ViewSonic Library > Teknoloji > Karşılaştırma > Geniş Mekanlar için Ekran Çözümleri: Direct View LED ve Projeksiyon Cihazları Karşılaştırması

Geniş Mekanlar için Ekran Çözümleri: Direct View LED ve Projeksiyon Cihazları Karşılaştırması

Direct View LED ekranlar ve projektörler, büyük mekanlar için harika çözümlerdir. Bununla birlikte, pek çok seçenek ve özellik arasından hangisinin sizin için en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Fiyat, görüntü kalitesi ve bakım gibi faktörlerle bu kısa rehber, karar vermenize yardımcı olmak için burada.

Projeksiyon cihazlarının ve Direct View LEDlerin geniş mekan sorunlarınızı nasıl çözebileceğini ve ne seçerseniz seçin mekanınız için nasıl pozitif bir yatırım olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Mükemmel olan geniş mekan ekranının ayarlanması karmaşık olmak zorunda değildir. Yine de projektörler veya video duvar ekranları arasında hangisini seçeceğinizi bilmek önemlidir.

Projektörler, bilgisayarlardan veya diğer cihazlardan hareketli veya hareketsiz görüntüler alan ve bunları bir yüzeye veya ekrana yansıtan çıkış cihazlarıdır. LED, lazer ve veri projektörleri gibi farklı projektör türleri vardır. Ancak bu makalede biz lazer projektörlerden bahsedeceğiz.

Video duvarı ekranları ise daha yeni bir teknolojidir. Alışveriş merkezleri veya stadyumlar gibi büyük mekanlarda yaygın olan bu büyük ölçekli ekranlar, çoklu monitör kurulumlarından yapılmıştır. Son zamanlarda, direct view LED video duvarları çerçevesiz ve kullanımı kolay bir ekran için birbirine bağlı monitör panellerinden oluşan tek bir ekrandan oluşan tek bir cihaza izin vermektedir.

Maksimum Ekran Boyutu

Projektörler, çok fazla güce sahip küçük cihazlardır. Bazı projektörler taşınabilirdir ancak yine de büyük görüntüleri gösterebilir. Ve birden çok projektöre yatırım yaparsanız, kenar karıştırma adı verilen bir teknikle süper uzun görüntüler bile oluşturabilirsiniz! Bu oldukça çılgınca.

Direct View LEDler, görüntü üretim boyutu olarak projektörlerden daha küçüktür. Ekran uzunluklarının ortalama 130-inç ile 165-inç arasında olmasına rağmen, gerçek cihazın dışına yansıtılamazlar. Birden fazla projektörü yenemez.

Bu, salonunuz gerçekten çok büyükse, projektör sizin için en iyi çözüm olabilir demektir. Tüm odayı doldurabilecek ekranlara izin veren birden fazla projektör daha bile iyi olurdu.

Kazanan: Projektörler

Large Venue Display Solutions - Projector use case

Görüntü Kalitesi

Projektörler boyut olarak mükemmeldir. Ancak görüntü kalitesinden yoksun olabilirler. Ayrıca video veya resim çekilecek etkinlikler planlamak istiyorsanız yenileme hızının sorun haline gelmesi de önemlidir. Bu nedenle genellikle bilgisayar monitörlerinin fotoğraflarında veya videolarında bozulmalar olabilir.

Direct View LEDler, yüksek yenileme hızlarıyla güzel görüntü kalitesine sahiptir. Aslında, rakipsizler. LED ekranlar, LCD’ye göre daha keskin ve gerçekçi renkler verir. Bu, neredeyse tüm durumlar için mükemmel oldukları anlamına gelir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Userful.com LED ve LCD video duvarı arasındaki farkı açıklıyor.

Sonuç olarak, kristal netliğinde görüntülemeye ve renk doğruluğuna ihtiyacınız varsa, video duvar ekranlarını kullanmak en iyi çözümdür ve kesinlikle fiyatına değer.

Kazanan: Direct View LED

Kurulum ve Bakım

Projektörler, fişe takıp kullanabileceğiniz basit bir çözüm gibi görünür, ancak dahası da vardır. Projektörünüzü kalibre etmeli, en iyi konumu seçmeli ve bakımını yapmalısınız. Ürünü yanlışlıkla çarparsanız, yeniden kalibre etmeniz gerekebilir.

Direct View LEDler korkutucu görünebilir, ancak kurulumu en kolay olanlardan biridir. Çerçevesiz çoklu monitör ekranları olduklarından, görece kolaylıkla panel panel kurulurlar.

Genel olarak, gizli maliyetler, bakım ve kurulum açısından, kolaylık açısından doğrudan görüşü yenebilecek pek bir şey yoktur.

Kazanan: Direct View LED

Aydınlatma ve Çevre

Projektörler her ortam için ideal değildir. Görüntü kaliteleri kontrolünüz dışındaki şeyler tarafından değiştirilebilir. Projektörler, kalibre edilebilecekleri ve kendi başlarına bırakılabilecekleri iç mekan çözümleri için en iyisidir. Ancak yine de bazı düzenli bakım ve yeniden ayarlama gerektireceklerdir.

Direct View LEDleri ortamlar ve aydınlatma tarafından değiştirilmez. Aslında, bu belirli sorunlara çözüm olarak üretilirler. Yüksek parlaklık ve çözünürlükleri ile iç ve dış mekan için mükemmeldirler. Kurup hemen kullanabilirsiniz. Ve LED panellerdeki gülünç derecede yüksek yenileme hızı sayesinde, bu ekranlar herhangi bir titreme veya renk atması olmaksızın filme almak ve fotoğraf çekmek için idealdir.

İhtiyacınız olanı aldığınızdan emin olmak istiyorsanız, direct view LED tek yoldur.

Kazanan: Direct View LED

Ancak bir alan için doğru projektör hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buradan daha fazlasını öğrenin: Lümen Nedir? Ve Bir Projektör Seçmek İçin Bunları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Prestij ve Etki

Projektörler, piyasadaki en prestijli teknolojiler değildir. Artık pek çok insan onları sınıflarla ve ders ortasında onları ayarlamaya başarısız bir şekilde çabalayan hoşnutsuz öğretmenlerle ilişkilendiriyor. Bu harika teknoloji birçok kişi için ucuz ve erişilebilir olsa da, geniş mekanınıza aradığınız çekiciliği vermeyebilir.

Direct View LEDler ise size prestij hissi verir. Bu ekranlar, çarpıcı ama çok güzel görüntüler üretir. Mekanınıza giren herhangi bir müşteri veya müşteri, onlar için yaptığınız yatırımdan dolayı kendini pohpohlanmış hissedecektir. Uzun vadeli yatırım yapmaktan asla korkmayın ve satın alımlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi araştırın.

Geniş mekanınıza gelenleri gerçekten şaşırtmak istiyorsanız, bunu yapmanın tek yolu Direct View LEDdir.

Kazanan: Direct View LED

Large Venue Display Solutions - More use case for direct view LED

Maliyet Hususları

Projektörler, büyük mekanlar için bütçe dostu bir çözümdür. Hem büyük hem de küçük yüzeylere yansıtma özellikleriyle buna değerler. Bir lazer projektörün kaba ortalama maliyetinin 2.000 ila 3.000 ABD Doları arasında olduğunu tahmin ediyoruz, ancak daha pahalı modeller 10.000 ABD Dolarını aşabilir. Ancak buna yedek parça maliyetleri dahil değildir, dolayısıyla cihazın kullanım ömrü boyunca gizli veya beklenmeyen maliyetler olabilir.

Buna karşılık, direct view LEDler daha pahalıdır. Ortalama olarak, bu ekranların maliyeti kurulum ücretleri hariç 50.000 ila 350.000 ABD Doları arasında olabilir! Bu fiyat, daha gelişmiş özelliklerinin birçoğu tarafından haklı çıkarılıyor, ancak etiket şoku, üst düzey bir ekranı karşılayamayan büyük mekanlar için zor bir engel olabilir.

Genel olarak, kendinizi bir bütçeyle mücadele ederken bulursanız, bir projektör seçmelisiniz. Fiyat noktası, kalite ve işlevsellik için işi halledecektir.

Kazanan: Projektörler

Projektör ve Direct View LED: Hangisi Daha İyi?

Genel olarak, direct view LED geniş salonunuz için daha iyi bir çözüm olabilir. Ancak her durum farklıdır. Örneğin, göz önünde bulundurulması gereken en büyük faktör fiyat olabilir, çünkü projektörler iyi sonuçlar veren bütçe dostu bir çözümdür. Ancak unutmayın, tüm çözümler kısa vadeli değil, uzun vadeli olmalıdır.

Sizin için hangisinin galip geldiğinden hala emin değilseniz ve teknik özellikleri doğrudan karşılaştırmak istiyorsanız, ViewSonic’in geniş mekan lazer projektörleri ve direct view LEDleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Veya doğru sunum ekranını seçme hakkındaki makalemize göz atın.

Large Venue Display Solutions - comparison chart of projectors vs direct view led