| Display Size (in.): | 16 |
| Viewable Area (in.): | 15.6 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 1920 x 1080 |
| Jenis Resolusi: | FHD (Full HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 800:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 80M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 250 cd/m² (typ) |
| Colors: | 16.7M |
| Color Space Support: | 8 bit (6 bit + FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 4.67ms |
| Sudut Pandang: | 170º horizontal, 170º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 15000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 144 |
| Variable Refresh Rate Technology: | FreeSync |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Color Gamut: | NTSC: 45% size (Typ) sRGB: 64% size (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.179 mm (H) x 0.179 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 1920x1080 |
| Resolusi Mac® (maks): | 1920x1080 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 1920x1080 |
| USB 3.2 Type C DisplayPort Alt mode only : | 2 (60W power charger) |
| 3.5mm Audio Out: | 1 |
| Power in: | USB Type C (with video & data) |
| Speaker Internal: | 0.8Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 9.5W |
| Eco Mode (optimized): | 10.4W |
| Konsumsi (khas): | 11.3W |
| Konsumsi (maks): | 11.6W |
| Tegangan: | DC 5V/9V/12V/15V/20V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | External (Optional) |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Kontrol Fisik: | Up, Right, Down, Left, Power |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, Audio Adjust, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| Frekuensi Horizontal: | mini HDMI (v2.1): 24 ~ 165KHz, Type C: 165 ~ 165KHz |
| Frekuensi Vertikal: | mini HDMI (v2.1): 48 ~ 144Hz, Type C: 48 ~ 144Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - mini HDMI (v2.1), Micro-Packet - Type C |
| Miring (Maju / Mundur): | 30º / 53º |
| Net (lbs): | 1.5 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 1.5 |
| Gross (lbs): | 3.5 |
| Net (kg): | 0.7 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 0.7 |
| Gross (kg): | 1.6 |
| Kemasan (in.): | 17.6 x 15.1 x 3.7 |
| Fisik (in.): | 14.14 x 8.94 x 0.7 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 14.14 x 8.94 x 0.7 |
| Kemasan (mm): | 446 x 383 x 93 |
| Fisik (mm): | 359.26 x 226.98 x 17.85 |
| Physical Without Stand (mm): | 359.26 x 226.98 x 17.85 |
| Regulasi: | cTUVus, FCC-B, ICES003, Energy Star, CEC, NRCan, NOM, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, BSMI |
| ISI PAKET: | VX1654 x1, mini HDMI to HDMI Cable (v1.4; Male-Male) x1, USB Type-C Cable (Male-Male) x1, Quick Start Guide x1, Sleeve case x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |
| Power Management: | Energy Star standards |