| Display Size (in.): | 27 |
| Viewable Area (in.): | 27 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 2560 x 1440 |
| Jenis Resolusi: | QHD (Quad HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 1,000:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 50M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 300 cd/m² (typ) |
| Colors: | 1.07B |
| Color Space Support: | 10 bit (8 bit + FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 5ms |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 5ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | NTSC: 76% size (Typ) sRGB: 107% size / 99% coverage (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.233 mm (H) x 0.233 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 2560x1440 |
| Resolusi Mac® (maks): | 2560x1440 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 7/8/8.1/10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 2560x1440 |
| 3.5mm Audio In: | 1 |
| 3.5mm Audio Out: | 1 |
| HDMI 1.4: | 2 |
| DisplayPort: | 1 |
| Power in: | 3-pin Socket (IEC C14 / CEE22) |
| Speaker Internal: | 2Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 21W |
| Eco Mode (optimized): | 27W |
| Konsumsi (khas): | 33W |
| Konsumsi (maks): | 35W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | Internal Power Supply |
| Slot Kunci Kensington: | 1 |
| Cable Organization: | Yes |
| Kontrol Fisik: | 1, 2, Up, Down, Power |
| Pada Tampilan Layar: | Contrast/Brightness, Input Select, Audio Adjust, Color Adjust, Information, Manual Image Adjust, Setup Menu, Memory Recall |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 100 x 100 mm |
| Frekuensi Horizontal: | 15 ~ 120KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 24 ~ 75Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - HDMI (v1.4), PCI-E - DisplayPort (v1.2) |
| Penyesuaian Tinggi (mm): | 110 |
| Memutar: | 320º |
| Miring (Maju / Mundur): | -5º / 22º |
| Pivot (Kanan / Kiri): | 91º / 0º |
| Net (lbs): | 15 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 9.9 |
| Gross (lbs): | 18.7 |
| Net (kg): | 6.8 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 4.5 |
| Gross (kg): | 8.5 |
| Kemasan (in.): | 28.5 x 17.5 x 7.5 |
| Fisik (in.): | 24.4 x 16.68~21.01 x 9.6 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 24.4 x 14.3 x 1.8 |
| Kemasan (mm): | 725 x 444 x 190 |
| Fisik (mm): | 620 x 423.7~533.7 x 245 |
| Physical Without Stand (mm): | 620 x 362 x 45 |
| ISI PAKET: | VG2719-2K x1, 3-pin Plug (IEC C13 / CEE22) x1, HDMI Cable (v1.4; Male-Male) x1, Audio Cable (Male-Male) x1, Quick Start Guide x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |