ViewSonic Library > Business > Evden Çalışma > Uzaktan Çalışmanın İşletmeler için 10 Faydası

Uzaktan Çalışmanın İşletmeler için 10 Faydası

Uzaktan çalışmanın çalışanlar için faydaları kapsamlı bir şekilde ele alınan bir konudur, ancak bu düzenlemenin işletmelere nasıl fayda sağlayabileceğini anlamak için zaman ayırmaya da değer. Araştırmalar, tele-iletişimin potansiyel olarak üretkenlik ve katılımda bir artışa yol açabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda, işverenlerin maliyetleri düşürmeleri ve işe alımları iyileştirmeleri için birçok farklı yol vardır.

Şirketlerin uzaktan çalışmadan yararlanmalarının 10 yolu hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin veya uzaktan ve hibrit çalışmaya ilişkin daha değerli bilgiler için ev ofis çözümleri sayfamızı ziyaret edin.

Tele-iletişimin yükselişi, çalışanlar için evden çalışmanın çeşitli faydaları hakkında birçok tartışmaya yol açtı, ancak bunun tek taraflı olmadığını vurgulamakta fayda var. Biraz dikkatli planlama ve yetenekli yönetimle, işverenler de (bu ekiplerin evde verimli bir çalışma alanı olması koşuluyla) uzaktan çalışan ekiplere sahip olmaktan büyük ölçüde faydalanabilir.

 

Bu makalede, evden çalışma düzenlemelerinin, şirketlerin uzaktan çalışmadan yararlanabilecekleri on özel yol sağlayarak işverenler ve çalışanlar için karşılıklı olarak nasıl faydalı olabileceğine daha yakından bakacağız.

10 Ways Companies are Benefiting from Remote Work

1. Üretkenlikte İyileşme

İşletmelerin uzaktan çalışmadan faydalanmasının önemli bir yolu, üretkenlikteki iyileşmelerdir. Bu, telekomünikasyon ilk kez uygulanabilir hale geldiğinde birçok kişinin beklediği şeyle karşı karşıya kalırken, destek, meslektaşların daha az dikkat dağıtıcı olması, daha iyi bir iş / yaşam dengesi, daha fazla uyku ve daha iyi moral gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir.

Bugüne kadar bu konudaki ana araştırmalardan biri, 500 işçiden oluşan bir grubu, biri ofiste diğeri evden çalışan olmak üzere iki gruba ayıran iki yıllık bir Stanford Üniversitesi çalışmasıdır. Çalışma süresi boyunca, evde çalışmanın sağladığı verimlilik artışı, fazladan bir tam iş gününe eşdeğer olmuştur.

Elbette ki her çalışan otomatik olarak daha üretken olmayacaktır; ancak iş gücünüzdeki üretkenliği optimize etmek için çeşitli yöntemleri vurgulayarak ve çalışanların evde verimli bir çalışma alanıyla donatılmasını sağlayarak iyileştirmeye yönelik aktif adımlar atabilirsiniz.

2. Daha Az Ekipman Maliyeti

Yoğun bir çalışma ortamı için ekipman sağlamak pahalı olabilir. Sonuçta, bilgisayarlara, yazıcılara, fotokopi makinelerine, kağıtlara, çalışma masalarına, ergonomik sandalyelere ve çok çeşitli başka öğelere yatırım yapmanız gerekebilir. Uzaktan çalışma şeklinde, bu maliyetlerin çoğu ortadan kaldırılabilir veya önemli ölçüde azaltılabilir.

Örneğin, birçok şirket çalışanlarının kendi bilgisayarlarını ve akıllı telefonlarını kullanmalarına izin vererek ilgili maliyetleri büyük ölçüde azaltır. Kağıt gibi kaynakların tüketimi önemli ölçüde azalacaktır. Masa ve sandalyelerin sağlanması gereken durumlarda bile, bazı çalışanlarda zaten olacağından, herkes için satın alınması gerekmeyebilir.

3. Personelin Daha Az İşten Ayrılma Oranı

İşletmeler için bir diğer büyük fayda, çalışanları daha uzun süre elinde tutarak personel devrini azaltma potansiyelidir. Bu önemli olabilir, çünkü giden personelin yerini alacak birini bulmak – ve ayrılan çalışanın işini üstlenmeleri için onları eğitmek – pahalıdır ve beraberinde bir dizi belirsizliği getirir.

Uzaktan çalışma, şirketlerin çeşitli nedenlerle personelin elde tutulmasına yardımcı olur. Birçok çalışan esnekliği takdir eder ve ofis ortamından uzakta çalışmanın keyfini çıkarır. Potansiyel olarak evde kalan ebeveynlerin, aksi takdirde durmak zorunda kalabilecekleri zaman çalışmaya devam etmelerine izin verir. Ayrıca, fiziksel yer değiştirme de daha az sorun haline gelir.

10 Ways Companies are Benefiting from Remote Work

4. Ofis Kiralamada Tasarruf

İşverenler için ofis alanı kiralamak son derece maliyetli olabilir, bu nedenle bu maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilecek her şey genellikle memnuniyetle karşılanacaktır. Uzaktan çalışma fırsatları, gerekli olan ofis alanı miktarını azaltarak, potansiyel olarak çok daha küçük ofislere taşınmanıza olanak tanıyarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Tüm işlerin uzaktan yapılabildiği bazı durumlarda, tek ve merkezi bir işyerinden tamamen uzaklaşmak bile mümkün olabilir. Bunun yerine, tüm çalışanlar uzaktan çalışabilir ve şirketiniz gerçekten ihtiyaç duyulduğunda toplantı odaları veya ortak çalışma alanı kiralamak için ödeme yapabilir.

5. Daha Geniş Bir Aday Havuzuna Erişim

Uzaktan çalışmanın genellikle gözden kaçan bir yararı, tipik olarak ofis tabanlı çalışma düzenlemeleriyle ilişkilendirilen bazı istihdam engellerinin kaldırılmasıdır. Bu engellerin yıkılmasının bir sonucu olarak, şirketler, nerede yaşarlarsa yaşasınlar, aday arayışlarını genişletme ve her iş için en nitelikli insanları bulma becerisine sahiptir.

Genellikle, fiziksel bir işyerine katılım gerektiğinde, işe alım çabaları doğal olarak yakındaki alanla veya taşınmaya istekli kişilerle sınırlıdır. Ancak, uzaktan çalışan ekipleri yönetme olasılığı mevcut olduğunda, bu tür kısıtlamalar çok daha az önemlidir ve potansiyel olarak dünyanın herhangi bir yerinden yeni personel işe alabilirsiniz.

6. Daha Az Personel Devamsızlığı

İşyerinde devamsızlık, işletmeler ve diğer işverenler için önemli bir sorun olabilir. Sonuçta, yapılması gereken bir iş varsa ve yapması gereken kişi rahatsızlanırsa, iş tamamlanmayabilir veya bunun yerine daha az kalifiye veya daha az hazırlıklı biri tarafından tamamlanabilir.

Uzaktan çalışma, devamsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir; bir bilgisayarı kendi evinizin rahatlığında açmak, ofise gidip bütün günü orada geçirmekten ve meslektaşlarınıza hastalık bulaştırma riskinden çok daha kolaydır. Uzaktan çalışma, devamsızlığın bir diğer önemli nedeni olan stresi de azaltabilir.

10 Ways Companies are Benefiting from Remote Work

7. Daha Esnek Çalışma Saatleri

Esneklik, genellikle çalışanlar için evden çalışmanın en büyük faydalarından biri olarak gösterilir, ancak işletmeler için de son derece yararlı olabilir. Bunun nedeni, insanların fiziksel bir işyerine katılmaya zorlandıklarında çalışabileceklerinden farklı saatlerde çalışmasına olanak sağlamasıdır.

Bir işyerini 24 saat açık tutmak pahalı olabilir ve lojistik açıdan uygun olmayabilir, ancak bazı insanlardan evden çalışmalarını ve bir gece vardiyasını karşılamalarını istemek uygun olabilir. Bu, bir işletmenin sürekli bir operasyona dönüştürülmesine yardımcı olabilir ve özellikle günün her saati müşteri hizmeti sağlamak için faydalı olabilir.

8. Çevresel İyileştirmeler

Müşterilerin şirketlerin daha çevreci olmasını ve ürünlerin daha sürdürülebilir olmasını istediklerine dair artan kanıtlar var. Paralarını sözcüleri olduğunu düşündükleri yere koymaya, çevreye duyarlı bir şekilde hareket ettiğine inandıkları şirketlerle daha fazla harcama yapmaya ve etik dışı davrandığını düşündükleri şirketlerden uzaklaşmaya isteklidirler.

Uzaktan çalışan ekipler kullanan şirketler, işyerine günlük gidiş gelişleri azaltmanın veya ortadan kaldırmanın çevresel faydalarını vurgulayarak bunu kendi avantajlarına kullanabilir. Bu, daha kapsamlı bir ‘çevresel’ strateji ile birleştirildiğinde, çevreye en duyarlı müşterileri çekerek daha avantajlı olabilir.

10 Ways Companies are Benefiting from Remote Work

9. Daha Sağlıklı Bir İş Gücü

Devamsızlığı azaltmak önemli bir öncelik olsa da uzaktan çalışanlara sahip olmak, genel olarak bir iş gücünün daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilir. Buna çok sayıda faktör katkıda bulunmaktadır. Örneğin, evde çalışırken, hızlı ve kolay bir atıştırma yerine sağlıklı bir öğle yemeği hazırlamak genellikle daha mümkündür.

İşe gidip gelmenin ortadan kaldırılması, evde daha fazla kendine zaman ayırmak, yatakta fazladan zaman ve daha iyi bir uyku kalitesi anlamına gelir. Bu, zihinsel sağlığı ve bağışıklık sistemini optimize etmeye yardımcı olabilir. Daha sağlıklı çalışanlar daha mutlu, daha üretken, doktordan randevu alma olasılıkları daha düşük olma eğilimindedir.

10. Her Ölçekte Uluslararası İş Gücü

Son olarak, birçok şirket için birden çok dile çeviri ve yerelleştirme büyük bir önceliktir. İnsanların tek bir işyerinde çalışması gerektiğinde, özellikle dünyada daha az yaygın olan bazı diller veya belirli bölgeler için uluslararası çalışan adaylara erişim daha az olacak ve ana dili İngilizce olmayan kişilere güvenmekle ilgili sorunlar da çıkabilecektir.

Buna karşılık, uzaktan çalışma düzenlemeleri, şirketlerin dünyanın her yerinde çalışan bulmasına olanak tanır. Bu, metin ve konuşmayı ihtiyaç duydukları tüm dillere çevirebilecekleri ve bölgelerine ilişkin temel bilgiler sunabilecekleri anlamına gelir. Uzaktan çalışma seçeneklerine sahip şirketler, küresel bir müşteri tabanına daha güvenilir bir deneyim sağlamak için çeşitli önemli dillerin ana dilini konuşanları da işe alabilir.

Son Söz

Evden çalışmak, çalışanlar için bir dizi önemli fayda sağlayabilir ve bunlar genellikle tele-iletişimin yararlarını açıklamaya çalışırken ana noktasıdır. Bununla birlikte, dikkatli bir planlamayla evden çalışmanın faydalarının, bu uzaktan çalışan ekipleri kullanan işletmelere de yayılabileceğini vurgulamak da aynı derecede önemlidir.

Kendiniz veya şirketiniz için uzaktan çalışmayı düşünüyorsanız, uzaktan çalışanlar için bir video konferans monitörü seçmeye yönelik bu faydalı kılavuz da ilginizi çekebilir. Ayrıca ViewSonic iş çözümleri sayfasını ziyaret ederek evden çalışma ile ilgili daha fazla bilgi ve kaynak bulabilirsiniz.