| Display Size (in.): | 27 |
| Viewable Area (in.): | 27 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 2560 x 1440 |
| Jenis Resolusi: | QHD (Quad HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 80M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 350 cd/m² (typ) |
| Colors: | 16.7M |
| Color Space Support: | 8 bit true |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 5ms |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 5ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 40000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | NTSC: 80% size (Typ) sRGB: 112% size / 100% coverage (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.233 mm (H) x 0.233 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 2560x1440 |
| Resolusi Mac® (maks): | 2560x1440 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 7/8/8.1/10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 2560x1440 |
| USB 3.2 Type A Down Stream: | 3 |
| USB 3.2 Type B Up Stream: | 1 |
| USB 3.2 Type C Up Stream; DisplayPort Alt mode : | 1 (60W power charger) |
| HDMI 1.4: | 1 |
| DisplayPort: | 1 |
| Power in: | 3-pin Socket (IEC C14 / CEE22) |
| Speaker Internal: | 2Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 17.73W |
| Eco Mode (optimized): | 21.63W |
| Konsumsi (khas): | 26.54W |
| Konsumsi (maks): | 31.32W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.3W |
| Sumber Daya listrik: | Internal Power Supply |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Cable Organization: | Yes |
| Kontrol Fisik: | Key 1 (eye), Key 2, Key 3, Key 4, Key 5, Key 6 (power) |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, Audio Adjust, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 100 x 100 mm |
| Frekuensi Horizontal: | 15 ~ 90KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 49 ~ 75Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - HDMI (v1.4), PCI-E - DisplayPort (v1.2), Micro-Packet - Type C |
| Penyesuaian Tinggi (mm): | 130 |
| Memutar: | 120º |
| Miring (Maju / Mundur): | -5º / 40º |
| Pivot (Kanan / Kiri): | 90º / 90º |
| Net (lbs): | 15.2 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 9.9 |
| Gross (lbs): | 22.5 |
| Net (kg): | 6.9 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 4.5 |
| Gross (kg): | 10.2 |
| Kemasan (in.): | 27.2 x 16.9 x 8.6 |
| Fisik (in.): | 24.1 x 15.99~21.01 x 8 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 24.1 x 14.3 x 2 |
| Kemasan (mm): | 692 x 430 x 218 |
| Fisik (mm): | 613 x 406.19~533.75 x 202 |
| Physical Without Stand (mm): | 613 x 363 x 52 |
| Regulasi: | cTUVus, FCC-B, ICES003, Energy Star, EPEAT, CEC, MX-CoC, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, RCM |
| ISI PAKET: | VG2755-2K x1, 3-pin Plug (IEC C13 / CEE22) x1, USB A/B Cable (v3.2; Male-Male) x1, USB Type-C Cable (Male-Male) x1, Quick Start Guide x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |
| Power Management: | Energy Star standards, EPEAT |