| Tipe: | Wide Color TFT Active Matrix WSXGA+ LCD |
| Display Area: | 22 inch |
| Optimum Resolution: | 1680x1050 |
| Rasio Kontras: | 1000:1 (typical), 4000:1 (DCR) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 170° Horisontal, 160° Vertikal (CR>10) |
| Waktu Respon: | 2ms |
| Panel Surface: | Anti-silau dan hard-coating 3H |
| Analog: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 Vp-p) |
| Digital: | DVI-D |
| Frequency: | Fh: 30-82KHz; Fv: 50-85Hz |
| Sync: | H/V terpisah (TTL), Composite, SOG |
| PC: | VGA hingga 1680x1050 non interlaced |
| Mac: | Power Mac, hingga 1680x1050 |
| Analog: | 15 pin mini D-sub X 1 |
| Digital: | DVI-D |
| Audio: | 3.5mm audio line-in |
| Power: | Built-in power adapter, 3-pin plug |
| Speakers: | 2.5W x 2 |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60 Hz (Auto Switch) |
| Konsumsi: | 38W (Typ.) |
| Basic: | [1], [2], Power, Down, Up |
| OSD: | Auto Image Adjust, Contrast/Brightness, Input Select (Analog, Digital), Audio Adjust (Volume, Mute), Color Adjust (SRGB, 9300K, 7500K, 6500K(default), 5400k, User Color [R,G,B]), Information (H Frequency, V Frequency, Resolution, Pixel Clock, Serial Number, Model Number, [“www.ViewSonic.com”]), Manual Image Adjust (Horizontal Size, H/V. Position, Fine Tune, Sharpness, Opticolor [Standard, Text, Cinema, Game, Portrait, Scenery, Vivid], Opticolor Skin Tone [Nature, reddish, yellowish]), Setup Menu (Language [English, French, German, Italian, Spanish, Finnish, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese], Resolution Notice, OSD Position, OSD Timeout, OSD Background), Memory Recall |
| Suhu: | 0°C - 40°C (32°F - 104°F) |
| Kelembaban: | 20%-90% (Tanpa Kondensasi) |
| Physical: | 528mm (lebar) x 483mm (tinggi) x 244mm (kedalaman) |
| Net: | 6.0 kg |