| Projection System: | 0.47" 4K-UHD |
| Native Resolution: | 3840x2160 |
| Brightness: | 3300 ANSI Lumens |
| Contrast Ratio: | 3000000:1 |
| Display Colour: | 1.07 Billion Colours |
| Light Source Type: | Laser Phosphor system |
| Light Source Life (Normal): | up to 20000 |
| Lamp Watt: | Nichia MCD |
| Lens: | F=1.9-2.49, f=12-15.6mm |
| Projection Offset: | 100%+/-5% |
| Throw Ratio: | 1.13-1.47 |
| Optical Zoom: | 1.3X |
| Digital Zoom: | 0.8x- 2.0x |
| Image Size: | 60"-300" |
| Throw Distance: | 1.5-8.79m (100"@2.5m) |
| Keystone: | +/- 40° (V) |
| Audible Noise (Normal): | 34dB |
| Audible Noise (Eco): | 31dB |
| Input Lag: | 50ms |
| Resolution Support: | VGA(640 x 480) to 4K(3840 x 2160) |
| HDTV Compatibility: | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p,2160P |
| Video Compatibility: | NTSC, PAL, SECAM |
| Horizontal Frequency: | 15K-102KHz |
| Vertical Scan Rate: | 23-120Hz |
| Computer in (share with component): | 2 |
| Composite: | 1 |
| HDMI: | 2 (HDMI 2.0/HDCP 2.2 x1, HDMI2.0/HDCP 1.4 x1) |
| Audio-in (3.5mm): | 1 |
| USB Type A: | 1 (USB2.0 Reader, share with power) |
| RJ45 Input: | 1 (LAN control) |
| Monitor out: | 1 |
| Audio out (3.5mm): | 1 |
| Speaker: | 2W |
| USB Type A (Power): | 1 (5V/ 1.5A) |
| RS232 (DB 9-pin male): | 1 |
| RJ45: | 1 |
| USB Type Mini B (Services): | 1 |
| Power Supply Voltage: | 100-240V+/- 10%, 50/60Hz (AC in) |
| Power Consumption: | Normal: 260W Standby: <0.5W |
| Operating Temperature: | 0~40℃ |
| Net Weight: | 7.14Kg |
| Dimensions (WxDxH) with Adjustment Foot: | 396x314x157mm |
| OSD Language: | English, French, Spanish, Thai, Korean, German, Italian, Russian, Swedish, Dutch, Polish, Czech, T-Chinese, S-Chinese, Japanese, Turkish, Portuguese, Finnish, Indonesian, India, Arabic, Vietnamese, Total 22 languages |
| Power Cord: | 1 |
| VGA Cable: | 1 |
| Remote Control: | 1 |
| QSG: | 1 |