| Tipe: | TFT Active Matrix WSXGA+ LCD |
| Display Area: | 20.1 inch |
| Optimum Resolution: | 1680x1050 |
| Rasio Kontras: | 800:1 (typical) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 160° horisontal, 160° vertikal (CR>10) |
| Waktu Respon: | 5ms |
| Panel Surface: | Anti-silau |
| Analog: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 Vp-p) |
| Digital: | DVI-D (TMDS, 100ohms) |
| Frequency: | Fh: 24-92KHz; Fv: 50-85Hz |
| Sync: | H/V terpisah |
| PC: | VGA hingga 1680x1050 Non Interlaced |
| Mac: | Power Mac, hingga 1680x1050 |
| Analog: | 15 pin mini D-sub x1 |
| Digital: | DVI-D |
| Audio: | 3.5mm audio line-in |
| Power: | 3 Pin AC pPlug, (CEE22) |
| Speakers: | 2W x2 |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 43W (typ.) |
| Basic: | Power, Mute, [1], [Up], [Down], [2] |
| OSD: | Auto Image Adjust*, Contrast, Brightness, Input Select, Audio Adjust [Volume, Mute], Color Adjust [sRGB, 9300K,7500k 6500K,5400K, User’s color R, G, B], Information [Mode, Model Number, Serial Number, Website], Manual Image Adjust [H. Size*, H. Position*, V. Position*, Fine Tune*, Sharpness, Setup Menu [Language(English, French, German, Italian, Spanish, Suomi, Japanese, Simplified and Traditional Chinese), Resolution Notice, OSD Position, OSD Timeout, OSD Background], Memory Recall |
| Suhu: | 0°C - 40°C (32°F - 104°F) |
| Kelembaban: | 10% - 90% (tidak terkondensasi) |
| Physical: | 493mm (lebar) x 477mm (tinggi) x 230mm (kedalaman) |
| Net: | 7.0 kg |