| Tipe: | 69cm/ 27" wide Colour TFT Active Matrix LCD 16:9 aspect ratio |
| Display Area: | 27 inch |
| Optimum Resolution: | 1920x1080 |
| Rasio Kontras: | 1000:1 (typical), 100,000:1 (DCR) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 170° (H), 160°(V) |
| Waktu Respon: | 1ms (G to G fastest), 3ms (G to G typical) |
| Panel Surface: | Anti-Glare, Hard coating(3H) |
| Sumber cahaya: | 50,000 hrs (minimum) |
| Analog: | RGB Analogue (75 ohms, 0.7 / 1.0 Vp-p) |
| Frequency: | Fh: 24-83KHz; Fv: 50-76Hz |
| Sync: | Separate |
| PC: | VGA up to 1920×1080 Non Interlaced |
| Mac: | 1920×1080 Non Interlaced |
| Analog: | 1×15 pin mini D-sub |
| Digital: | 1×DVI-D, HDMI ( Supported HDMI 1.3 spec) |
| USB: | Up stream ×1, Down stream ×4 |
| Audio: | Audio Out - 3.5 mm jack (blue) / Audio In - 3.5 mm jack (green) |
| Power: | Built-in power Adapter, 3-Pin plug |
| Speakers: | 2W×2 (SRS Premium sound) |
| Tegangan: | AC 100-240V (Universal); 50/60Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 51 W (typical) w/o Audio , w/o USB 62 W (typical) w/o Audio 58 W (typical) w/o USB |
| Basic: | [1], [2], Power, Down, Up |
| OSD: | Auto Image Adjust, Contrast / Brightness, Input Select, D-SUB, DVI, HDMI PC, HDMI AV,Audio Adjust, Volume, mute, Color Adjust, sRGB, 9300K, 7500K, 6500K, 5000K, User Color [R, G, B], Information Manual Image Adjust, H/V Position, Horizontal Size, Fine Tune,Sharpness, Dynamic Contrast, Response Time, Aspect Ratio, Display Mode, ECO Mode Setup Menu, Language, Resolution Notice, OSD Position, OSD Timeout, OSD Background, Auto Power Off, Sleep |
| Suhu: | 0 - 40 (°C) / 32 - 104 (°F) |
| Kelembaban: | 20 - 90 (%) |
| Physical: | 647mm (lebar) x 490mm (tinggi) x 250mm (kedalaman) |
| Net: | 6.8 kg |