ViewSonic Library > Eğlence > Evde Karantinadayken Yapılacak 10 Eğlenceli Şey

Evde Karantinadayken Yapılacak 10 Eğlenceli Şey

Evde karantinadayken yapacak şey mi arıyorsunuz? Listeyi sizin için hazırladık. Size dünyayı evden nasıl keşfedeceğinizi, bir Netflix partisinde arkadaşlarınızla nasıl güleceğinizi, biraz uzaktan doğa terapisi almayı veya bazı çevrimiçi öğrenme becerilerinizi geliştirmeyi göstereceğiz. Ve bu sadece başlangıç.

Aşağıdaki tam listemizi okuyun; güvende, sağlıklı ve mutlu kalın.

Farklı insanlar karantinayı farklı şekillerde ele alıyor. Bazı insanlar bu zamanı aşırı üretken olmak ve evlerini yeniden şekillendirmek için kullanırken, diğerleri sadece sıkılıyor.

COVID-19 sırasında kendinizi evde daralmış bulursanız ve yapacak eğlenceli şeyler arıyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

İşte kapınızın dışına adım atmadan yapabileceğiniz 10 heyecan verici aktivitenin bir listesi.

#1 Sanal Bir Tatile Çıkın

Karantinada bir tatile mi ihtiyacınız var? Sanal bir tatile çıkın ve dünyanın harikalarını doğrudan bilgisayarınızdan keşfedin.

Roman Colosseum at Sunset

Google’ın Project Street View uygulamasıyla Mısır’daki Büyük Giza Piramidi, Hindistan’daki Tac Mahal, Roma Kolezyumu gibi efsanevi simge yapılarda sanal olarak dolaşabilir veya Kyoto’daki Kiyomizu-dera tapınağına göz atabilirsiniz.

 

#2 Hayvanları Hareket Halinde Görün

Karantinada sıkışıp kalmak sizi endişelendiriyorsa, sevimli hayvan videoları ile sakinleşmeyi düşünebilirsiniz.

African Zoo Animals including lions, tigers, elephants, rhino and giraffe

Hayvanat bahçeleri kapalı olsa da, birçok hayvanat bahçesinde hala canlı yayınlar oluyor. San Diego Hayvanat Bahçesi‘ndeki babunların neler yaptığını görün, Smithsonian Ulusal Hayvanat Bahçesi‘nde fillere bir uğrayın veya Houston Hayvanat Bahçesi‘ndeki gergedanların heybetini görün.

Daha sakinleştirici bir ambiyansa sahip bir yer arıyorsanız, Monterey Bay Akvaryumu’nun mercan kayalığı kamerasına göz atın. Daha da sevimli hayvan maskaralıkları için, explore.org‘daki köpek yavrusu kamerasına göz atın.

 

#3 Daha Fazla Sosyalleşin

Evde tıkılıp kalmak, yalnız kalmak anlamına gelmez. Facebook ve Instagram gibi uygulamalarla arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle bağlantı kurmanın birçok yolu var.

İnternete bağlanmak yüz yüze görüşmekle aynı şey olmasa da karantina altında sosyal ilişkileri sürdürmek ruh sağlığınız için önemlidir.

Popüler kültür ve memlerle ilgileniyorsanız, insanların kısa, eğlenceli, yaratıcı videolar yüklediği bir sosyal ağ olan TikTok‘ta neler yaptığına bakın. TikTok on phone

Arkadaşlarınızla sinemaya gitmeyi özlerseniz, Netflix Party ile bu deneyimin benzerini evde yaşayabilirsiniz. Netflix Party, filmleri ve dizileri farklı tarayıcılar arasında senkronize eden, sizin ve arkadaşlarınızın aynı filmleri izleyip tartışabilmeniz için bir sohbet penceresine sahip olan bir chrome tarayıcı eklentisidir.

netflix party

Can sıkıntısına elveda! Merhaba uzun mesafe film geceleri! Alternatif olarak, sadece arkadaşlarınızla takılmakla ilgileniyorsanız, Zoom‘da bir araya gelmeyi düşünün.

 

#4 Film Gecesini Büyülü Hale Getirin🎥 🍿✨

Karantina sinir bozucu olsa da, ailenizle yeniden bağlantı kurmak için de harika bir zamandır.

Bunu yapmanın kolay bir yolu film geceleridir. Biraz patlamış mısır yapın, ışıkları kısın ve en sevdiğiniz filmi açın.

Movie Night

ViewSonic projeksiyon cihazlarıyla film gecelerini büyülü hale getirebilirsiniz. HD’den 4K sinema kalitesine kadar tüm aile için unutulmaz bir film izleme deneyimi sunun.

 

#5 Sporunuzu Bulun

Find Your Fitness

Spor salonlarının kapalı olması spor yapmayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez.

İster kilo almak ister kilo vermek istiyor olun, spor salonuna gitmek zorunda kalmadan deneyebileceğiniz yüzlerce egzersiz programı var. En sevdiğiniz antrenmanları YouTube’da arayabilir, böylece karantinadan her zamankinden daha iyi görünerek çıkabilirsiniz.

Fiziksel olarak aktif olmanın önemli olduğu kadar, zihinsel olarak da kendinize iyi bakmanız önemlidir.

Adriene ile Yoga veya Tim ile Yoga gibi popüler kanallarla hafif yoga yapmayı deneyebilirsiniz. Kaygı duygunuzu azaltmak istiyorsanız, Headspace veya Calm gibi meditasyon uygulamalarını indirmeyi düşünün.

#6 Eğlence

Büyük şirketler arasındaki yayın savaşları sayesinde, izlenecek film veya karşısında atıştıracak dizi sıkıntısı yok. Çok sayıda yayın hizmetiyle, işin zor kısmı ne izleyeceğinize karar vermek olacak.

Büyük kedileri ve eksantrik karakterleri seviyorsanız, Netflix’te Kaplan Kral‘a göz atın. Western filmlerini ve Star Wars serisini seviyorsanız, Disney Plus’ta eleştirmenlerce beğenilen Mandalorian‘ı muhtemelen seveceksiniz (spoiler uyarısı: çok sevimli bir bebek Yoda ortaya çıkıyor).

Closeup of Tiger

Paradan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, Hoopla ve Kanopy gibi hizmetler, yalnızca bir kütüphane kartıyla binlerce klasik ve bağımsız filmi seyretmenize olanak tanır.

Baby Yoda Art Rendering

 

#7 Becerilerinizi Geliştirin

Her zaman yeni bir dil öğrenmekten veya yeni bir beceriye hakim olmaktan bahsediyorsaydınız, karantina bunun için mükemmel bir zamandır.

Yemek pişirme

Woman Cooking

Binging with Babish veya Tasty gibi şovlarla, börek, biftek ve ev yapımı dondurma gibi lezzetli ikramları yapmayı hemen öğrenebilirsiniz. Pişirme ipuçlarının ve tekniklerinin daha teknik bir dökümü için Alton Brown’ın “Quarantine Quitchen” serisine veya Bon Appétit test mutfağına göz atın.

Aşağıdakilerle yemek pişirme becerilerinizi geliştirin:

Öğrenmek Parmaklarınızın Ucunda

Profesyonel becerilerinizi geliştirmek veya yeni bir hobi edinmek istiyorsanız, çevrimiçi olarak bulabileceğiniz tonlarca öğrenme kaynağı var.

Udemy ve Skillshare gibi siteler size fotoğrafçılıktan iç tasarıma kadar her şeyi öğretebilir. Başkalarına öğretmek istediğiniz bir beceriniz varsa yukarıdaki sitelerde kendi sınıfınızı oluşturarak para kazanabilirsiniz.

#8 Harika Dış Mekanları Keşfedin (İçerdeyken)

İçeride sıkışıp kalmak, biraz doğa terapisine ihtiyaç duymanıza neden olduysa, yalnız değilsiniz.

The Great Outdoors

Milli parklar ve diğer yerler geçici olarak kapatılmış olsa da, Google’ın Sanat ve Kültür sayfası aracılığıyla dünyanın en büyük milli parklarından bazılarını gezebilirsiniz.

Hawaii Ulusal Parkı‘nda hayranlık uyandıran volkanlarını deneyimleyip, Kenai Fiyortları Ulusal Parkı‘ndaki muhteşem ıssızlığın tadını çıkarın ya da Dry Tortugas Ulusal Parkı‘nın güzelliğine dalın.

Yellowstone National Park

#9 Okula Dönüş (bedava)

Üniversite pahalı bir teklif olsa da, çevrimiçi öğrenme öyle olmak zorunda değildir.

Khan Academy gibi siteler, kuantum fiziği ve mikroekonomi gibi karmaşık konuların çözümlenmesine yardımcı olan mükemmel ayrıntılara sahip videolar sunar.

Harvard, MIT ve UC Berkeley gibi birinci sınıf öğretim kurumlardan ücretsiz kurslar arıyorsanız, edX.org‘a bakın. EdX ayrıca proje yönetiminden Amerikan işaret diline kadar çok çeşitli konularda çeşitli çevrimiçi sertifika programları sunmaktadır.

 

#10 İyi Bir Kitapla Kıvrılın

Karantinada olmak, zihninizi keskin tutmak için harika bir fırsat.

Libby veya Overdrive gibi dijital uygulamalarla, sadece kütüphane kartınızı bağlayarak binlerce e-kitabı ve sesli kitaba ücretsiz olarak bakabilirsiniz.

Daha fazla premium sesli kitap seçeneği için Audible ve Scribd‘e göz atın. Fiziksel kitaplarla ilgileniyorsanız, birçok bağımsız kitapçı hala siparişleri kargoyla gönderiyor.

Ayrıca çocuklarınıza okuma sevgisi aşılamak istiyorsanız, Storyline Online‘da çocuk kitapları okuyan ünlülerin harika bir listesi ve beraberindeki aktivite kılavuzları bulunuyor.

Sonuç

Evde kalmak zorunlu olabilirken, sıkıcı olmak zorunda değil. Sizi ve sevdiklerinizi güvende tutarken sizi eğlendirecek ve meşgul edecek tonlarca eğlenceli şey var.

Hala mı sıkılıyorum? Bored Button’a buradan göz atın: https://www.boredbutton.com/