVRE BİRİMLERİ, PC MASAÜSTÜ DENEYİMİNİ ODA ÖLÇEĞİNE GENİŞLETİYOR.”

What does a Windows Collaboration Display do?

WCDlerin Amacı

Windows işbirliği ekranlarının amacı adının içinde yer almaktadır. Windows tabanlı araçlar ve işlevler aracılığıyla işbirliğini kolaylaştıran etkileşimli ekranlardır. WCDler, ekiplerin PowerPoint, Word ve Excel gibi tanıdık araçları kullanarak birlikte çalışma becerilerini geliştirmek için Microsoft Office uygulamaları, Windows 10 Pro ve Azure IoT de dahil olmak üzere Microsoft 365 yazılım paketi etrafında oluşturulmuştur.

“Windows işbirliği ekranları, bir Windows 10 yüklü bilgisayara bağlanarak en iyi deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır.”

Daha Kolay Bağlantı

Yeni nesil bir ekran olarak, Microsoft sertifikalı işbirliği ekranlarının bir USB-C kablosuyla kolayca bağlanırlar:

 • Tek kablo bağlantısı
 • Tüm medya ve girişler arasında otomatik senkronizasyon
  Bağlandığında güç ve ekran senkronizasyonu
  Bağlı cihazları şarj etme

Oda Ölçeğinde Microsoft 365

Geniş formatlı bir etkileşimli ekran, tanıdık üretkenlik araçlarını ölçeklendirmekle ilgilidir, bu nedenle aşağıdaki şekillerde işlevselliği iyileştirir:

Daha büyük bir ekranda Windows 10 ve Office 365
Aynı anda birden fazla kullanıcıya izin veren 4K UHD dokunmatik ekranlar
Yüksek kaliteli dokunma ve kalem girişi
Skype ve Teams ses ve video sertifikaları

 

Daha Akıllı Alanlar

Cihazlar daha akıllı hale geldikçe, kapladıkları alanları daha iyi optimize edebilirler. Bu yeni teknolojinin çoğu, daha da iyi sonuçlar için ortamıyla bütünleşir:

 • Anında destekli Azure IoT çözümleri
 • Isıyı, klimayı, ışığı, oda rezervasyonunu vb. optimize eden çevresel veriler
 • İş ortaklarına özel yazılım deneyimleri oluşturma fırsatı

Where is a Windows Collaboration Display used?

WCDler Nerede En Çok Etki Yaratır

Etkileşimli ekranlar, paylaşımı kolaylaştırarak ve işbirliklerini güçlendirerek kuruldukları alanı iyileştirmek için tasarlanmıştır.

 • Büyük toplantı odaları, hem alan tutabilen hem de ekip üyelerine yayılacak daha fazla veri sağlayan daha büyük ekranlardan yararlanabilir. Ekranın yüksek çözünürlük gereksinimleri, ekranın her yerinde net bir şekilde görülebilmesini sağlar.
 • Toplanma odaları ve alanları, işbirliği için tasarlanmış, Windows 10 ve Office 365 uyumlu, küçük veya orta ölçekli herhangi bir WCD cihazdan yararlanılabilir. Ayrıca, USB-C kablosu, gerektiğinde cihazlar arasında geçiş yapmayı son derece kolaylaştırır.
 • Sınıflar, her tür ortak çalışma alanı için mükemmel bir kullanım alanıdır. Elektronik araçlarla öğrenim standart hale geldikçe, öğretmenlerin sunum yapmaları ve öğrencilerin katılımı için tasarlanmış interaktif dijital tahtalara sahip olmak çok önemli olacaktır.
 • Açık ofisler ve kamusal alanlarda interaktif bir dokunmatik ekrandan yararlanılabilir. Çok amaçlı cihazlar, geçici işbirliğinden, iletişime ve yol bulmaya kadar çok amaçlı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Mevcut seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Şuna bir göz atın: Toplantı Alanlarınız İçin Bir Sunum Ekranı Nasıl Seçilir?

Windows İşbirliği Görüntü Özellikleri

Şu anda birkaç üretici WCD üretiyor olsa da, hepsi tutarlı bir şekilde aynı özelliklere sahiptir. Bunlar, Microsoft’tan bir Windows işbirliği ekranı olarak sertifika almak için gerekenler. Office 365 paketini kullanan kuruluşlar için bu özellik setine sahip olmak harikadır.

Office 365 Entegrasyonu

Herhangi bir WCD’nin temel bir özelliği, özellikle Office uygulamaları ve Teams gibi Microsoft Office 365 ile sorunsuz çalışan entegrasyonudur. Pek çok gelişmiş etkileşimli ekran, kendi Windows sürümlerini çalıştıran tam işlevli, bağımsız bilgisayarlar halindedir.

Ekran aynı zamanda bir sunum yardımı olarak işlev gördüğünden, aynı zamanda Windows’un yerleşik Whiteboard uygulamasıyla da iyi çalışması beklenmektedir. (Bununla birlikte, yerleşik seçenek oldukça basit kaldığı için daha zengin özelliklere sahip myViewBoard Dijital Tahtayı tavsiye ediyoruz.)

Windows Ink için Dokunmatik Ekran Arabirimleri

Tüm WCDlerin bir dokunmatik ekran arayüzüne sahip olması beklenir. Bu, Windows Ink veya myViewBoard Whiteboard gibi dijital tahta uygulamalarını desteklemek içindir.

Etkileşimli bir ekran ayrıca Microsoft Office verimlilik yazılımıyla, özellikle de PowerPoint ile entegre olur. Yerleşik açıklama işlevlerine sahip ekranın dokunmatik ekranı, katılımcıların sunumlara ve belgelere canlı olarak açıklama eklemesine ve ardından notlarını doğrudan dosyaya kaydetmesine olanak tanır. Bu, not almayı ve sunum yapanların canlı geri bildirim almasını kolaylaştırır.

USB-C Bağlantısı

Windows Collaboration Display’in gelişmiş entegrasyonlarından tam olarak yararlanmak için USB Type-C bağlantısı idealdir. USB-C kablosu aracılığıyla, bağlı cihazlar ikinci bir ekrandaymış gibi sorunsuz bir şekilde WCD’ye yayılabilir.

Ses ve video, sunum yapan kişinin cihazından bir DisplayPort kablosu aracılığıyla iletilir ve dokunmatik ekran girişi doğrudan kaynak cihaza bağlanır. Ayrıca, hepsi bir arada kablonun şarj etme özellikleri, kullanıcının cihazının bir sunumun ortasında gücünün bitmesi konusunda endişelenmesine gerek olmadığı anlamına gelir.

Azure IoT Sensörleri

Bir cihazın Windows işbirliği ekranı olarak nitelendirilebilmesi için, cihazın yerleşik bir Azure Nesnelerin İnterneti (IoT) sensörüne sahip olması gerekir. Bu sensörler, cihaz kurulumuna bağlı olarak ışık, ses, sıcaklık ve kullanım oranı gibi çevresel verileri veya diğer verileri toplamak için Microsoft’un Azure teknolojisini kullanır.

What Is an Interactive Flat-Panel Display (IFPD)?

ViewSonic’in Windows İşbirliği Ekranı

ViewSonic’in amiral gemisi Windows İşbirliği Ekranı, ViewBoard 70 Serisidir. Kurumsal düzeyde işbirliğine dayalı bir ekran olarak, Microsoft’un üretkenlik araçlarıyla, özellikle de herhangi bir ViewBoard’u tam işlevli bir Windows PC’ye dönüştüren isteğe bağlı yuvalı bilgisayarın gücüyle tam olarak entegre olur.

ViewBoard’ların seçilmesi aynı zamanda bir WCD için tüm kriterlerle eşleşir:

 • Office 365 entegrasyonu
 • 20 noktalı dokunmatik etkileşimli ekranlar
 • Dahili IoT sensörleri

 

Ve çok daha fazlası:

 • 4K çözünürlüklü ekranlar
 • Entegre FHD kamera
 • Yüksek kaliteli ses
 • Çift kalemle sezgisel yazma deneyimi
 • Dahili myViewBoard yazılım paketi

Son Söz

Windows İşbirliği Ekranları (WCDler), normal işlemlerinin bir parçası olarak Microsoft yazılımını kullanan kuruluşlar için çok değerli işbirliği araçlarıdır. Standart işlevlerle sorunsuz entegrasyon, kullanıcıların her zaman kullandıklarını tam olarak kullanarak, ancak daha büyük ölçekte birlikte çalışabilecekleri anlamına gelir. Bir sunum cihazından daha fazlası olan Windows İşbirliği Ekranları, dijital işbirliğinin zorlukları için güçlü bir çözümdür.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? ViewSonic iş ortaklığı çözümleri hakkında bilgi edinin. Veya doğrudan buradaki etkileşimli, odanın önündeki ekranlara yanıtımıza gidin.