ViewSonic Library > Yaratıcı Çalışmalar > Fotoğraf > Fogra Nedir ve Neden Önemlidir?

Fogra Nedir ve Neden Önemlidir?

Fogra, tasarım ve baskı endüstrisinde, özellikle ekran rengi doğruluğunu onaylayan bir kuruluş olarak çalışan, uluslararası kabul görmüş bir grafik sanatlar enstitüsüdür. Fogra Softproof, tasarım monitörleri için üst düzey bir sertifikadır.

Fogra ve tasarım endüstrisindeki önemi hakkında daha fazla bilgi edinin. Veya burada ViewSonic’in Fogra onaylı monitörünü görün.

Yaratıcı süreçte, monitörünüzde gördüğünüz şeyin, bitmiş ürününüzde göreceğiniz şey olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bitmiş bir baskıda beklenmeyen bir hatanın ortaya çıkmasından daha kötü bir şey yoktur. Bunun gibi hatalar, işbirliğini yavaşlatabilir ve sizi tekrar çizim tahtasına atabilir.

Bir Fogra sertifikasının, işlerini etkili bir şekilde yapmak için doğru donanıma güvenen kreatifler için neden büyük fark yaratabileceğini keşfedin.

Fogra Nedir?

Fogra, Almanya’da tanınmış ve köklü bir grafik sanatlar enstitüsüdür. Şirketin misyonu, belirli şirketlere karşı değil, sektörün iyiliği için çalışmaktır. 75 yılı aşkın bir süredir, baskı endüstrisindeki sertifikalarda uzmanlaşmışlardır ve monitörler açısından özellikle yazılım provası sertifikalarıyla tanınırlar. Bir monitör Fogra’nın onay mührüne sahipse, renk doğruluğunun en üst düzeyde olduğunu bilmek içinizi rahatlatabilir.

 

Fogra SoftProof Certification

Fogra Softproof Nedir?

Ekran provası, monitörünüzde görüntülenen ve son baskınızın rengini mümkün olduğu kadar kesin bir şekilde kopyalayan bir görüntüdür. Doğru bir ekran prova sistemine sahip olmanın çok sayıda faydası vardır. Tasarımcılar ve matbaacılar arasındaki iletişimi büyük ölçüde hızlandırırken, zamandan, kaynaklardan ve paradan tasarruf edilebilir. Doğru bir ekran provası elde etmek için gereksinimler çok net ve katıdır ve Fogra ekran provası sertifikalarının devreye girdiği yer burasıdır. Bir ürünün Fogra sertifikası alabilmesi için üç ana alanda üstün olması gerekir…

  • Koni özelliklerini görüntüleme
  • Aynılık
  • Isınma davranışı

Bu üç test kriteri, doğruluğu garanti eder ve çeşitli görüş açıları ve koşullarından renk tonu, renk parlaklığı, açıklık ve tonlama özellikleri açısından aynılığı test eder. Fogra test gereklilikleri hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Fogra Sertifikası Neden Önemlidir?

Fogra sertifikası, en yüksek performanslı renkli monitörler için altın standart olduğu için önemlidir. Bu nedenle, baskı endüstrisindeki en güvenilir sertifika tarafından onaylanan bir ekran prova sistemine veya monitöre sahip olmak, size renk doğruluğu konusunda en yüksek güveni verir.

Fogra, dünyanın en gelişen baskı endüstrisinin ortasında bir şirket olarak büyüdüğü için güvenilirliğini inşa edebilmiştir. Koeing & Bauer, Heidelberg, Manroland gibi ünlü firmalara ev sahipliği yapan Almanya, matbaacılık sektörünün merkez üssü konumundadır. Enstitünün Almanya’da gelişmesi, hem yurtiçinde hem de uluslararası alanda sağlam bir itibar kazanmasına olanak sağlamıştır.

ViewSonic Bağlantısı

ViewSonic, ColorPro Serisinde yeni bir Fogra sertifikalı monitöre sahip olmaktan gurur duyar. Yüksek renk doğruluğu ve performansına ihtiyaç duyanlar için özel olarak tasarlanmış bir monitör serisi..

ViewSonic Fogra Certification

Yaratıcılar, fotoğrafçılar ve kameramanlar için mükemmel bir monitör olan VP2785-2K, önceden kalibre edilmiştir ve birden çok renk alanıyla donatılmıştır. Bu çoklu renk alanları, farklı dijital iş akışlarında ve tasarım uygulamalarında diğer sanatçılarla çalışmanıza ve işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Son Söz

Yaratıcılar için hassas ve doğru renklerle çalışmak, işleri için çok önemlidir. Bu nedenle Fogra sertifikasına sahip olmak gerçekten çok şey ifade edebilir; kaliteli rengi garanti eder. Aynı zamanda, farklı renk alanlarında çalışma esnekliği, içerik oluşturuculara günümüz ortamında gelişmek için gereken hareket kabiliyetini verir.

ViewSonic ColorPro serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bu monitörlerin size nasıl zaman, para ve kaynak tasarrufu sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.