| Display Size (in.): | 16 |
| Viewable Area (in.): | 15.6 |
| Jenis Panel: | IPS Technology |
| Resolusi: | 1920 x 1080 |
| Jenis Resolusi: | FHD (Full HD) |
| Rasio Kontras Statis: | 800:1 (typ) |
| Rasio Kontras Dinamis: | 50M:1 |
| Sumber cahaya: | LED |
| Kecerahan: | 250 cd/m² (typ) |
| Colors: | 262K |
| Color Space Support: | 6 bit true |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Response Time (Typical GTG): | 6.5ms |
| Waktu Respon (GTG w / OD): | 6.599ms |
| Response Time (Typical Tr+Tf): | 30ms |
| Sudut Pandang: | 178º horizontal, 178º vertical, CR>5; 170º horizontal, 170º vertical, CR>10 |
| Backlight Life (Jam): | 15000 Hrs (Min) |
| Lengkungan: | Flat |
| Refresh Rate (Hz): | 60 |
| Filter Cahaya Biru: | Yes |
| Low Blue Light: | Software solution |
| Color Gamut: | NTSC: 45% size (Typ) sRGB: 64% size (Typ) |
| Ukuran Piksel: | 0.179 mm (H) x 0.179 mm (V) |
| Layar sentuh: | Projected Capacitive, 10-point multi-touch |
| Surface Treatment: | Glossy w/ anti-finger print, Hard Coating (≧6H) |
| Cover Glass Thickness: | 0.8mm |
| Resolusi PC (max): | 1920x1080 |
| Resolusi Mac® (maks): | 1920x1080 |
| Sistem Operasi PC: | Windows 10/11 certified; macOS tested |
| Resolusi Mac® (min): | 1920x1080 |
| USB 3.2 Type C Up Stream; DisplayPort Alt mode : | 2 (60W power charger) |
| 3.5mm Audio Out: | 1 |
| Mini HDMI: | 1 |
| Power in: | USB Type C (with video & data) |
| Speaker Internal: | 0.8Watts x2 |
| Mode Eco (Hemat): | 6W |
| Eco Mode (optimized): | 6.9W |
| Konsumsi (khas): | 8W |
| Konsumsi (maks): | 8.3W |
| Tegangan: | AC 100-240V |
| Stand-by: | 0.5W |
| Sumber Daya listrik: | External Power Adaptor |
| Kontrol Fisik: | Up, Right, Down, Left, Power |
| Pada Tampilan Layar: | Input Select, Audio Adjust, ViewMode, Color Adjust, Manual Image Adjust, Setup Menu |
| Suhu: | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Kelembaban (tanpa kondensasi): | 20% to 90% |
| Frekuensi Horizontal: | 15 ~ 82KHz |
| Frekuensi Vertikal: | 50 ~ 75Hz |
| Sinkronisasi Digital: | TMDS - mini HDMI (v1.4), Micro-Packet - Type C |
| Miring (Maju / Mundur): | 20º / 60º |
| Net (lbs): | 2.1 |
| Bersih Tanpa Dudukan (lbs): | 2.1 |
| Gross (lbs): | 5.1 |
| Net (kg): | 0.96 |
| Jaring Tanpa Dudukan (kg): | 0.96 |
| Gross (kg): | 2.3 |
| Kemasan (in.): | 17.3 x 11.3 x 3.5 |
| Fisik (in.): | 13.99 x 8.8 x 0.58 |
| Fisik Tanpa Berdiri (masuk): | 13.99 x 8.8 x 0.58 |
| Kemasan (mm): | 440 x 288 x 89 |
| Fisik (mm): | 355.46 x 223.44 x 14.7 |
| Physical Without Stand (mm): | 355.46 x 223.44 x 14.7 |
| Regulasi: | cTUVus, FCC-B, ICES003, Energy Star, EPEAT, CEC, NRCan, MX-CoC, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, RCM, GEMS, VCCI, PSE(Adaptor), BIS |
| ISI PAKET: | TD1655 x1, mini HDMI to HDMI Cable (v1.4; Male-Male) x1, USB Type-C Cable (Male-Male) x1, USB Type-C to Type-A 3.2 Gen1 Cable (Male-Male) x1, AC/DC Adapter x1, Quick Start Guide x1, Protect cover x1, Clean cloth x1, Passive touch pen x1 |
| Daur Ulang / Pembuangan: | Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Warranty: | *Warranty offered may differ from market to market |
| Power Management: | Energy Star standards, EPEAT |