| Tipe: | 15.6" Wide TN Color TFT Active Matrix LCD |
| Display Area: | 15.6 inch |
| Optimum Resolution: | 1366x768 |
| Rasio Kontras: | 500:1 (typical) |
| Kecerahan: | 250 cd/m2 (typ) |
| Sudut Pandang: | 90° (Horisontal),65° (Vertikal)(pada 10:1) (typ) (typical), 100° (Horisontal),90° (Vertikal)(pada 5:1) (max) (maximum) |
| Waktu Respon: | 8ms |
| Panel Surface: | Anti-Silau |
| Analog: | RGB analog (75 ohms, 0.7 Vp-p) |
| Frequency: | Fh: 24-82KHz; Fv: 50-75Hz |
| Sync: | Anti-silau |
| PC: | Kompatibel dengan PC (dari VGA hingga 1440 X 900 Non Interlaced) |
| Mac: | Power Mac (hingga 1400 X 900 ) |
| Analog: | 15 pin mini D-sub X 1 |
| Power: | 3-pin AC plug (CEE22) |
| Tegangan: | 100-240VAC; 50/60 Hz (Switch) |
| Konsumsi: | 15W (typ.)/ 20W (Max.) |
| Basic: | [1], [2], Power, [Down], [Up] |
| OSD: | Auto Image Adjust, Contrast/Brightness, Color Adjust (sRGB, 9300K, 6500K, 5400K, User Color [R, G, B]), Information, Manual Image Adjust (Horizontal Size, H/V Position, Fine Tune, Sharpness), Setup Menu (Language Select, Resolution Notice, OSD Position, OSD Time Out, OSD Background), Memory Recall. |
| Suhu: | 0°C -40°C (32°F -104°F) |
| Kelembaban: | 20-90% (Tanpa Kondensasi) |
| Physical: | 376mm (lebar) x 328mm (tinggi) x 165mm (kedalaman) |
| Net: | 2.6 kg |