| Display Size (in.): | 20 |
| Viewable Area (in.): | 19.5 |
| Jenis Panel: | TN Technology |
| Resolusi: | 1600 x 900 |
| Jenis Resolusi: | WSXGA (Wide Super XGA) |
| Rasio Kontras Statis: | 600:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 50M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 250 cd/m² (typ) |
| Colors: | 16.7M |
| Color Space Support: | 8 bit (6 bit + FRC) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 5ms |
| Sudut Pandang: | 90º horizontal, 65º vertical |
| Backlight Life (Jam): | 30000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Flicker-Free: | Yes |
| Color Gamut: | NTSC: 72% size (Typ) sRGB: 103% size (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.27 mm (H) x 0.266 mm (V) |
| Surface Treatment: | Anti-Glare, Hard Coating (3H) |
| Resolusi PC (max): | 1600x900 |
| Resolusi Mac® (maks): | 1600x900 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 1600x900 |
| VGA: | 1 |
| HDMI 1.4: | 1 |
| Power in: | DC Socket (Center Positive) |
| Mode Eco (Hemat): | 11W |
| Eco Mode (optimized): | 14W |
| Konsumsi (khas): | 17W |
| Konsumsi (maks): | 22W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.3W |
| Sumber Daya listrik: | External Power Adaptor |
| Kontrol Fisik: | Key 1 (favorite), Key 2, Key 3, Key 4, Key 5 (power) |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| VESA Compatible: | 75 x 75 mm |
| Frekuensi Horizontal: | 24 ~ 83KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 50 ~ 76Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - HDMI (v1.4) |
| Analog Sync: | Separate - RGB Analog |
| Miring (Maju / Mundur): | -4º / 14º |
| Net (lbs): | 3.5 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 3.1 |
| Gross (lbs): | 5.3 |
| Net (kg): | 1.6 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 1.4 |
| Gross (kg): | 2.4 |
| Kemasan (in.): | 20.5 x 13.2 x 3.9 |
| Fisik (in.): | 18.24 x 12.93 x 7.66 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 18.24 x 10.6 x 1 |
| Kemasan (mm): | 520 x 335 x 100 |
| Fisik (mm): | 463.22 x 328.46 x 194.65 |
| Physical Without Stand (mm): | 463.22 x 269.3 x 25.3 |
| Regulasi: | RoHS, WEEE, BIS |
| ISI PAKET: | VA2025-H x1, HDMI Cable (v1.4; Male-Male) x1, AC/DC Adapter x1, Quick Start Guide x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |