ViewSonic Library > Teknoloji > Satın Alma Rehberi > Bir DLP Projeksiyon Cihazında Nelere Bakılması Gerekir?

Bir DLP Projeksiyon Cihazında Nelere Bakılması Gerekir?

Milyonlarca tane küçücük, minicik ayna parçası kullanarak devasa bir görüntü yansıttığınızı hayal edin. DLP® projeksiyon cihazları tam olarak böyle çalışır. Bu kadar çok ayna kullanmanın avantajı çok basittir. Daha fazla ayna. Daha fazla piksel. Daha fazla piksel, daha keskin görüntü.

.

Milyonlarca ayna parçasını küçücük bir alana sığdıran DLP projeksiyon cihazları, çarpıcı görüntüler sunar. DLP teknolojisi eğitim, iş ve ev eğlencesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hatta sinemadaki bir numaralı teknolojidir – tüm sinema salonlarının %85’inde kullanılır.

DLP projeksiyon cihazlarının ne olduğu ve bunları kullanarak elde edebileceğiniz avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumaya devam edin. ViewSonic projeksiyon cihazlarının tamamına göz atmak isterseniz, burayı tıklayın.

Bir DLP Projeksiyon Cihazı Nedir?

DLP (Digital Light Processing), Dijital Işık İşleme anlamına gelir. DLP projeksiyon cihazları, ışığı bir renk tekerleği, yansıma aynaları ve son olarak da bir mercek aracılığıyla ışınlar. Texas Instruments® tarafından geliştirilen DLP çipi, yani dijital mikro-ayna cihazı (DMD), DLP’yi LCD projeksiyon cihazlarından ayırır.

DMD-Çipleri

Bir DLP çipindeki her ayna, yaklaşık olarak bir alyuvar kan hücresi boyutundadır. Bu aynalar (yukarıda büyütülmüş) bir görüntü oluşturmak için ışığı manipüle ederler. Aynalar, mikroskobik bir süspansiyon menteşesi üzerinde, saniyede 16 milyon çevrime kadar inanılmaz hızlarda konum değiştirmelidir.

Her ayna, video kaynak verilerine yanıt olarak bir görüntü oluşturur. “Açık” konumda, ayna ışığı ekrana doğru yansıtarak görünür bir piksel oluşturur. “Kapalı” konumunda, aynalar ışığı yansıtma lensinden uzağa yansıtır. Bu, ışığın ekrana girmesini önler.

DLP-Projeksiyon-Cihazı-İçeride-Nasıl-Çalışır

Çoğu DLP projeksiyon cihazı bir renk çarkı kullanır. Renk çarkı, RGB desenlerini ışık kaynağının önünde yüksek hızlarda döndürür. DLP projeksiyon cihazları, sinema kalitesi sunmak için bu renk teknolojisini kullanır. DLP teknolojisinin güzelliği, insan gözünün derinlemesine anlaşılmasına dayanmaktadır.

Bir retina her 1/50 saniyede, gördüğü kırmızı, mavi ve yeşil ışık miktarlarını bir görüntü oluşturmak için birleştirir. Bir DLP projeksiyon cihazı çok hızlı bir şekilde kırmızı ışık, ardından mavi ışık ve ardından yeşil ışık yayar. Bu o kadar hızlı olur ki insan gözü farklı bir görüntü gördüğünü sanır.

Gerçekte olan şey, RGB ışığının titreşen tonlarını görmenizdir. Değişen görüntü o kadar hızlı gerçekleşir ki beyniniz tam bir görüntüyü bir araya getirir. Zaman yavaşlasaydı, resmin tamamını göremezdiniz. Bunun yerine, sadece kırmızı, yeşil ve ardından mavi ışığın ardışık görüntüleri olurdu!

DLP teknolojisi özellikleri

DLP teknolojisi, birçok yinelemede 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Özellikleri şunları içerir:

  • Daha net görüntüler için daha fazla piksel
  • Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen filtresiz tasarım
  • Zaman kazandırıp, maliyet düşüren, bakım gerektirmeyen tasarım
  • Pürüzsüz, net, titreşimsiz görüntüler
  • Çevre dostu Lazer/LED teknolojisi
  • Toz lekelerini önleyen sızdırmaz çipset
  • Küçük, hafif profil
DLP-Prokeksiyon-cihazı

Bir DLP Projeksiyon Cihazında Nelere Bakılmalı: Standart Özellikler

DLP projeksiyon cihazları, baş döndürücü bir dizi özellik ve iyi fiyatlarla birlikte sunulur. Farklı kombinasyonlar farklı uygulamalara uygundur. Kullanım alanları ev eğlencesinden ibadethanelere, portatif sunumlardan konferans salonlarına, ortak paylaşımlı sınıflara kadar uzanmaktadır. Bir projeksiyon cihazını nasıl kullanacağınızı bilerek, sizin için doğru olanı seçebileceksiniz.

Çözünürlük

Ayna yüklü muhteşem DLP çipini tekrar düşünün. Her ayna bir piksel oluşturur. Toplam ayna sayısı ekran çözünürlüğüne karşılık gelir. Örneğin, 2K olan bir DLP projeksiyon cihazında yaklaşık 2,2 milyon ayna bulunur; bir 4K cihazında ise yaklaşık 8,8 milyon. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa, görüntü kalitesi o kadar iyi olur.

Çözünürlük

*Burada yer alan görüntü, yalnızca tanıtım amacıyla farklı çözünürlüklerde (veya şemalarda) bir görüntüyü yansıtacak şekilde simüle edilmiştir ve üründen görüntülenen gerçek görüntü olmayabilir.

4K DLP projeksiyonu bomba etkisi yaratıyor. Ev sineması için ideal olan 4K projeksiyon cihazları, gelişmiş DLP® 4K Ultra HD çip ve XPR teknolojisi ile tasarlanmıştır. Buna karşılık, 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlükte 8,3 milyon farklı piksel sunar.

4K projeksiyon cihazlarını karşılaştırıldığında, bazıları 4K’yı “desteklediklerini” söyleyebilir. Bu, gerçek 4K görüntüleri çoğaltma yeteneği ile aynı değildir. DLP projeksiyon cihazlarının, gerçek UHD projeksiyonu olarak nitelendirilmesi için Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA) tarafından gerekli olan minimum 8 milyon aktif piksel sağlaması gerekir.

Kontrast Oranı

Kontrast oranı, bir projeksiyon cihazının üretebileceği en koyu ve en açık değerleri karşılaştırır. Kontrast oranı ne kadar yüksek olursa, resim kalitesi o kadar iyi olur. DLP projektör kontrast oranları 500:1 ile  100.000:1 arasında değişir.

Kontrast oranı, ev sineması projeksiyon cihazları ve üst düzey kullanım için önemli bir özelliktir. Ev sineması uygulamaları için 10.000:1 ila 100.000:1 aralığında bir kontrast oranı aramalısınız. Daha büyük daha iyidir. Oditoryumlar gibi büyük mekanlar için en iyisini seçin: 100.000:1.

Kontrast-oranı

Avantajlar, yüksek düzeyde ışık kontrolü olan, zifiri karanlık odalarda en belirgin olduğu için, sınıflarda ve konferans odalarında yüksek kontrast oranı daha az önemlidir. İşyeri ve sınıflar için 4.000:1 – 30.000:1 aralığında kontrast oranları aramalısınız.

Parlaklık

Projektörün parlaklığı, cihazın lümen adı verilen ne kadar ışık üretebileceği ile ölçülür. Daha fazla lümen, daha fazla parlaklık demektir. Ancak “daha parlak” her zaman daha iyi değildir. Ortamlar, tatmin edici sonuçlar elde etmek için her zaman en parlak projektöre ihtiyaç duymaz. Daha yüksek parlaklık aynı zamanda daha yüksek bir maliyet anlamına gelir.

DLP-Projeksiyon-cihazı-Parlaklık

Parlaklık ihtiyaçlarını etkileyen faktörler şunları içerir:

  • Ortam ışıklandırması. Çok ışıklı alanları görüntülemek, keskin ve net bir görüntü sağlamak için daha yüksek parlaklık gerektirir. Ev sinema sistemi gibi karanlık odalarda daha düşük parlaklık (ancak daha yüksek kontrast oranları) harika sonuçlar verir. Çok amaçlı alanlar, 2.000 – 4.000 lümen arası orta düzey parlaklıkta başarılıdır.
  • Oda/Ekran Boyutu. Daha büyük oda ve ekran boyutları daha parlak görüntüler gerektirir. Bir alan üzerindeki ışığın dağılımı ne kadar yüksek olursa, projeksiyon cihazının o kadar parlak olması gerekir. Bir odadaki kişi sayısı, rahat görüntülemeyi belirlemek için yararlı bir kılavuzdur. Genel olarak, odada ne kadar çok insan varsa, ideal ekran boyutu o kadar büyük olur.
Projeksiyon-Cihazı-Parlaklık

Projeksiyon cihazları, “ANSI lümen” çıkışına göre aşağıdaki gibi gruplandırılabilir:

3.000 lümen altı – Düşük aydınlatmalı ortamlarda kullanılan bu projeksiyon cihazları, ortam ışığını ortadan kaldırmak için sıkı bir şekilde kontrol edilen aydınlatma gerektirir. İdeal kullanım: ev sineması.

3.000 – 4.000 lümen – Bu değer ve özellikler açısından DLP projeksiyon cihazların en iyi noktalarını kapsar. Bunlar, ortam ışığını engelleyemediğiniz sınıflarda, konferans salonlarında ve ev eğlence odalarında kullanılan tipik parlaklık seviyeleridir.

4.000+ lümen – Bu parlaklık düzeyine sahip projeksiyon cihazları, en büyük toplantı odaları, sınıflar veya çok amaçlı odalar için uygundur. Bu serideki DLP projeksiyon cihazları, daha büyük ekranlarda bile net ve keskin bir görüntü üretir. Bu, daha büyük izleyici kitleleri için görüntüleme kolaylığı sağlar. 4.000’den fazla lümenden daha yüksek derecelendirmeler, yüksek parlaklıkta projeksiyon cihazı olarak kabul edilir ve üst düzey ticari kurulumlarda kullanılır.

DLP Projeksiyon Cihazı: Ek Özellikler

Seçkin DLP projeksiyon cihazlarında ek özellikler bulunur. Bu gelişmiş özellikler, yukarıda belirtilen temel özelliklere dayanmaktadır. Bu özellikleri bilmek, sizin için en uygun DLP projeksiyon cihazını belirleyecektir.

Ev Sineması Özellikleri

Ev sineması tutkunları, renk performansında en üst noktayı ararlar. Sinematik renkli projeksiyon cihazları, çarpıcı, sinematik bir deneyim sunmak için aşağıdaki özellikleri birleştirerek olağanüstü ev sineması deneyimleri sunar.

Rec. 709 Renk Doğruluğu

Rec.-709lu-Ev-Sineması-DLP-Projeksiyon-Cihazı

Rec. 709, renk çoğaltması için yüksek tanımlı, katı bir uluslararası standarttır. Rec. 709 ile sertifikalandırma, orijinal içeriğin kesin renklerinin doğru şekilde yeniden çoğaltılmasını sağlar. Rec. 709 projeksiyon cihazları, sinema kalitesinde renk doğruluğu sunarlar.

RGBRGB Renk Çarkı

Texas-Instruments-DLP-6-Segment-Renk-Çarkı

Standart DLP projeksiyon cihazları, 3 segmentli renk çarkları kullanır. 4 parçalı renkli çarkları (parlaklığı artırmak için) beyaz bir segment ekler. 6 segmentli renk çarkları daha geniş bir renk yelpazesi sunar. 6x Hızlı RGBRGB Renk Çarkı projeksiyon cihazları kırmızı, mavi ve yeşil renk tonunu ve doygunluğu artırır. Sonuç: Daha yumuşak renk geçişlerine sahip canlı görüntüler.

ISF Sertifikalı Renk

Imaging Science Vakfı (ISF), projeksiyon cihazlarını renk üretimi ve aslına uygunluk açısından onaylar. ISF sertifikalı cihazlar, hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda optimize edilmiş renk sağlayan, gündüz ve gece modlarına sahiptir. Gerekirse, ISF sertifikalı teknisyenler, özelleştirilmiş görüntü kalibrasyonu için yerinde ayarlama sağlayabilirler.

Yaşam Kalitesi Özellikleri

TV yerine projeksiyon cihazı seçmenin ana faydası, çok daha büyük bir ekran görüntüsü oluşturma yeteneğinden gelir. Görüntüyü mükemmelliğe ayarlamanıza yardımcı olacak yaşam kalitesi özelliklerini arayın.

Lens Kaydırma

Projeksiyon-Cihazı-Lens-Kaydırma

Lens kaydırma, DLP projeksiyon cihazlarının, cihazı fiziksel olarak hareket ettirmek zorunda kalmadan yansıtılan görüntüleri ayarlamasını sağlar. Görüntüler yatay ve/veya dikey ayar için kaydırılabilir. Dikey lens kaydırmalı projektörler, zorlu profesyonel kurulumlar için ek esneklik sağlar. Ev kullanıcıları için lens kaydırma, görüntü yerleşiminin daha kolay optimize edilmesini sağlar.

Keystone Düzeltme

Keystone-Düzeltme

Keystone düzeltme veya “yastıklama”, yansıtılan görüntüleri ayarlamanın kullanışlı bir yoludur. Taşınabilir sunucu ve eğlence projeksiyonları için harika bir araçtır. Çarpık ve bozuk görüntüleri ortadan kaldırmak için yatay ve dikey (HV) trapezoid ve 4 köşeli ayarlama özelliklerine bakın. Bunu yapmak, mükemmel orantılı resimler oluşturur.

Optik Yakınlaştırma

Optik-Yakınlaştırma

Optik yakınlaştırma, DLP projeksiyon cihazının lensini genişleterek yansıtılan görüntüleri büyütür. Bu, kullanıcıların projektörü hareket ettirmeden görüntüleri büyütmesine olanak tanır. Optik yakınlaştırma, görüntü kalitesini düşürmeden, ekrandan daha uzağa yerleştirmeyi sağlar. Optik yakınlaştırma ne kadar geniş olursa, montaj esnekliği de o kadar yüksek olur. Profesyonel bir lazer projeksiyon cihazında sunulan optik yakınlaştırma, olağanüstü kurulum kolaylığı sağlar.

360 derece Yönlendirme ve Portre Projeksiyonu

360-derece-Yönlendirme

Sergi tasarımcıları DLP projeksiyon cihazlarını neredeyse her konuma kurabildikleri zaman yaratıcılık katlanarak artar. Büyük mekanlar için lazer projeksiyon cihazları ideal bir örnektir. Zeminden tavana herhangi bir açıda, düz bir şekilde yere bakacak şekilde monte edin. 45 derecelik bir açıyla baş aşağı bile monte edilebilir. Portre konumlandırmaya mı ihtiyacınız var? Sorun yok.

Ayrıcalıklı Özellikler

Özel ihtiyaçlar için tasarlanan ayrıcalıklı özellikler, projeksiyon cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Kablosuz Yayın

Kablosuz çözümler esneklik, hareketlilik ve kolaylık sağlar. Gizli bölmeler, multimedya içerik akışını sağlamak için güvenli HDMI bağlantı noktaları barındırır. Kablosuz ağ geçidi, kullanıcıların doğrudan USB sürücülerinden sunum yapmalarına veya doğrudan telefonlarından veya tabletlerinden yayın yapmalarına olanak tanır.

Azaltılmış Girdi Gecikmesi

Milisaniye cinsinden ölçülen DLP projeksiyon cihazı girdi gecikmesi, video sinyalinin cihaza ulaşması ile ekranda görüntülenmesi arasındaki süredir. Buna ayrıca gecikme de denir. Herhangi bir dijital video işlemede gecikme kaçınılmazdır. Gecikme çok yüksekse, oyun önemli ölçüde bozulabilir. Neyse ki, en aza indirilebilir. Oyun projeksiyon cihazları azaltılmış girdi gecikmesine sahiptir.

Gecikmesiz-Oyun-Projeksiyon-Cihazı

Ortam Işığı Ekranı

Lazer projeksiyon cihazları, ortam ışığı perdesiyle eşleştirildiğinde en iyi şekilde görünür. Bu, ortam ışığının etkilerini azaltmak ve DLP lazer teknolojisi tarafından yansıtılan inanılmaz görüntülerden tam olarak yararlanmak için yapılır. Lazer projektörleri difüzör ekranlarla eşleştirmek kontrastı artırır ve ortam ışığında solgun görüntüleri ortadan kaldırır.

Dışarıda bir projektsiyon cihazı kullanacaksanız, birçok büyük ekran bulunmaktadır. Linus Tech Tips ekibinin arabalarına bir DLP projeksiyon cihazı monte ettikten sonra ne yapmaya karar verdiğini izleyin.

DLP Projektör Tipleri: Işık Kaynağı

DLP projeksiyon cihazları, ışık kaynağına ve görüntüleme teknolojisine göre sınıflandırılır. En pahalısı 3 çipli işlemci kullanır. Her ana renk için bir çip: kırmızı, yeşil ve mavi. En yeni tek çipli DLP projeksiyon cihazları, daha düşük bir fiyatla üst düzey DLP projeksiyonu sunar. DLP projeksiyon cihazları artık daha verimli, çevre için daha iyi ve daha uzun ömürlü olmak için lazer veya LED teknolojisi kullanmaktadırlar. Bu yeni teknolojiler, dönen bir renk çarkına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Geleneksel Lamba tabanlı DLP projeksiyon cihazları

Lambalı-DLP-Projeksiyon-Cihazı

Çoğu DLP projeksiyon cihazı geleneksel lambaları kullanır. Lambaların en büyük avantajı, diğer seçeneklerden daha düşük olan maliyetidir. Lambalar standart kullanımda tipik olarak 3.000-4.000 saat dayanır, ardından değiştirilmesi gerekir. Bazı üreticiler, lambaların daha uzun süre dayanmasını sağlamak için bazı özellikler sunar.

Lamba tabanlı DLP projektörler, büyük görüntüler oluştururken, olağanüstü değer sunarlar. Ev sineması ve oyun için popülerdirler. DLP projeksiyon cihazlarının parlaklığı tipik olarak 2.000 ila 5.000 lümen arasında değişir ve karanlık odalarda sinema benzeri bir deneyim yaratır.

Lamba tabanlı projeksiyon cihazları, sürükleyici, sinema benzeri bir deneyim için süper boyutlu filmler ve oyunlar sağlar. Oyun oynamak için düşük giriş gecikmeli DLP projeksiyon cihazlarını arayın. Oyun projeksiyon cihazları, düşük giriş gecikmesinde uzmanlaşarak akıcı, gecikmesiz görüntülerle oyun yoğunluğunu sunar.

Lazer DLP Projeksiyon Cihazları

Lazer-DLP-Projeksiyon-Cihazı

Maliyet sürekliliğinin en üst noktasında, lazer tabanlı DLP projeksiyon cihazları birçok avantaj sunar. Lazer ışığı, hem çok parlak hem de tutarlı bir şekilde parlak olma ihtiyacını kapsar. Her zaman. (Projeksiyon lambaları kullanım ömürleri boyunca yavaş yavaş kararır).

Diğer seçeneklerden daha parlak olan lazer projeksiyon cihazları, iyi aydınlatılmış alanlarda bile canlı ve görünür görüntüler sunmak için kullanılabilir. Bu onları konferans salonlarında, sınıflarda, oditoryumlarda ve ibadethanelerde çok popüler hale getirir.

20.000-30.000 saat arasındaki uzun ömürleri nedeniyle, yüksek kaliteli uygulama alanları ve tavana montaj uygulamaları için mükemmel bir seçimdir. Lazer DLP projektörler, anında açma/kapama özelliği ve minimum bakım gereksinimi sağlar. Hatta enerji tasarrufludurlar ve cıva içermediklerinden atıkları çevre dostudur.

Lazer-DLP-Projeksiyon-Cihazları

Lazer projeksiyon cihazları, büyük ekran, büyük mekan uygulamaları için özelliklerle doludur. Büyük toplantı odalarında, konferans salonlarında ve oditoryumlarda ortam ışığıyla 5.000 lümen parlak bir şekilde parlar. Çok sayıda üst düzey özellik, kurulumu ve yönetimi kolaylaştırır.

Eğitim ortamları için kısa atım lazer projeksiyon cihazları, uzun ömür, düşük bakım gereksinimi ve mükemmel bir toplam sahip olma maliyeti sunar. Sıkıca kapalı optik motor, dalga biçimli hava filtresi, yatay/dikey keystone ayarı, ağ yönetimi yetenekleri gibi. Lazer DLP projeksiyon cihazları, düşük bir toplam sahip olma maliyeti ile 20.000 ila 30.000 saat arasında bakım gerektirmeyen bir kullanım sunar.

Sunum projeksiyon cihazları iş ortamları için idealdir. İyi aydınlatılmış alanlarda projeksiyon cihazı kullanacaksanız, daha yüksek lümen aramalısınız. Ayrıca ultra kısa yansıtma oranları, yatay/dikey keystone oluşturma ve 4 köşe ayarlama özelliklerine de bakmalısınız. Kablosuza geçtiyseniz, kablosuz akışı kolaylaştıran özellikleri inceleyin.

LED DLP projeksiyon cihazları

LED-DLP-projeksiyon-cihazı

Bu DLP projeksiyon cihazları, ışık üretmek için LED’ler (ışık yayan diyotlar) kullanır. LEDler küçük ampuller gibidir. Ama bir elektrik devresinden güç alı, bir elektron akışıyla aydınlanırlar. Alev olmadığı için LEDler geleneksel projeksiyon lambalarından çok daha uzun süre dayanır. Daha serin kalırlar, vantilatöre ihtiyaç duymazlar ve çok daha az elektrik kullanırlar. LED projeksiyon cihazları, bekleme yapmadan anında çalışmaya başlar. LED teknolojisi de cıva içermez.

DLP projeksiyon cihazları nasıl çalışır

LEDler çok daha küçük projeksiyon cihazları olarak tasarlanabilir. Bu onları taşınabilir olarak harika bir seçim yapar. Ultra taşınabilir projeksiyon cihazları, LEDlerin yapabileceklerinin mükemmel örnekleridir. Gelişmiş, katı hal LED ışık kaynağı, 30.000 saatin üzerinde çevre dostu, cıva içermeyen kullanım sağlar. Tipik bir LCD TV’nin gücünün yarısından daha azını tüketir. Modern tasarımlar, onları herhangi bir mekana taşımayı kolaylaştırır.

DLP Projeksiyon Cihazları Özel Kategorileri

Gelişmiş tasarım kalitesi sayesinde, DLP projeksiyon cihazları her zamankinden daha fazla değer içerir. Özel projeksiyon cihazları, ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli kullanım durumlarına uyar.

Ağa bağlanabilir

ağ-projeksiyon-cihazı

Birçok DLP projeksiyon cihaz uygulaması, daha kolay yönetim ve az bakım gerektiren özelliklerden yararlanır. Ağa bağlanabilen projeksiyon cihaz çözümleri, birden çok konumda birden çok cihazı yönetmenin zaman ve maliyet yükünü azaltır. Kablosuz veya kablolu bir yerel alan ağına bağlanan bu DLP projeksiyon cihazları, her boyuttaki kurulumda kullanılabilir. Daha sonra uzaktan çalıştırılır ve izlenir. Bu merkezi kontrol, verimliliği artırır, maliyetleri düşürür ve toplam sahip olma maliyetini düşürür.

Kısa Atım

ps600w-kısa-atım-projeksiyon-cihazı

Tüm projeksiyon cihazlarında, görüntüler ekrandan uzaklaştıkça büyür. Bununla birlikte, aynı boyutta görüntüyü oluşturmak için cihaz ve ekran arasında ihtiyaç duyulan boşluk değişkendir. “Atım oranı” olarak adlandırılan bu mesafe, projektörün merceğine bağlıdır.

Projektör mesafesinin nasıl çalıştığını daha fazla anlamak için bu projektör mesafesi aracına göz atın: https://www.viewsonic.com/us/distance-calculator

80” bir projeksiyon ekranı hayal edin. Çoğu projeksiyon cihazının ekrandan en az 7-8 fit uzakta olması gerekir. Kısa atım mesafeli cihazlar ise yalnızca 3-3,5 fit’e ihtiyaç duyar. Ultra kısa mesafeli projeksiyon cihazları, ekrandan 2-2,5 fit daha yakına yerleştirilebilir. Yeriniz kısıtlıysa, kısa atımlı cihazlar seçmeniz gerekir.

Kısa atım ve ultra kısa atım mesafeli DLP projeksiyon cihazları, küçük alanlarda büyük, çarpıcı görüntüler oluşturmayı kolaylaştırır. Ekrandan daha uzağa yerleştirilen cihazların yarattığı uzun ışık ve gölge akımlarını ortadan kaldırırlar. Kısa mesafeli projektörler 0,6-0,8 arasında oranlara sahiptir. Ultra kısa atım oranları

İnteraktif

ps750w_accessories_hires

PS750HD gibi interaktif projeksiyon cihazları, en hızlı büyüyen ekran kategorilerinden biridir. İnteraktif teknoloji, hem sınıfta hem de iş toplantılarında işbirliğini geliştirir.

İnteraktif dijital tahta modülü, kısa atım mesafeli projeksiyon cihazlarını interaktif projeksiyon çözümlerine dönüştürür.

Gelişmiş lazer perde teknolojisi, 10 kullanıcıya kadar sezgisel çoklu dokunma özelliği sağlar. Açıklama yazılımı, kullanıcıların, belgeler ve web sayfaları da dahil olmak üzere, yansıtılan görüntüler üzerinde aynı anda yazı yazmasına ve çizim yapmasına olanak tanır.

Buradan monitör koleksiyonumuza göz atmaktan çekinmeyin. Size uygun projeksiyon cihaz türünü bulduktan sonra, buradaki Projektör Mesafe Hesaplayıcı ile görüntünüzü optimize edin. Yardıma ihtiyacınız varsa, ihtiyaçlarınız için doğru projektör çözünürlüğünü seçmeyle ilgili makalemize göz atın.