| Tipe: | Color TFT active matrix SXGA LCD |
| Display Area: | 19 inch |
| Optimum Resolution: | 1280x1024 |
| Rasio Kontras: | 1000:1 (typical), 2000:1 (DCR) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 170° horisontal, 160° vertikal |
| Waktu Respon: | 5ms |
| Panel Surface: | Anti-silau, dengan lapisan keras |
| Analog: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 / 1.0 Vp-p) |
| Digital: | DVI-D (Pilihan kabel) |
| Frequency: | Fh: 30-82KHz; Fv: 50-75Hz |
| Sync: | H/V terpisah (TTL) |
| PC: | Kompatibel dengan PC (dari VGA hingga 1280x1024 Non Interlaced) |
| Mac: | Power Mac (hingga 1280X1024) |
| Analog: | 15 pin mini D-sub x1 |
| Digital: | DVI-D (pilihan kabel) |
| Power: | 3-pin AC plug (CEE22) |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 32W (typ.) |
| Basic: | [ 1 ], [ 2 ], [Power], [DOWN], [UP] |
| OSD: | Auto Image Adjust, Contrast / Brightness, Color Adjust (sRGB, 9300K, 6500K, 5400K, User Color [R,G,B]), Information, Manual Image Adjust (Horizontal Size, H/V Position, Fine Tune, Sharpness), Setup Menu (Language Select, Resolution Notice, OSD Position, OSD Time Out, OSD Background), Memory Recall |
| Suhu: | 0ºC - 40º C (32ºF - 104ºF) |
| Kelembaban: | 10-90% (Tidak terkondensasi) |
| Physical: | 412.2mm (lebar) x 434.9mm (tinggi) x 210mm (kedalaman) |
| Net: | 3.8 kg |