ViewSonic Library > Eğitim > Eğitim için Kablosuz Sunum Ekranları (Ve 4 Faydalı Kullanım)

Eğitim için Kablosuz Sunum Ekranları (Ve 4 Faydalı Kullanım)

Eğitim için kablosuz sunum ekranları hızla sıradan hale geliyor. Ancak öğretmenler geleneksel öğretim yöntemlerini ve materyallerini kullanmaya devam ettikçe, bu talihsiz cihazların üstünü toz bürüyor. Bu kısmen öğretmenlerin ve yöneticilerin bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarını bilmemelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu kısa makale, sınıfta kablosuz sunum ekranınızı tam olarak kullanmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ya da henüz bu cihazdan sizde yoksa ona neden yatırım yapmalı ve öğrencileriniz için daha iyi ve verimli bir öğrenme ortamı yaratmalısınız?

Sınıfta teknolojinin neden önemli olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sınıfta teknoloji hakkındaki eksiksiz kılavuzumuza göz atın!

Modern sınıflar daha interaktif ve teknoloji odaklı hale geliyor. Teknoloji öğrenciler için oldukça dikkat dağıtıcı olabileceğinden dolayı korkutucu gelse de aslında tam tersine öğrencilerin öğrenmesi için faydalıdır. Aslında teknoloji, eski öğretmen merkezli öğrenme fikrini öğrenci merkezli öğrenmeye dönüştürmenin anahtarıdır.

Kablosuz sunum ekranları, okulların yatırım yapabileceği bütçe ve kullanıcı dostu seçeneklerden biridir. Dokunmatik özellikli olmasalar da işbirliği, yaratıcılık ve öğrenci odaklı öğrenim için harika seçenekler sunarlar.

Sınıfınızın Neden Kablosuz Sunum Ekranına İhtiyacı Var?

Kablosuz sunum ekranları, geleneksel sınıfınızı modern bir sınıfa yükseltmenin yollarından biridir. Modern sınıflarda ister dijital tahta, ister akıllı telefonlarla oynanan Kahoot gibi çevrimiçi quiz oyunları olsun illa ki bir teknoloji vardır.

Kablosuz Sunum Ekranı nedir?

Kısaca WPD olarak da adlandırılan kablosuz sunum ekranları, kolay kablosuz bağlantı, ekran paylaşımı ve diğer dahili multimedya görüntüleme işlevlerini içeren hepsi bir arada sunum sistemidir. Normalde, WPDlerin toplantı alanları, işbirliği ve verimlilik için harika oldukları için iş ortamlarında kullanıldığını duyabilirsiniz. Ancak öğrenciler için harika eğitim araçlarına ve çözümlerine uygulanabilir ve uyarlanabilirler.

İşletmeler için kullanılan aynı işlevler, her yaştan öğrenciye uyacak şekilde uyarlanmaktadır. Bu yalnızca daha iyi sınıf tasarımına, ders planlarına ve daha kapsayıcı sınıflara olanak sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda öğrencileri geleceğe hazırladığı için harikadır.

Daha İyi Sınıf Tasarımı için WPDler

Daha iyi sınıf tasarımı, öğretmenlerin keşfetmesi için giderek daha popüler bir kavram haline geliyor. Kablosuz sunum ekranları, sınıf tasarımınızı ve bir öğrencinin eğitim deneyimi üzerindeki otoritenizi yeniden düşünmenin harika bir yoludur. Bir WPD ile öğrencinin öğrenmesini kontrol etme ve akranlarıyla fikirler üzerinde işbirliği yapma gücü vererek, öğrencinin öğrenme şeklini değiştirebilirsiniz.

Aktif Öğrenme

Aktif öğrenme, eğitim alanında önemli bir değişikliktir. Geleneksel sınıftan geçiş yapıldığında, öğrenciler eğitimlerinin sorumluluğunu üstlendiler. Ancak, öğretmenlerin sınıfta hala yükümlülükleri bulunmaktadır. Aktif öğrenmenin yüksek geçme oranları ve daha iyi kendini algılama gibi tonlarca faydası vardır.

Sınıfta WPDleri kullanmak aktif öğrenmeyi kolaylaştırır. Öğrenciler bütün gün öğretmenleri dinlemekten sıkılır; bu nedenle ders planınızı renklendirmek için WPDleri kullanmak hem dikkati korumak hem de dersi akılda tutmak için harikadır. İnteraktif ekran paylaşım yazılımı kullanarak, öğrencilerin akıllı cihazlarını kullanarak katılım sağlamasını ve WPD’de görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Sınıfta faydalı rekabet yaratmak ve dersin oyunlaştırılması için harikadır.

Wireless presentation displays for education, student performance

Öğrenci İşbirliği

Öğrenci işbirliği, eğitimdeki bir başka önemli değişikliktir. Bundan önce öğretmen ve bireyselleştirilmiş sınav sonuçları bulunuyordu. Şimdi ise öğrencileri katılım göstermeye ve birbirleriyle işbirliği yapmaya teşvik ediyoruz. Bu harika çünkü sadece arkadaşlığı teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda sınıf beklentileri ve çalışma söz konusu olduğunda öğrencilerin beraberce fikir ve çözüm üretmelerine olanak tanıyor.

Kablosuz sunum ekranları, bir öğrencinin sonucunu paylaşmak için harikadır. Cihazı kullanarak, öğrenciler kendilerini öğretmenler gibi hissedebilir, çalışmalarını sunmak ve odadaki herkesle ekranda ve öğrencilerin bireysel cihazlarında paylaşmak için gelebilirler.

Geleceğe Hazırlık

Eğitim sadece cebir veya coğrafya öğrenmekten daha fazlasıdır. Önceki öğrencilerin çoğu, okulun onlara nasıl mülakat yapılacağı veya karmaşık problem çözme gibi değerli sosyal becerileri asla öğretmediği konusunda şikayetlere sahiptir. Bununla birlikte, mevcut değişikliklerle, giderek daha fazla öğrenci okuldan bu becerilerle mezun oluyor.

Kablosuz sunum ekranları, gerçek dünya için harika bir uygulamadır. Onlara sadece işbirliği ve iletişim gibi basit becerileri öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda ofiste yetişkin olmakla ilgili rol almalı aktiviteler de yapabilirsiniz! Seçenekler sonsuzdur. Teknolojinin hayatın her alanında hızla gerekli hale gelmesinden bahsetmiyoruz bile.

Video Destekli Öğrenme için WPDler

Video destekli öğrenme – veya eğitim videoları kullanmak – öğrencilere modelleme ve yaratıcılık aşılamanın harika bir yoludur. Hepimiz çocukların ekranları sevdiğini biliyoruz. TV, tablet, akıllı telefonlar veya benzerleri olsun, çoğu çocuk bir ekranla etkileşime girer. Çocuklar için eğitici videolara özel tasarlanmış myViewBoard Clips gibi platformlar bile var! Ve önemli olan öğrencilere bu ekranları kullanma fırsatı vermektir.

WPDlerin dokunmatik özellikli oldukları için interaktif dijital tahta olmadıklarının farkında olmak önemlidir. Ancak öğrenciler kendi çalışmalarını sergilemek için WPDleri kullanmaya devam edebildikleri için bu bir sorun değildir. Videolar ayrıca dokunmaya ihtiyaç duymadan etkileşimde bulunmanın harika bir yoludur. Videolar, ekstra dersler, ev ödevi açıklamaları ve farklı öğrenme stilleri için stilize dersler için tamamlayıcı olarak harikadır.

Wireless presentation displays for education, 5 free resources

Yaratıcılık Öğrencilere Nasıl Fayda Sağlar?

Video destekli öğrenmeyi kullanmanın benzersiz faydalarından biri, öğrencilerin yaratıcı olabilmeleridir. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde genellikle dahili kameralar bulunur; bu da herkesin kameraman olabileceği anlamına gelir. Bununla öğrenciler ödevler üzerinde işbirliği yapabilir, skeçler oluşturabilir, bir beceri sergileyebilir veya hayal edebilecekleri başka herhangi bir şey yapabilir.

WPD ile videoları doğrudan cihazda veya bulut depolama gibi güvenli bir paylaşım sisteminde depolayabileceğiniz için güvenlik konusunda endişelenmenize gerek olmadığını da unutmayın. Öğrenciler, videoları YouTube’a veya herkese açık olarak görüntülenen diğer video platformlarına gönderme endişesi veya endişesi olmadan videolar hazırlayabilir ve sınıf arkadaşlarıyla paylaşabilir.

Sınıfınızda WPDleri kullanarak yaratıcılık için daha fazla fikir istiyorsanız, Edvocate, teknolojinin yaratıcılığı ve yeniliği genişletebileceği 5 yolu listeledi.

Özel Eğitim için WPD’ler

Kablosuz sunum ekranları, özel eğitim alan kişiler için harikadır. İhtiyaçlarına bağlı olarak, bazı öğrencilerin farklı öğrenme hızları veya ihtiyaçları vardır. Örneğin videolar, ideal davranışı modellemek veya kapsayıcı sınıfları hedefleyen öğrenciler için ekstra kolaylık sağlamak için de harikadır.

Wireless presentation displays for education, inclusive classrooms

Artırıcı ve alternatif iletişim, WPDleri özel eğitim için kullanmanın harika bir yoludur. Canlı altyazı, ses kaydı ve metinden konuşmaya gibi birçok seçenekle, sözel veya konuşmayla ilgili duygusal rahatsızlıkları olan öğrencileri kolayca derse dahil edebilirsiniz. Genel olarak, WPDler bütçe dostu ve kolayca erişilebilir bir yardımcı teknoloji biçimidir.

Belirli ihtiyaçları olan öğrencilere yardımcı olacak diğer yardımcı teknoloji biçimleri hakkında bilgi edinmek isterseniz burayı da okuyabilirsiniz.

Öğretmenler için WPD’ler

Öğretmenler için kablosuz sunum ekranları, yeterince kullanılmayan bir çözümdür. Öğrencilerin başarılı olması için öğretmenlerin ne kadar çok çalıştıklarını ve birbirleriyle işbirliği yaptıklarını sık sık unutuyoruz. Bölge toplantılarına gitmesi gereken bir yönetici olup olmadığınızdan bahsetmiyoruz bile. Eğitim standardını bir alan çapında sürdürmek stresli olabilir.

Fikirleri veya ders planlarını kolayca paylaşmanın ve üzerinde işbirliği yapmanın bir yoluna sahip olmak, tüm okullarda standartları ve malzemeleri adil tutmak, öğretmen üzerindeki stresi biraz olsun azaltmak için harika bir yoldur. Bazı okullar, ders planlarını yerine getirmek için gereken finansmana veya personele sahip değildir. Birleşik bir destek ağı oluşturmak, öğretmenlerin kapsayıcılık, teknoloji sorunlarını giderme, öğrenci yaşamları ve eğitim ekosisteminin diğer önemli bölümleri için çözümler bulmasına yardımcı olabilir.

WPDler için Son Öneriler

Eğitim için kablosuz sunum ekranları, öğrenci öğrenme ortamını geliştirmenin bütçe dostu ve etkili bir yoludur. Teknolojiyi benzersiz sınıf ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde uyarlamanın ve değiştirmenin pek çok yolu vardır.

Eğitim çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, buradan göz atın! Veya okulunuzda kablosuz bir sunum ekranı için hazırsanız, eğitim için önerilen WPD ürün grubumuzu inceleyebilirsiniz.