ViewSonic Library > Eğlence > Ev Sinema > Spor için En İyi Projeksiyon Cihazı: Spor Hayranları için Satın Alma Rehberi

Spor için En İyi Projeksiyon Cihazı: Spor Hayranları için Satın Alma Rehberi

Tüm sporseverler tek bir konuda hemfikir olacaktır: Konu favori takımınızın skorunu izlemek olduğunda, projeksiyon cihazının yerini hiçbir şey tutamaz. Büyük ekran gerçekten de sahada oyuncular arasındaymışsınız gibi hissettirme becerisine sahip. Ancak piyasadaki binlerce model ve teknik özellik ile mükemmel eşleşmeyi bulmak genellikle çok sıkıcıdır. Artık endişelenmeyin, çünkü size spor için en iyi projeksiyon cihazını satın almak için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Kendi stadyumunuzdaki deneyiminiz için bir projeksiyon cihazı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin veya ViewSonic Projeksiyon çözümlerini ziyaret edin.

Futbol, ​​basketbol veya beyzbol izlemek için bir projeksiyon cihazı mı arıyorsunuz? Ya da belki biraz tenis ya da artistik patinaj? Adını siz koyun, anladınız siz onu. Bugünlerde izlenebilecek çok sayıda harika oyun ve spor disiplini var ve bunların tadını çıkarmanın VIP gibi mükemmel bir manzaraya sahip rahat bir koltukta oturmaktan daha iyi bir yolu yok.

Herhangi bir spor hayranına sorun, projeksiyon cihazları gerçekten bir ışınlanma cihazı gibi çalışır: saniyeler içinde yükselen stadyumda bir Dünya Kupası finaline, NBA All-Stars’a, Superbowl’a veya Wimbledon’a tanık olursunuz. Ardından, birkaç dakika sonra, cihazı kapatarak, uzaklaştırarak veya başka bir şey oynayarak alanı tamamen değiştirme özgürlüğüyle yerinize geri dönersiniz.

Televizyonların da aynı şeyi yaptığını iddia edebilirsiniz, ancak bu tam olarak doğru değil…

Spor için En İyi Projeksiyon Cihazı ve Neden TV’den Daha İyi?

Televizyonlar çok uzun bir süre oturma odalarımızın merkezindeydi. Bununla birlikte, LED teknolojilerinin hızlı gelişimi ve fiyatlarındaki önemli düşüş, en yeni tip LED projeksiyon cihazlarını eğlence söz konusu olduğunda rakipsiz bir rakip haline getirdi. Diğer projektörlerden daha hafif ve daha hareketliler ve artık tek bir kapalı alanla sınırlı değiller. Arkadaşlarınızla, yakınlarınızla veya farklı bir ortamda kendi başınıza oyun zamanının tadını çıkarmanız için size çok daha fazla fırsat sunarlar. Bir projeksiyon cihazının yüksek kaliteli çözünürlüğü, taşınabilirliği, özelleştirilebilir ekran boyutu ve net yerleşik sesiyle, konforu en üst düzeye çıkaran yeni bir ev ve dış mekan eğlencesi çağına gireceksiniz.

Gevşeme konusunda konuşurken göz korumasını da unutmayalım. Birkaç saat televizyonda bir gece maçı izledikten sonra göz yorgunluğu yaşayabilirsiniz. Ancak LED projeksiyon cihazları bu konuda da imdada yetişiyor. Dolaylı (yansıtıcı olarak da bilinir) ışıkla projektör, gözler üzerinde çok daha yumuşaktır. Bir projektörün göz yorgunluğunun ana nedeni olan azaltılmış mavi ışığı, gözlerinizi daha dinlenmiş hissettirir ve uykunuzu normal ekranlar kadar etkilemez.

Spor İçin En İyi Projeksiyon Cihazı – Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bir projeksiyon cihazıyla, nerede olursanız olun evinizin stadına çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak projeksiyon çözümlerinin çeşitliliği göz önüne alındığında, tam olarak aradığınızı sağlayacak olanı bulduğunuzdan emin olmak istersiniz. Önümüzdeki yıllarda spor izleme deneyiminizi yükseltmek için bir projektör satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken işlevler ve özellikler burada. Haydi başlayalım:

1. Kurulum ve taşınabilirlik

Kurulum kolaylığı birçokları için bir oyunbozan olabilir. Bu nedenle, bir oyun gecesi için ideal ortamınızın ne olacağını bulmak önemlidir. Sıradan bir spor meraklısıysanız, açık havada tezahürat için optimize edilmiş daha küçük, kompakt boyutlu bir taşınabilir cihaz seçmek isteyebilirsiniz. Bu, kelimenin tam anlamıyla oyunla ilgili arka bahçe partilerine, barbekü toplantılarına ve kamp yaparken veya seyahat ederken en sevdiğiniz etkinliği kaçırmamanızı sağlar.

Yine de sıkı bir spor hayranıysanız ve akşamlarınızı turnuvalar ve şampiyonalar izleyerek geçiriyorsanız, daha büyük, daha güçlü bir iç mekan modeli tam size göre olabilir. Yine, taşınabilir veya hareketli versiyonlar uygun olabilir. Ancak aynı zamanda rahat film geceleri veya yoğun oyun seansları içindeyseniz, tavana monte edilmiş son derece yetenekli bir versiyona gitmek isteyebilirsiniz.

projector features to consider

2. Görüntü Çözünürlüğü ve Kalitesi

Çözünürlük, her bir görseli oluşturan ve görüntünün ne kadar ayrıntılı olduğunu belirleyen tek tek piksellerin sayısını ifade eder. Piksel sayısı ne kadar yüksek olursa, projeksiyon o kadar ayrıntılı olur. Çözünürlük aynı zamanda fiyatlandırmayı da etkiler, bu nedenle hangi çözünürlüğün ihtiyaçlarınızı karşılayacağını bilmeniz önemlidir.

4K UHD, piyasada hazır bulunan en yüksek kalite seçeneğidir ve 3840 x 2160 piksel olarak gelir. 4K UHD projeksiyon cihazları sihir yapar gibi size oyunun içindeymiş gibi hissettirerek mükemmel bir izleme deneyimi sunacak. Evdeki spor tutkunları için en iyi ikinci çözünürlük, oyunlarınızı yayınlamayı planlıyorsanız ideal, standart 16:9 en boy oranıyla 1080p’de geliyor.

Harika bir görüntü kalitesinin bir diğer önemli bileşeni de parlaklık ayarı ve renk gamıdır. Ve bu özelliklerden ödün vermek istemezsiniz. Canlı görseller, ekran boyutu ne olursa olsun her şeyin daha iyi görünmesini sağlar. Parlaklık ayarı sunan LED Projeksiyon Cihazları, daha hassas bir ince ayar yapılmasına olanak tanır. Ve maksimum sürükleyici ve gerçekçi renkler için %125 Rec. 709 (HD televizyon için standart) sunan bir projeksiyon cihazı arayabilirsiniz. Herhangi bir oyunu canlı bir gösteri haline getirecek ve oyunun kendisiyle ilgilenmeyen izleyicileri bile etkileyecektir.

Ek İpucu: Projeksiyon için En İyi Duvar Rengi

Spor için en iyi projektörün özel bir ekran duvar rengine sahip olması gerekmez. En son yüksek kaliteli teknolojiler ile görseller çeşitli yüzeylere düzgün bir şekilde yansıtılacaktır. Kolay parlaklık ve kontrast ayarları, görüntüleme deneyimini daha da özelleştirmenize yardımcı olur.

Yine de, yeni ev sinema sistemi kurulumunuz için duvarlarınızı hazırlamak konusunda çok ciddiyseniz ve uzman görüşü istiyorsanız, işte size pek çok kişinin bilmediği bir ipucu. Projeksiyon için en iyi duvar rengi aslında beyaz değil gridir. Ancak endişelenmeyin, projektörlerin tüm amacı, alanınızı istediğiniz zaman yeniden tanımlayabilmektir, bu nedenle en sevdiğiniz duvar rengini seçmeye teşvik edin.

3. Kolay Özelleştirilebilen Ekran Boyutu

Yansıtılan ekran boyutları 100inç, hatta 120-150inç ve fazlasına ulaşabiliyor ve bunu sunan projektörler aslında bu boyut aralığındaki TV’lere göre daha uygun fiyatlı. Daha büyük bir ekranda, tüm aksiyon dolu anlar daha net ve daha iyi görünür, böylece kendinizi sahada gibi hissedebilirsiniz. Resim içinde resim görsellerini veya altyazılar ve puanlama tabloları gibi metinleri izlemek söz konusu olduğunda son derece faydalı olduğunu kanıtlayabilir.

Odanızın boyutuna ve düzenine bağlı olarak, kısa veya uzun mesafeli bir projektör arasında seçim yapmak isteyebilirsiniz – atış, projektör ile ekran duvar alanı arasındaki mesafeyi ifade eder. İyi haber şu ki, birçok LED projektör aslında kısa mesafeli, ne kadar küçük olursa olsun size herhangi bir alanda büyük eğlence sağlayacak şeyler. Yansıtma açısı üzerinde tam kontrol istiyorsanız, örneğin bir tavana yansıtmak için 360 derecelik açıyı seçin.

Spor için en iyi projektör ayrıca hem yatay hem de dikey trapezoid ve 4 köşe ayarına sahip olmalıdır. Bu iki özellik sayesinde, cihaz ekranın ortasına yerleştirilmemişse endişelenmenize gerek kalmayacak çünkü bunlar güzel bir şekilde hizalanmış bir ekrana sahip olmanızı sağlayacak. Aksi takdirde, dikdörtgen veya kare yerine yamuk bir görüntü elde edebilirsiniz. Ek bir dikey veya yatay/dikey lens kaydırma, projektörü hareket ettirmeden dikey ve yatay konumlandırma arasında geçiş yapmanızı sağlar.

[eleman-şablon kimliği=”45775″]

4. Ses – Sürükleyici Duygu

Ayrıca iyi bir ses sistemine yatırım yapmayı planlamıyorsanız, ses kalitesi ihmal edilmemelidir.

Günümüzde, birçok projeksiyon cihazı yerleşik Bluetooth hoparlörlerle donatılmıştır; bu nedenle, ayrıca taşımanızı veya düşünmenizi gerektirmeyecek harici bir hoparlöre sahip olmak yerine, bütçeniz dahilinde en iyi sesi sunabilecek bir modeli tercih edin. Karar vermek ve teknik özellikleri anlamak siz karmaşık ve zor geliyorsa, tanınmış hoparlör markalarıyla işbirliği yapan modellerde yanlış yapamayacağınızı unutmayın.

5. Kullanım Kolaylığı

Sorular cevaplar sağlar ve ne kadar çok araştırırsanız, satın alma işleminizden o kadar çok keyif alabilirsiniz.

Projeksiyon cihazını odadan odaya mı yoksa farklı evler arasında mı taşıyacaksınız? Belki de çekmecelerinizdeki artan kablo karmaşasından dolayı ertelediniz? İşte bu noktada USB-C – geleceğin çözümü – devreye giriyor. Bu standart, tüm cihazlarınızı şarj etmek ve bağlamak için tek bir kablo kullanmanızı sağlayacaktır.

Dışarıda olmak ve oyunu alışılmadık bir ortamda yansıtmak ister misiniz? Cihazınızı bir güç bankası aracılığıyla şarj etme seçeneğine sahip olmak, sporseverlerin hayatını değiştirebilir ve dikkate alınması gereken başka bir şeydir. Size maksimum kolaylık sağlayacak bir diğer işlev, doğrudan telefonunuzdan veya iPad’inizden yansıtma yapan kablosuz ekrandır. Bir kez deneyin ve bunun sürekli olacağını anlayacaksınız. Bazı modellerde, oyun bittiğinde tüm favori akış platformlarınıza erişimi kolaylaştıran yerleşik bir uygulama mağazası bile vardır.

Projector Features To Consider

Son Söz

Spor için en iyi projeksiyon cihazı, en sevdiğiniz oyunların keyfini istediğiniz zaman, istediğiniz yerde çıkarmanızı sağlar ve herhangi bir alanı bir multimedya odasına dönüştürebilir. Ekranınızı kolayca özelleştirebilir, arkadaşınızın arka bahçesine getirebilir ve birkaç saat izledikten sonra gözleriniz için de endişelenmenize gerek kalmaz.

Kişisel stadyumunuz için bir projeksiyon cihazı satın alırken, öncelikle kurulum (iç mekan veya dış mekan, taşınabilir veya sabit kurulum), görüntü kalitesi ve çözünürlüğün yanı sıra genel ses seçeneğini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Son olarak, her zaman kullanım kolaylığını göz önünde bulundurun, çünkü istediğiniz son şey, oyunun başlama saatine geç kaldığınızda açılması zor olan bir cihazdır. Tüm bunlar kontrol edildikten sonra, muhteşem spor anlarına tanık olmaya hazırsınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz, Ev Eğlencesi için Projektörlerin 6 Avantajına bir göz atın veya ViewSonic LED projektör serisini keşfedin.