| Display Size (in.): | 27 |
| Viewable Area (in.): | 27 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 2560 x 1440 |
| Jenis Resolusi: | QHD (Quad HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 20M:1 |
| High Dynamic Range: | VESA HDR400 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 400 cd/m² (typ) |
| Colors: | 1.07B |
| Color Space Support: | 10 bit (8 bit + A-FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 3ms |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 3ms |
| Response Time (MPRT): | 1ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 165 |
| Variable Refresh Rate Technology: | G-Sync compatible |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | Adobe RGB: 99% size / 87% coverage (Typ) DCI-P3: 98% size / 95% coverage (Typ) EBU: 131% size / 100% coverage (Typ) REC709: 133% size / 100% coverage (Typ) SMPTE-C: 144% size / 100% coverage (Typ) NTSC: 94% size (Typ) sRGB: 133% size / 100% coverage (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.233 mm (H) x 0.233 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 2560x1440 |
| Resolusi Mac® (maks): | 2560x1440 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 2560x1440 |
| Speaker Internal: | 3Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 33.4W |
| Eco Mode (optimized): | 36.3W |
| Konsumsi (khas): | 39.5W |
| Konsumsi (maks): | 43.5W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | Internal Power Supply |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Cable Organization: | Yes |
| Kontrol Fisik: | Joystick key: Up, Right, Down, Left, Center; Power |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, Color Mode, ViewMode, Audio Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 100 x 100 mm |
| Frekuensi Horizontal: | HDMI (v2.1): 20 ~ 230KHz, DisplayPort (v1.4): 30 ~ 250KHz, Type C: 30 ~ 250KHz |
| Frekuensi Vertikal: | HDMI (v2.1): 48 ~ 144Hz, DisplayPort (v1.4): 48 ~ 165Hz, Type C: 48 ~ 165Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - HDMI (v2.1), PCI-E - DisplayPort (v1.4), Micro-Packet - Type C |
| Penyesuaian Tinggi (mm): | 120 |
| Memutar: | 120º |
| Miring (Maju / Mundur): | -3º / 21º |
| Pivot (Kanan / Kiri): | 90º / 90º |
| Net (lbs): | 18.5 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 11.2 |
| Gross (lbs): | 28.2 |
| Net (kg): | 8.4 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 5.1 |
| Gross (kg): | 12.8 |
| Kemasan (in.): | 27.2 x 19.9 x 8.9 |
| Fisik (in.): | 24.2 x 17.69~22.42 x 9.2 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 24.2 x 14.3 x 2.1 |
| Kemasan (mm): | 692 x 505 x 225 |
| Fisik (mm): | 614 x 449.36~569.36 x 234 |
| Physical Without Stand (mm): | 614 x 364 x 54 |
| Regulasi: | cTUVus, FCC-B, ICES003, Energy Star, EPEAT, CEC, CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO |
| ISI PAKET: | VP2776 x1, 3-pin Plug (IEC C13 / CEE22) x1, DisplayPort Cable (v1.4; Male-Male) x1, USB A/B Cable (v3.2; Male-Male) x1, USB Type-C Cable (Male-Male) x1, Quick Start Guide x1, Hood x1, ColorPro Wheel x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |
| Power Management: | Energy Star standards, EPEAT |