ViewSonic Library > Business > Çalışma Ortamı Tasarımı > Hibrit Çalışma için Ofisleri Yeniden Tasarlamaya Yarayacak Nihai Kılavuz: İlkeler ve Uygulamalar

Hibrit Çalışma için Ofisleri Yeniden Tasarlamaya Yarayacak Nihai Kılavuz: İlkeler ve Uygulamalar

2020’de çalışanların işe gitme şekli önemli ölçüde değişti. Çoğu çalışan pazartesiden cumaya ofise giderken, şimdi çalışanlar kendilerini evden çalışırken veya ofise yarı zamanlı giderken buldular.

Bu makalede, hibrit çalışmayı incelerken ortaya çıkardığımız temel bilgileri listeleyeceğiz ve şirketlerin hibrit bir işgücü için ofislerini yeniden tasarlamaları için ihtiyaç duydukları stratejileri, araçları ve çerçeveleri gözden geçireceğiz.

Etkin hibrit toplantılar oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın. Veya uzaktan çalışmaya yönelik en iyi güvenlik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Şirket Kültürünü Geliştirmek

Çalışanlar ofise dönmeye başladıkça, çalışma şeklimize ilişkin paradigma da değişti. İşin geleceği belirsiz olsa da, bir araştırmaya göre, işverenlerin %72’si en azından bazı zamanlarda çalışanların evden çalışmasını planlıyor.

Birçok işletme için hibrit çalışmaya geçiş, ofisin radikal bir şekilde yeniden tasarlanmasını gerektirir. Çünkü çalışanların evden çalıştığı bir çağda, işverenlerin hangi ofislerin kullanılacağını dikkatlice düşünmesi gerekiyor.

Hibrit Çalışmada Başarı

ViewSonic’te çalışanlarımızı inceleyerek hibrit çalışmayla ilgili temel bilgileri ortaya çıkardık. Evden çalışmanın sonuç odaklı olduğunu ve etkin bir şekilde yönetilmesi için net hedefler ve KPI’lar (temel performans göstergesi) gerektirdiğini öğrendik. Ayrıca, uzaktan çalışanların üretkenliğini optimize etmenin zaman, enerji ve doğru teknoloji gerektirdiğini de öğrendik.

Ortaya çıkardığımız beklenmedik bir içgörü, esnek programların geleneksel 9’dan 5’e kadar olandan daha üretken olma potansiyeline sahip olmasıdır.

Ayrıca sanal işbirliğinin kendiliğinden oluşan bir şey olmadığını da öğrendik. Bu doğru araçları ve altyapıyı gerektirmektedir. Ve son olarak, yüz yüze etkileşimin asla gerçekten ortadan kalkmayacak bir şey olduğunu keşfettik. İşbirliği alanı olarak ofise her zaman ihtiyaç olacaktır.

Bir çalışma alanı tasarım firması olan Tangram Interiors‘ın CMO’su Paul Smith’e göre, insanların hibrit bir çalışma ortamında başarılı olmak için 5 temel şeye ihtiyacı var. Bunlar:

Güvenlik: Güvende olma ve güvende hissetme ihtiyacı.

Aidiyet: Dahil olma, güven ve ortak amaç duygusuna sahip olmak.

Verimlilik: Odaklanma ve işbirliği yapma yeteneği.

Rahatlık: Fiziksel, bilişsel ve duygusal olarak rahat hissedebilmek.

Kontrol: Nerede ve nasıl çalıştıkları üzerinde daha fazla kontrole sahip olunması.

Hibrit Çalışma için Etkili Bir Ofis Oluşturma

Hibrit çalışma için etkili bir ofis yaratmanın temel ilkelerinden biri, işbirliğine vurgu yapmaktır. İşbirliği, güçlü yönetimi kolaylaştırır, eylemleri delege eder, fikirlerden yararlanır ve ekipler, departmanlar ve kuruluşlar için “tek ses” yaratır.

Redesigning Offices Work Reimagined

Hibrit bir Ofis için Araçlar

ViewSonic için işbirliğine odaklanmak, ekip çalışmasını ve üretkenliği teşvik etmek amacıyla doğru teknolojiye sahip olmak anlamına gelir. Her şirket kendi benzersiz donanım ve yazılım kombinasyonunu kullandığından, bu araçların yazılım odaklı, kullanımı ve yönetimi kolay olması önemlidir.

Araç örnekleri şunları içerir:

– Sanal ve ofis çalışanları arasında kristal netliğinde video konferans için interaktif ViewBoard® veya dokunmatik olmayan geniş format ekranlar.

– Her yerde gelişmiş işbirliği için myViewBoard™ dijital tahta yazılımı.

USB-C doklu monitörler, çalışanların tek bir kabloyla saniyeler içinde kurulum yapmasına yardımcı olur.

– Çalışanların her yerde üretkenlik elde edebilmeleri için taşınabilir monitörler.

ColorPro™ monitörler, grafik tasarım veya video düzenleme gibi renk açısından kritik alanlarda çalışan çalışanların her seferinde tam olarak aradıkları rengi bulmalarına yardımcı olur.

Üç Kural

Smith’e göre, hibrit işbirliğine eşitlik, katılım ve kolaylık merceğinden bakılabilir.

Hibrit işbirliğinde eşitlik, evdeki ve ofisteki çalışanların aynı mesleki deneyime sahip olması gerektiği anlamına gelir. Hibrit işbirliğine katılım, çalışanların işleriyle çeşitli ayarlarda meşgul olabileceği anlamına gelirken kolaylık, hem sanal hem de fiziksel ortamlarda gezinme kolaylığını ifade eder.

Ofis Tasarım İlkeleri

Daha iyi bir ofis deneyimi tasarlamaya gelince, Tangram Interiors dört temel ilkeye odaklanır.

Ben + Biz: Kendi başınıza ve bir ekiple iş yapabilmek. Bunlar, görüntülü aramalar için özel alanlar ve ortak çalışma alanları gibi şeyleri içerir.

Akışkan Olmak: Alanları birden çok konfigürasyonda yeniden düzenleme yeteneği. Bu, ayarları gerektiği gibi değiştirmek için hareketli esnek sınırlar da içerir.

Açık + Kapalı: Hem açık hem de kapalı alanlar için seçenekler sunar. Bu, ofis genelinde daha fazla işbirliği seçeneği ve gizlilik için kapalı alanlar içerir.

Dijital ve Fiziksel Bütünlük: Daha iyi işbirliği, üretkenlik ve çalışma için teknolojiyi ofise entegre etmek. Bu, mobil güç kaynaklarına ve yoğunluğu ve kullanımı analiz etmek için sensörlere erişim gibi şeyleri içerir.

“Artık zorluk, işletme sahiplerinin altyapılarını ve çalışma alanlarını yalnızca çalışanları ofise gelmek istemeye teşvik etmek için değil, aynı zamanda çalışanların herhangi bir yerden çalışması gerektiğinde üretkenliği ve büyümeyi kolaylaştırmak için yeniden gözden geçirmeleri.” – Jeff Volpe, ViewSonic Amerika Başkanı

 

Ofislerin ve Hibrit Çalışmanın Geleceği

Bazı ofisler, insanların şu anda nasıl çalıştığına bakarak yenilenirken, gelecekte ofislerin nasıl çalışacağını da göz önünde bulundurmaya değer.

İşyeri stratejisinde uzmanlaşmış uluslararası bir tasarım firması olan Ware Malcomb‘un müdürü Mary Cheval’e göre, ofislerin geleceğinde mevcut dört tema bulunuyor.

Yapay Zeka: Ware Malcomb’a göre, gelecekte ofisler hibrit çalışmayı yönetmek, veri ve tercihleri ​​toplamak ve KPI’ları izlemek için yapay zekayı kullanacak. 2035 ofisine adım atmak, dijital ve kişisel tercihlerinizi bilen bir dijital hostes ile etkileşim kurmak anlamına gelebilir.

Sağlık: Ofisler, çalışanları çekecek ve cezbedecek bir yer olacaksa, akılda en üst sırada sağlık olması gerekir. Gelecekte, bu, çalışanlara güvenli temassız girişler sağlayan, kalkmalarını ve mola vermelerini hatırlatan giyilebilir cihazlar olabilir.

Amaca Uygunluk: Hareketlilik sadece kısa vadeli bir değişim değildir. Geleceğe de yayılacak bir kavramdır. Rekabetçi kalabilmek için geleceğin ofislerinin dikkat dağıtıcı olmaması ve özgün etkileşimi kolaylaştıran sürükleyici teknolojiye sahip olması gerekecek.

Otomasyon: Günümüzde ofisler farklı uygulamalar şeklinde otomasyona sahipken, geleceğin ofisleri kesintisiz otomatikleştirilmiş bir ortama sahip olacak. Buna enerji yönetimi, RFID çipleri ile iletişim ve çalışan konforunu tahmin etme ve iyileştirme yeteneği gibi şeyler dahildir.

Bu makalede, ofis dışında çalışmakla ilgili temel bilgileri ortaya çıkardık, bazı uzman bulgularını ve araştırmalarını paylaştık ve hibrit çalışmayı geliştiren bir ofis inşa etmek için stratejiler, kurgular ve taktikler üzerinde durduk.

İşin geleceği şu anda değişken olsa da, hibrit çalışma birçok işletme için zorlayıcı bir seçenek haline geliyor. Ve birçok işletme için hibrit çalışmayı barındıran bir ofis oluşturmak zorluklarla doluyken, sonuçta daha mutlu, daha sağlıklı ve daha üretken bir işgücüne yol açacak akıllı bir seçimi temsil ediyor.

Daha bağlantılı, işbirliğine dayalı ve yaratıcı bir kurumsal iş gücü oluşturmaya ilişkin daha fazla bilgi için ViewSonic kitaplığına bakın.

Aşağıdaki ViewSonic Ürünleri ile Hibrit Bir Ofis Oluşturun

ViewBoard® İnteraktif Ekranlar

myViewBoard™ Manager

USB-C Doklu Monitörler

Çift Monitör Paketleri

ColorPro™ Monitörler

Taşınabilir Monitörler

Standart Yasal: Program, fiyatlandırma, özellikler ve bulunabilirlik önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir veya iptal edilebilir. Belirli kısıtlamalar veya istisnalar geçerlidir. Seçimler, teklifler ve programlar ülkeye göre değişebilir. Burada belirtilen şirket adları ve ticari markalar, ilgili şirketlerin mülkiyetindedir. Telif hakkı © 2021, ViewSonic Corporation. Her hakkı saklıdır.