| Tipe: | 19" Wide Color a-Si TFT Active Matrix LCD |
| Display Area: | 19 inch |
| Optimum Resolution: | 1440x900 |
| Rasio Kontras: | 1000:1 (typical), 10000:1 (DCR) |
| Kecerahan: | 300 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 160° Horisontal, 160° Vertikal (CR ≥10) |
| Waktu Respon: | 5ms |
| Panel Surface: | Anti-silau, hard-coating (3H) |
| Analog: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 / 1.0 Vp-p) |
| Frequency: | Fh: 30-82KHz; Fv: 50-75Hz |
| Sync: | Sync tepisah |
| PC: | Kompatibel dengan PC (dari VGA hingga 1440 X 900 Non Interlaced) |
| Mac: | Power Mac hingga 1440 X 900 |
| Analog: | 15 pin mini D-sub X 1 |
| Audio: | 3.5 mm Audio line-in |
| Power: | Power Adapter terintegrasi, 3-Pin plug |
| Speakers: | 2W X 2 |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60 Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 32W (Typ.) / 36W (Max.) |
| Basic: | [1], [2], Power, Down, Up |
| OSD: | Auto Image Adjust, Contrast / Brightness, Color Adjust (sRGB, 9300K, 6500K, 5400K, User Color [R,G,B]), Information, Manual Image Adjust (Horizontal Size, H/V Position, Fine Tune, Sharpness), Setup Menu(Language Select, Resolution Notice, OSD Position, OSD |
| Suhu: | 0°C - 40°C (32°F - 104°F) |
| Kelembaban: | 10-90% (Tanpa Kondensasi) |
| Physical: | 440.2mm (lebar) x 383.4mm (tinggi) x 195mm (kedalaman) |
| Net: | 4.4 kg |