ViewSonic Library > Business > İş Birlikteliği > İnteraktif Dijital Tahtanızın Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

İnteraktif Dijital Tahtanızın Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

Teknolojinin sürekli geliştiği ve cihazlarımızın daha hızlı eskidiği dijital bir dünyada yaşıyoruz. Peki bu, yoğun yatırım yaptığımız cihazlar için ne anlama geliyor? Birçok işletme ve eğitim kurumu için değişen ortamlara ayak uydurmak, uyum sağlamak için pahalı ekipman satın almak zorunda kalmak anlamına gelir. Bununla birlikte, bugün satın alınan cihazlar yarın yıpranacaktır.

Ancak, piyasaya her yeni model çıktığında sürekli güncelleme ve yükseltme yapmak ekonomik olarak mantıklı değildir. Özellikle İnteraktif Dijital Tahtalar gibi büyük ürünler için.

Okullarınızda veya ofislerinizde interaktif dijital tahtanızın ömrünü nasıl uzatabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Veya sorunsuz hibrit sınıflar ve uzaktan toplantılar için ViewSonic’in sezgisel ViewBoard ekranlarını ve mini masaüstü bilgisayarlarını keşfedin.

İnteraktif düz panel ekran, sezgisel dokunmatik özelliklere sahip geniş formatlı bir ekrandır ve eski moda beyaz tahtalar veya eski projeksiyon cihazları için ideal bir ikamedir. Webdeki bilgilere erişme, diğer cihazlarla içerik paylaşma ve hatta işbirliklerini ve video konferansları geliştirmek için yerleşik yazılımları vardır. Analog dünyadan dijital dünyaya geçiş yapmak için kurumsal ve eğitim alanları için değerli bir yatırımdır.

Herhangi bir yatırımla, bu cihazların değerini mümkün olduğunca uzatmak isteriz. Birkaç yılda bir eski modelleri sürekli olarak yenileriyle değiştirmek yerine, interaktif ekranınızın ürün ömrünü uzatmanın bir yolu var. Bunu yapmak, daha yüksek bir yatırım getirisi elde etmenizi sağlar.

Peki, interaktif bir ekranın ömrü nasıl uzatılır? İnteraktif ekranın birçok özelliğini genişletmenin ve aynı zamanda ömrünü uzatmanın bir yolu var – o da onu bir mini masaüstü PC’ye bağlamak.

Mini Masaüstü Bilgisayar nedir?

Bir Chrome işletim sistemi üzerinden PC performansı sağlayabilen küçük form faktörlü bir masaüstü olan Chromebox’ı biliyor olabilirsiniz. Mini masaüstü bilgisayar olarak da bilinir.

Mini masaüstü bilgisayar, temel olarak bir masaüstü bilgisayarın veya dizüstü bilgisayarın özellik ve yeteneklerinin çoğuna sahip olan bir mini bilgisayardır. Çalıştırmak için bir merkezi işlem biriminden (CPU), veri depolamak için hafıza kartından ve masaüstü programlarını çalıştırmak için bir işletim sisteminden oluşur. Mini masaüstü bilgisayarlar ayrıca interaktif düz panel ekranlara veya dokunmatik ekranlı monitörlere takılabilmesi için birden çok bağlantı noktasıyla donatılmıştır.

Bazı mini masaüstü bilgisayarlar, yazılım uygulamalarını indirmek ve yüklemek üzere platformlarla donatılmıştır. Örneğin, ViewBoard Box eğitim, üretkenlik ve eğlence ihtiyaçları için Android uygulamalarına erişim sağlar. Bu, kullanıcıların interaktif ekranda favori uygulamalarının keyfini çıkarmasını sağlar.

Maksimum taşınabilirlik için tasarlanan bu mini bilgisayarlar, iş istasyonu düzeyinde olanaklar sunması amacıyla herhangi bir ekrana veya monitöre kolayca bağlanabilir. Belgelerinizi dahili deposunda saklayabilir ve WiFi bağlantısı üzerinden kolayca paylaşabilirsiniz. Bu, zaten güçlü olan etkileşimli ekranı, ek uygulamalarla bir bilgisayara dönüştürür.

İnteraktif Ekranın Ömrünü Uzatmanın Faydaları

Bir mini PC bağlantısı, interaktif bir ekranın ürün ömrünü uzatabilir ve size birçok başka fayda sağlar.

Mevcut interaktif ekranları geliştirir

Ekranlarınızı bir mini PC ile donattığınızda, daha yüksek performans ve hız ekleyerek işletim sistemini canlandırıp, büyük düz paneli akıllı bir masaüstüne dönüştürürsünüz. Ayrıca üretkenlik, eğlence veya işbirliği amaçları için kullanılabilecek eksiksiz bir uygulama koleksiyonunu da beraberinde getirir. Örneğin, ViewBoard Box, interaktif ekranda indirilebilen ve kullanılabilen Android uygulamaları sunar. Kullanıcılar favori uygulamalarına erişebilir ve bunları dersler veya toplantıları için kullanabilir.

Maliyetleri düşürmeye yardımcı olur

İnteraktif ekranınızın ürün ömrünü uzatmak, bunları daha sonraki bir aşamada değiştirebileceğiniz anlamına da gelir. Her piyasaya çıkan yeni nesil cihazları satın almak yerine mevcut modellerinizi kullanmaya devam edebilir ve paranızı başka araçlara ve çözümlere yatırabilirsiniz. Sadece ürün ömrünü uzatmakla kalmaz, ekrana yaptığınız yatırımı da uzatmış olursunuz.

Elektronik atıkları azaltır

Elektronik atık (e-atık), dünyadaki en hızlı büyüyen atık akışıdır. Fortune dergisi 2019’da yaklaşık 53,6 milyon ton e-atık meydana geldiğini bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), e-atıkların insan sağlığı, özellikle çocuklar ve anne adayları üzerindeki etkisine vurgu yaptı. İnteraktif ekranınızın ürün ömrünü uzatarak, çöp sahalarına gönderilen e-atık miktarını azaltır ve gelecek nesiller için çevrenin korunmasına da yardımcı olursunuz.

Son Söz

En son teknoloji ile iletişim halinde olmak, sürekli satın alma ve israf anlamına gelmez; orijinal cihazın ömrünü artırmak ve uzatmak için başka bir araç eklemenin basit bir çözümü olabilir. İnteraktif bir ekran söz konusu olduğunda, mini bir masaüstü bilgisayar, ek kullanım süreleri ve daha fazla özellik sunabilir.

Ancak, interaktif panelleriniz veya kablosuz sunum ekranlarınız kullanım için çok eskidiğinde, bunları daha yeni bir modelle değiştirmenin daha etkin olacağını bilmek önemlidir. Elektronik cihazları çevre kirliliğine neden olmamak için nasıl uygun şekilde imha ettiğinize dikkat etmelisiniz.

Mini masaüstü bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tüm işbirliği ihtiyaçlarınız için ViewBoard Box‘a göz atabilir veya etkileşimli ViewBoard ekranlarımıza göz atabilirsiniz.