| Tipe: | 20" wide Color TFT Active Matrix LCD 16:9 aspect ratio |
| Display Area: | 20 inch |
| Optimum Resolution: | 1600x900 |
| Rasio Kontras: | 1000:1 (typ.) (typical), 20000:1 dynamic (DCR) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 170° (H), 170° (V) (CR≧10) |
| Waktu Respon: | 5ms |
| Panel Surface: | Anti-Glare, Hard coating (3H) |
| Sumber cahaya: | 50,000 hrs (typ.) |
| Analog: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 / 1.0 Vp-p) |
| Frequency: | Fh: 24-82KHz; Fv: 50-75Hz |
| Sync: | Separate Sync |
| PC: | VGA up to 1600×900 Non Interlaced |
| Mac: | Power Mac, up to 1600×900 |
| Analog: | 1×15 pin mini D-sub |
| Audio: | 1×3.5 mm Audio in |
| Power: | Built-in power Adapter, 3-Pin plug |
| Speakers: | 2W×2 |
| Tegangan: | AC 100-240V (Universal); 50/60Hz(Switch) |
| Konsumsi: | 46W (typ) |
| Basic: | [1], [2], Power, Down, Up |
| Suhu: | 5°C - 35°C (41°F - 95°F) |
| Kelembaban: | 20 - 80% (Non condensed) |
| Physical: | 481mm (lebar) x 369mm (tinggi) x 200mm (kedalaman) |
| Net: | 3.8 kg |