ViewSonic Library > Business > Çalışma Ortamı Tasarımı > Monitörler için Gizlilik Filtreleri Güvenilir Koruma Sağlar

Monitörler için Gizlilik Filtreleri Güvenilir Koruma Sağlar

Monitörler için gizlilik filtreleri, meraklı gözlere karşı güvenilir koruma sağlar. Amaç görsel korsanlığı önlemektir. Bu tür bir korsanlık, genellikle bir bilgisayar ekranı aracılığıyla hassas bilgileri çalma eylemini içerir.

Görsel bilgisayar korsanlığı birçok farklı sektörde yükselişte. Sağlık hizmetleri, telefon numaraları, adresler ve sosyal güvenlik numaraları dahil olmak üzere hassas bilgilerin alınmaya hazır olduğu belirli bir sektördür.

Ponemon Enstitüsü tarafından sağlık sektöründe görsel korsanlığın ne kadar yaygın hale geldiğini görmek için yakın zamanda bir deney yapıldı. Sonuçlar burada:

ViewSonic Healthcare Privacy Filter Infographic

Buradan indirin: Sağlık Hizmetleri Gizlilik Filtresi Bilgi Grafiği

Bu görsel korsanlık girişimlerinin %68‘i fark edilmeden veya sorgulanmadan gider. İnsanların niyetlerini yargılamak çok zordur. Kargaşa genellikle iş istasyonlarını boş bıraktırır. Görsel bilgisayar korsanlarının aradığı durum da tam olarak budur.

Sonuçlar, görsel bilgisayar korsanlarının denemelerinin %91’inde başarılı olduğunu gösterdi. Sağlık hizmetlerinde, mobil arabalar ve hemşire istasyonları en fazla risk altındaki alanlardır. Görsel korsanlık 15 dakika veya daha kısa sürer. Hassas bilgileri kaybetmek için gereken tek şey bu.

Ekranların %52’si, halka açık alanlarda bulunmaları nedeniyle yüksek görsel saldırı riski altındadır. Çalışanlar meşgul olduğunda, görsel bilgisayar korsanlığı riski en yüksektir. Bilgisayar ekranlarını her zaman izlemekten daha önemli işleri vardır.

Bu nedenle monitör gizlilik filtreleri, sağlık, finans veya güvenli veri gerektiren diğer tesisler için mükemmel bir çözümdür. Gizlilik filtreleri, ortalama olarak çalınan 3,9 adet hassas bilginin ilk etapta erişilebilir olmasını önlemeye yardımcı olur.

Sağlık sektöründe artan rastgele denetimler, gizlilik filtreleri olmayan monitörlerin endişe kaynağı olduğunu göstermiştir. Bir gizlilik filtresi eklendiğinde bile, bazı çalışanların gizlilik filtrelerini kaldırma eğilimi vardır.

En Son Yenilik

Çalışanlar veri duyarlılığının önemini tam olarak kavramadıklarında, filtreyi kaldırmaları muhtemeldir. ViewSonic®’in en son yeniliği, çalışanların istenmeyen gizlilik filtrelerini kaldırma sorununu çözmektedir.

Bu sorunun cevabı, ilk etapta kaldırılamayan gizlilik filtreleri oluşturmakta yatmaktadır. Yerleşik gizlilik filtrelerine sahip monitörler, filtrenin kaldırılmasını önleyerek, kurallarla uyumlu olmanızı sağlar.

Yerleşik gizlilik filtrelerine sahip monitörler aşağıdaki avantajları sunar:

  • Gizlilik bölgesi: Doğrudan ekranın önünde görüntülendiğinde içerik net kalır, ancak ekrana 30°’den başlayarak yandan bakıldığında görünürlük engellenir.
  • Sürekli Koruma: Hassas bilgilerin sürekli korunması için yerleşik gizlilik ekranı her zaman açıktır.
  • Olağanüstü Görsel Performans: Ekran meraklı gözlerden saklı kalsa da, kullanıcılar yine de mükemmel bir izleme deneyiminin keyfini çıkarırlar.

VG2448 Computer Monitor with Privacy Filter

ViewSonic’in en yeni 24″ gizlilik filtreli monitörüne buradan bakın.

Referans: “Görsel Korsanlık Deneyi” Ponemon Enstitüsü, 2015.

 

TAGS