| Display Size (in.): | 24 |
| Viewable Area (in.): | 23.8 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 1920 x 1080 |
| Jenis Resolusi: | FHD (Full HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 20M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 250 cd/m² (typ) |
| Colors: | 16.7M |
| Color Space Support: | 8 bit (6 bit + A-FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 5ms |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 5ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | Adobe RGB: 85% size / 78% coverage (Typ) DCI-P3: 84% size / 84% coverage (Typ) EBU: 112% size / 99% coverage (Typ) REC709: 114% size / 100% coverage (Typ) SMPTE-C: 123% size / 100% coverage (Typ) NTSC: 80% size (Typ) sRGB: 114% size / 100% coverage (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.275 mm (H) x 0.275 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 1920x1080 |
| Resolusi Mac® (maks): | 1920x1080 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 7/8/8.1/10 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 1920x1080 |
| VGA: | 1 |
| USB 3.2 Type A Down Stream: | 2 |
| USB 3.2 Type B Up Stream: | 1 |
| HDMI 1.4: | 1 |
| DisplayPort: | 1 |
| Power in: | 3-pin Socket (IEC C14 / CEE22) |
| Mode Eco (Hemat): | 11.5W |
| Eco Mode (optimized): | 14W |
| Konsumsi (khas): | 17.5W |
| Konsumsi (maks): | 19.5W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.3W |
| Sumber Daya listrik: | Internal Power Supply |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Cable Organization: | Yes |
| Kontrol Fisik: | Key 1, Key 2, Key 3, Key 4, Key 5, Key 6 (power) |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 100 x 100 mm |
| Frekuensi Horizontal: | 55 ~ 90KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 48 ~ 75Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - HDMI (v1.4), PCI-E - DisplayPort (v1.2) |
| Analog Sync: | Separate/Composite/SOG - RGB Analog |
| Penyesuaian Tinggi (mm): | 130 |
| Memutar: | 120º |
| Miring (Maju / Mundur): | -5º / 21º |
| Pivot (Kanan / Kiri): | 90º / 90º |
| Net (lbs): | 12.6 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 6.9 |
| Gross (lbs): | 19 |
| Net (kg): | 5.7 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 3.1 |
| Gross (kg): | 8.6 |
| Kemasan (in.): | 27.2 x 15 x 8.1 |
| Fisik (in.): | 21.2 x 16.68~20.53 x 8.5 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 21.2 x 12.2 x 1.9 |
| Kemasan (mm): | 690 x 380 x 205 |
| Fisik (mm): | 539 x 423.73~521.57 x 215 |
| Physical Without Stand (mm): | 539 x 311 x 48 |
| Regulasi: | cTUVus, FCC-B, ICES003, Energy Star, EPEAT, CEC, MX-CoC, Mexico Energy, REACH, WEEE, VCCI, PSE |
| ISI PAKET: | VP2458 x1, 3-pin Plug (IEC C13 / CEE22) x1, DisplayPort Cable (v1.2; Male-Male) x1, USB A/B Cable (v3.2; Male-Male) x1, Quick Start Guide x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |
| Power Management: | Energy Star standards, EPEAT |