| Tipe: | TFT Active Matrix WSXGA+ LCD |
| Display Area: | 22 inch |
| Optimum Resolution: | 1680x1050 |
| Rasio Kontras: | 700:1 (typical) |
| Kecerahan: | 280 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 170° Horisontal, 160° Vertikal (CR>10) |
| Waktu Respon: | 5ms |
| Panel Surface: | Anti-silau |
| Analog: | RGB Analog |
| Digital: | DVI-D |
| Frequency: | Fh: 30-82KHz; Fv: 50-85Hz |
| Sync: | H/V terpisah |
| PC: | VGA hingga 1680x1050 Non Interlaced |
| Mac: | Power Mac, hingga 1680x1050 |
| Analog: | 15 pin mini D-sub x1 |
| Digital: | DVI-D |
| Power: | Adaptor power terintegrasi, 3-pin plug |
| Speakers: | 2.5W x 2 |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 47W (Max.) |
| Basic: | [1], [2], Power, [Down], [Up] |
| OSD: | Auto Image Adjust Contrast/Brightness Input Select Analog/Digital Color Adjust sRGB, 9300K, 6500K(default), 5400K, User Color [R, G, B] Information Resolution, H Frequency, V Frequency, Pixel Clock, Model Number, Serial Number, “www.ViewSonic.com” Manual I |
| Suhu: | 5°C - 35°C |
| Kelembaban: | 20% - 80% (Tanpa Kondensasi) |
| Physical: | 524mm (lebar) x 482mm (tinggi) x 244mm (kedalaman) |
| Net: | 6.0 kg |