ViewSonic Library > Business > Evden Çalışma > Evden Çalışmaya Geçiş İçin İpuçları

Evden Çalışmaya Geçiş İçin İpuçları

Bir ofiste veya başka bir merkezi çalışma alanında çalışmaya alışkınsanız, evden çalışmaya geçişte başlangıçta bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz ve alışmanız biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, alışma süresinin uzun olması gerekmez ve yeni bir çalışma şekline yerleşmek ve yeni diş çıkarma problemlerinden bazılarını aşmak için yapabileceğiniz birkaç pratik şey vardır.

Bu geçişi yönetmeye ilişkin bazı özel ipuçları için okumaya devam edin veya evde verimli bir çalışma alanı oluşturmaya yönelik daha fazla bilgi için evden çalışma çözümleri sayfamızı ziyaret edin.

Tips for Transitioning to Working From Home

Evden çalışmaya geçiş hayati önem taşır, çünkü bir ofiste çalışmak ile iş arkadaşlarınızdan fiziksel olarak izole haldeyken bağımsız çalışmak arasında açık farklar vardır. Bununla birlikte, bu geçiş dönemini daha yönetilebilir hale getirmek ve bir tutarlılık seviyesine ulaşmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Alıştıktan sonra, gelecekte gerektiğinde ofis tabanlı çalışma ve uzaktan çalışma arasında geçiş yapmak çok daha kolay hale gelecektir. Bu yazıda, buna yardımcı olacak dört ipucu sunuyoruz.

1. Çalışma Zihniyetinde Kalın

Evden çalışmaya geçişin bir kısmı, evinize bakış açınızı değiştirmeyi içerir. Pek çok insan için, iş hayatı ile ev hayatı arasında net bir ayrım vardır ve bu, işyerine gidip gelmekle zihninizde net bir şekilde işaretlenir ve çalışma saatleriyle tanımlanır. Ancak, uzaktan çalışma ile bunu değiştirmek kolaydır, çünkü ayrım artık o kadar net değildir ve esneklik, çalışma saatlerinin normalde kişisel olan süreye sızmasına yol açabilir.

Fiziksel bir işyerinde nasıl davranacağınızı düşünün ve ardından evden çalışırken bu davranışı olabildiğince tekrar edin. Örneğin, her zamanki sabah rutininizi takip edebilir, evinizle işinizi gerçekten yapacağınız bir yer kurabilir ve net çalışma saatleri belirleyebilirsiniz.

Tips for Transitioning to Working From Home

2. Görüntülü Görüşmelere Alışın

Daha önce görüntülü aramaları çok sık kullanmadıysanız veya bunlara güvenmediyseniz, mümkün olan en kısa sürede bunlara alışmaya çalışmak en iyisidir. Sonuçta, yüz yüze toplantılarda olduğu gibi, video konferansın bilgiyi net bir şekilde iletme yeteneği de dahil olmak üzere sayısız ticari faydası vardır.

Bununla birlikte, bunun ötesinde, görüntülü aramalar, bir ofiste bir iş günü boyunca tipik olarak sahip olacağınız sosyal etkileşimin bir kısmını yeniden yaratmanın harika bir yoludur. Evden çalışırken doğru sosyal etkileşim seviyesini korumak, önlem almazsanız zarar görebilecek zihinsel sağlığınız için hayati önem taşıyabilir.

3. Zaman Yönetimine Öncelik Verin

Evden çalışmaya alışırken sık karşılaşılan bir başka sorun da kendi zamanınızı etkin bir şekilde yönetmekle ilgilidir. Denetlenmediğinizde, paydaşlarla yakın temas halinde olmadığınızda ve gün içinde yapı sağlamak için verilen molalar olmadığında, zamanın izini kaybetmek, odağı kaybetmek veya ertelemek şaşırtıcı derecede kolay olabilir.

Evden çalışırken zamanı yönetmenin en iyi yollarından biri, yalnızca gün içinde yapmayı planladığınız işleri organize etmek değil, aynı zamanda her görevi ne zaman yapacağınızı da planlamaktır. Google Takvim gibi araçlar burada yardımcı olabilir, bireysel görevleri planlamanıza izin verir ve buna bağlı kalarak üretkenliğinizi sürdürmenize yardımcı olur.

İşler her zaman planlandığı gibi gitmediği için belirli bir esnekliğe sahip olmanız gerekebilir, ancak yapı önemlidir.

Tips for Transitioning to Working From Home

4. Mola Vermeyi Unutmayın

Evden çalışmaya alışmaya başladığınızda, genellikle iş günü boyunca verdiğiniz molaları göz ardı etmek kolay olabilir. Yine de, bu molaların bir nedeni var – size dinlenmek, stres atmak, düşüncelerinizi toplamak ve kendinizi tamamen bunalmaktan korumak için zaman veriyorlar.

Unutmayın, öğle yemeğiniz de dahil olmak üzere gün boyunca aldığınız uygun molalara ek olarak, kalkmak, hareket etmek ve tüm gün ekrana bakmayla ilgili sorunlardan gözlerinizi korumaya yardımcı olmak için küçük molalar vermelisiniz. Ayrıca, işi mümkün olduğunca zamanında bitirmek, iyi hissetmenize de yardımcı olabilir.

Tips for Transitioning to Working From Home

Son Söz

Evden çalışmaya geçiş süreci, özellikle tek başına çalışmaya alışkın değilseniz ilk başta göz korkutucu görünebilir. Bununla birlikte, doğru strateji ve bazı temel öz disiplin ile alışma sürecinin özellikle sorunlu olması gerekmez ve yaklaşımdaki temel farklılıklara hemen alışmanız gerekir.

Uzaktan Çalışma için Temel Araçlar‘ı okuyarak evden çalışırken nelerin gerekli olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun veya uzaktan ve hibrit çalışma hakkında daha fazla bilgi için ev ofis çözümleri sayfamızı ziyaret edin.