| Display Size (in.): | 20 |
| Viewable Area (in.): | 19.5 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 1440 x 900 |
| Jenis Resolusi: | WXGA+ (Wide XGA+) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 80M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 250 cd/m² (typ) |
| Colors: | 16.7M |
| Color Space Support: | 8 bit (6 bit + A-FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Response Time (Typical GTG): | 14ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | NTSC: 72% size (Typ) sRGB: 101% size (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.291 mm (H) x 0.292 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 1440x900 |
| Resolusi Mac® (maks): | 1440x900 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 7/8 tested |
| Resolusi Mac® (min): | 1440x900 |
| VGA: | 1 |
| Power in: | DC Socket (Center Positive) |
| Mode Eco (Hemat): | 11W |
| Eco Mode (optimized): | 13W |
| Konsumsi (khas): | 16W |
| Konsumsi (maks): | 17W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | External Power Adaptor |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Kontrol Fisik: | 1, 2, Up, Down, Power |
| Pada Tampilan Layar: | Auto Image Adjust, Contrast/Brightness, Color Adjust, Information, Manual Image Adjust, Setup Menu, Memory Recall |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 100 x 100 mm |
| Frekuensi Horizontal: | 24 ~ 82KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 50 ~ 75Hz |
| Analog Sync: | Separate/Composite/SOG - RGB Analog |
| Miring (Maju / Mundur): | -5º / 15º |
| Net (lbs): | 4.9 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 4.2 |
| Gross (lbs): | 7.1 |
| Net (kg): | 2.2 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 1.9 |
| Gross (kg): | 3.2 |
| Kemasan (in.): | 19.7 x 15.4 x 4.5 |
| Fisik (in.): | 17.9 x 15.4 x 6.5 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 17.9 x 12.1 x 1.6 |
| Kemasan (mm): | 500 x 392 x 115 |
| Fisik (mm): | 454 x 390 x 164 |
| Physical Without Stand (mm): | 454 x 308 x 40 |
| ISI PAKET: | N/A xVX2039-SA x1, 3-pin Mickey Mouse Plug (IEC C5) x1, VGA Cable (Male-Male) x1, AC/DC Adapter x1, Quick Start Guide x1, , 1 x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |