| Display Size (in.): | 27 |
| Viewable Area (in.): | 26.9 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 3840 x 2160 |
| Jenis Resolusi: | UHD (Ultra HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 80M:1 |
| High Dynamic Range: | HDR10 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 300 cd/m² (typ) |
| Colors: | 1.07B |
| Color Space Support: | 10 bit (8 bit + FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (MPRT): | 0.5ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 160 |
| Variable Refresh Rate Technology: | FreeSync Premium, G-Sync compatible |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | DCI-P3: 94% size (Typ) NTSC: 91% size (Typ) sRGB: 128% size / 99% coverage (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.155 mm (H) x 0.155 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 3840x2160 |
| Resolusi Mac® (maks): | 3840x2160 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 3840x2160 |
| USB 3.2 Type C DisplayPort Alt mode only : | 1 (65W power charger) |
| 3.5mm Audio Out: | 1 |
| HDMI 2.1: | 2 |
| DisplayPort: | 1 |
| Power in: | DC Socket (Center Positive) |
| Speaker Internal: | 2Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 32W |
| Eco Mode (optimized): | 38W |
| Konsumsi (khas): | 46W |
| Konsumsi (maks): | 47W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | External Power Adaptor |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Cable Organization: | Yes |
| Kontrol Fisik: | Joystick key: Up, Right, Down, Left, Center (Power); Dual-Mode |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, Audio Adjust, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 75 x 75 mm |
| Frekuensi Horizontal: | HDMI (v2.1): 30 ~ 351KHz, DisplayPort (v1.4): 30 ~ 350KHz, Type C: 30 ~ 350KHz |
| Frekuensi Vertikal: | HDMI (v2.1): 48 ~ 160Hz, DisplayPort (v1.4): 48 ~ 160Hz, Type C: 48 ~ 160Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS compatible - HDMI (v2.1), PCI-E - DisplayPort (v1.4), Micro-Packet - Type C |
| Penyesuaian Tinggi (mm): | 130 |
| Memutar: | 90º |
| Miring (Maju / Mundur): | -3º / 20º |
| Pivot (Kanan / Kiri): | 90º / 90º |
| Net (lbs): | 13.9 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 9.7 |
| Gross (lbs): | 21.2 |
| Net (kg): | 6.3 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 4.4 |
| Gross (kg): | 9.6 |
| Kemasan (in.): | 35.7 x 20 x 7 |
| Fisik (in.): | 24.18 x 17.39~22.5 x 9.57 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 24.18 x 14.4 x 2.62 |
| Kemasan (mm): | 908 x 508 x 177 |
| Fisik (mm): | 614.1 x 441.62~571.62 x 243.07 |
| Physical Without Stand (mm): | 614.1 x 365.65 x 66.52 |
| Regulasi: | CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, BSMI, VCCI, PSE(Adaptor) |
| ISI PAKET: | XG275D1-4K x1, 3-pin Plug (IEC C13 / CEE22) x1, HDMI Cable (v2.1; Male-Male) x1, DisplayPort Cable (v1.4; Male-Male) x1, USB Type-C Cable (Male-Male) x1, AC/DC Adapter x1, Quick Start Guide x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |