ViewSonic Library > Teknoloji > Satın Alma Rehberi > Neden Taşınabilir Monitör Satın Almalısınız? (Ve 6 Taşınabilir Monitör Kullanımı)

Neden Taşınabilir Monitör Satın Almalısınız? (Ve 6 Taşınabilir Monitör Kullanımı)

Neden taşınabilir bir monitör satın almalısınız? Yeni başlayanlar için, mobil halde çalışmanın popüler bir yolu haline geliyorlar. Dizüstü bilgisayarınızda çalışmak veya hatta bir akıllı telefonu bilgisayara dönüştürmek söz konusu olduğunda, genişletilmiş ekran alanının bariz bir faydası vardır. Ancak, bire bir sunumlardan özel cihazlarda okumaları iyileştirmeye kadar pek çok başka taşınabilir monitör kullanımı vardır.

Aşağıda taşınabilir monitörler hakkında daha fazla bilgi edinin veya ViewSonic’in modellerinden birine göz atın. Yüksek kaliteli taşınabilir bir ekran için VG1655‘e göz atın veya TD1655 ile dokunmatik ekranlı bir model edinin.

Taşınabilir bir monitör, bir mobil çalışma çözümüne veya yalın bir masaüstü kurulumuna harika bir ek olabilir. Bir dizüstü bilgisayar ekranını genişletmenin veya bir mobil cihazı büyütmenin harika bir yoludur. Doğru özelliklerle hem üretkenliği artırabilir hem de eğlence deneyimini iyileştirebilirler.

Ancak sizin için doğru taşınabilir ekranı elde etmek için neye istediğinizi bilmek önemlidir. Hangi özelliklere ihtiyacınız var? Ne için kullanacaksınız? Cevaplanacak çok soru var.

Peki Neden Taşınabilir Monitör Satın Almalısınız?

Halihazırda taşınabilir bir monitör almaya karar verdiyseniz, bunu neden istediğinizi tam olarak biliyorsunuz demektir. Ancak hala bu modanın ne hakkında olduğunu merak eden herkes için taşınabilir monitörler hakkında sevilecek çok şey var.

Özünde, insanlar çalışmak zorunda oldukları ekran alanını büyütmek isterler. Kullanım durumları, iş ve eğitimden, oyun ve diğer eğlencelere kadar uzanır. Taşınabilir monitörler, bir dizüstü bilgisayar ekranını genişletmenin veya bir mobil cihazın ekran boyutunu büyütmenin kolay bir yoludur. Ve (belli ki) bir masaüstü monitörden çok daha taşınabilirdirler; bu da onları mobil halindeyken daha fazla ekrana ihtiyaç duyan teknoloji meraklısı bir kişi için harika bir seçenek haline getiriyor.

Kendiniz için bir tane ister misiniz? İyi bir taşınabilir monitörde ne arayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

The Best Portable Monitor Features for You

En İyi Taşınabilir Monitör Özellikleri (Sizin İçin)

Herhangi bir cihazda olduğu gibi, tüm taşınabilir monitörler eşit yaratılmamıştır. Ancak, sizin için doğru taşınabilir monitörü bulurken mutlaka aramanız gereken bazı özellikler vardır.

  • Boyut, taşınabilir monitörler için önemli bir husustur. Birçoğu standart dizüstü bilgisayar ekranlarından daha büyüktür, ancak ikinci ekranı ne için kullanacağınızı hatırlamak önemlidir. Arabadaki çocuklar için ikinci bir ekran mı olacak? Daha küçük ve daha taşınabilir, sizin için daha iyi çalışabilir. Fotoğrafları veya videoları masanızdan uzakta mı düzenliyorsunuz? O zaman aradığınız şey büyük (ve daha kaliteli) bir ekran olabilir.
  • İkinci ekranınızı yanınızda taşıyacaksanız, ağırlık da bir husustur. Birkaç yüz gram dağın zirvesindeki fotoğraf çekiminiz için 8 saatlik bir yürüyüşe çıkmanız gerekene kadar çok fazla görünmeyebilir.
  • Ekran kalitesi de önemli. Tek yapmanız gereken Netflix izlemek veya spontane bire bir toplantılar yapmaksa, 4K çözünürlüğe ihtiyacınız olmayabilir. Yüzlerce satır kodu gözden geçirecek veya medyayı düzenleyecekseniz, muhtemelen yüksek çözünürlüklü bir IPS taşınabilir monitör isteyeceksiniz.
  • Yön kontrolü, özellikle fotoğraf düzenleme ve kodlama için taşınabilir bir monitörde de çok değerlidir. Monitörü yataydan dikeye çevirerek, üzerinde çalıştığınız fotoğrafın tamamını görmenizi kolaylaştırırsınız. Veya uzun kod bloklarını bir bakışta hızlıca taramak için kullanabilirsiniz. Masaüstü monitörünüzün bu özelliğe sahip olmama ihtimali (iyi bir ergonomik tasarıma sahip olmadığı sürece) bile vardır, bu da taşınabilir bir monitörü normal iş istasyonunuzun bir parçası haline getirebilir.
  • Bağlantı muhtemelen en önemli özelliktir. Sonuçta, cihazlarınıza bağlayamayacağınız bir monitör ne işe yarar? HDMI veya DisplayPort uyumluluğuna sahip olmak yararlı olsa da, yeni standart bir USB-C bağlantısıdır. Hem gücü hem de büyük miktarda veriyi aktarabilen bir USB-C kablosu, taşınabilir monitörünüz için bir zorunluluktur. USB-C ve diğer monitör bağlantı noktaları karşılaştırması hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • Dokunmatik ekran girişine sahip olmak da güzel (ve birçok taşınabilir monitörde ortak bir özellik), özellikle de bunu yaratıcı çalışmaları desteklemek veya küçük ekiplerde işbirliği yapmak için kullanmayı planlıyorsanız. Dijital tahta yazılımıyla birleştiğinde, içeriği kendiniz veya bir ekibin parçası olarak oluşturmak, değiştirmek ve sunmak için çok amaçlı bir araç haline gelebilir.

6 Portable Monitor Uses

6 Taşınabilir Monitör Kullanımı

Genel olarak konuşursak, taşınabilir bir monitör, standart bir masaüstü monitörünün yaptığı her şeyi yapar. Sadece tek bir yere bağlı değildir. Ancak, taşınabilir bir monitörün tek uygun çözüm olduğu birkaç kullanım durumu vardır. İşte kullanmanın birkaç yolu:

Geliştirilmiş Verimlilik

Graziadio Business Review’a (buradaki makale) göre, ekran boyutunun üretkenliği artırmasının en az üç yolu vardır: verilere ilişkin daha fazla kavrama, birincil görevler için daha fazla zaman ve daha iyi çözümler için azaltılmış stres seviyesi. Ve bu çalışma monitör boyutuna bakarken, genel ekran boyutunun da önemli bir etkisi olduğunu varsaymak mantıklıdır.

Bir ekran çalışma alanı, diğer bir ekran iletişim alanı olarak kullanılsa bile, daha önce görev değiştirme için harcanan zamandan önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Daha fazla ekran eklemenin getirileri neredeyse kesinlikle azalıyor, ancak daha fazla ekran alanıyla iş akışında bariz bir gelişme bulunmaktadır.

İçerik Oluşturucular için Ön İzleme Ekranı

Hobi fotoğrafçıları bile, fotoğrafları kameralarının küçük 2inç LCD ekranlarında ön izlemeyi sinir bozucu buluyor. Profesyonel medya yaratıcıları için bir seçenek bile değil. Ancak bir kameraya bağlı taşınabilir bir monitör, fotoğrafçıların ve kameramanların çekimlerini daha büyük, daha yüksek kaliteli bir ekranda hemen kontrol etmelerini sağlar.

Kişisel Dokunuşla Toplantılar

100 ila 500 çalışanı olan bir firmada, satın alma kararlarının çoğunu ortalama 7 kişi almaktadır. Bu, ya bir orta ölçekli satış toplantısı ya da birkaç çok küçük satış toplantısı anlamına gelir. Ve hiçbir şey hazırlıklı olmaktan daha profesyonel değildir. Kendi sunum ekranınıza sahip olmak – hatta küçük toplantılar için daha küçük olanı – tam bir güç gösterisidir.

Ve bu taşınabilir ekran ayrıca bir dokunmatik ekran içeriyorsa, pasif bir ekrandan daha fazlası olur. Siz ve ekip üyeleriniz artık bunu birlikte içerik üretmek veya doğrudan girdiyle sunumlarla daha doğrudan etkileşim kurmak için kullanabilirsiniz. Bire bir iletişimin yepyeni yollarını açar.

Büyütülmüş Mobil Cihazlar

Mobil cihazlar artık modern yaşamın daimi bir özelliğidir. Ancak, bir telefonun veya çoğu tabletin küçücük dokunmatik ekranı çok yetersiz gelebilir. Taşınabilir bir monitör size en küçük cihazlarınızdan bile tam boyutlu bir deneyim sunabilir.

Taşınabilir bir monitör, telefonunuzu daha çok bir bilgisayar gibi hissettirebilir. Bluetooth klavye ve Google Docs veya Microsoft Word gibi üretkenlik uygulamalarının eklenmesiyle, temel akıllı telefonlar bile bir üretkenlik merkezi haline gelebilir. Hatta bazı teknoloji şirketleri, bir USB-C monitöre takıldığında telefonu tam işlevli bir bilgisayara dönüştüren Samsung’un DeX‘i gibi, bunu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Her Yerde Tam Boy Eğlence

Taşınabilir monitörler için daha az üretken ancak aynı derecede popüler bir kullanım da eğlencedir. Artık ekranların her yerde olduğu bir dünyada yaşarken, küçük bir mobil cihazdan film izlerken veya oyun oynarken deneyimden bir şeyler kaybediyoruz. Taşınabilir bir monitör, mobil halindeyken biraz eğlenmek için bir mobil ekranı büyütmenin harika bir yoludur. Yol gezileri, kampçılık ve hatta uçak içi eğlencenin yerini alabilecek kadar mükemmel olan taşınabilir monitör, mobil görüntüleme deneyimlerini yükseltmenin harika bir yoludur.

Genişleyen Özel Cihaz Ekranları

Ekran teknolojisi geliştikçe, kullanıcılar cihazlarında daha net görüntüler bekliyor. Bulanık bir LCD ekran artık yeterli gelmiyor. Bununla birlikte, doğru adaptörlerle – ve genellikle kutudan çıkar çıkmaz – tıbbi sensörlerden kasiyer tezgahlarına kadar her şeyi taşınabilir bir monitör veya dokunmatik ekranla yükseltmek mümkündür.

En azından, harici bir taşınabilir monitör, güncelliğini yitirmiş bir cihazın görünümünü iyileştirir veya alanı güzelleştirir. Bazı bağlamlarda – örneğin taşınabilir tıbbi cihazlarda okuma olarak veya mobil yol bulma sisteminin bir parçası olarak – iyi yerleştirilmiş bir taşınabilir monitör genişletmesi zamandan, paradan ve hatta hayatlardan tasarruf sağlayabilir.

Son Söz

Peki neden taşınabilir bir monitör satın almalısınız? Hem iş hem de oyun için kullanışlıdırlar ve bir çok özel görevde oldukça çok yönlü cihazlardır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınız tipik taşınabilir monitör kullanımlarına girmese bile çoğu insan ek bir bilgisayar ekranından faydalanacaktır. Taşınabilir bir monitör, yaşam tarzınız veya iş akışınız için hantal bir masaüstü ekranından daha uygun olabilir.

Taşınabilir bir monitör için alışveriş yapıyorsanız, mobil halindeyken ekstra bir ekran için ViewSonic’in VG1655‘ine veya daha interaktif bir cihaz için dokunmatik ekran TD1655‘e bakın.