| Sistem Proyeksi: | 0.33 |
| Resolusi Asli: | 1920x1080 |
| Kecerahan: | 1200 LED Lumens |
| Rasio Kontras: | 3000000:1 |
| Display Color: | 1.07 Billion Colors |
| Jenis Sumber Cahaya: | LED |
| Light Source Life (Normal): | up to 30000 |
| Watt Lampu: | RGBB LED |
| Lensa: | F=1.7, f=9.251mm |
| Proyeksi Offset: | 100%+/-5% |
| Throw Ratio: | 1.23 |
| Zoom Optik: | Fixed |
| Ukuran gambar: | 24 |
| Throw Distance: | 0.65m-2.72m, (80"@2.18m) |
| Keystone: | H:+/-30° , V:+/-40° |
| Audible Noise (Eco): | 26dB |
| Audible Noise (Eco): | 24dB |
| Penyimpanan lokal: | Total 16GB (10GB available storage) |
| Input Lag: | 59.1ms |
| Dukungan Resolusi: | VGA(640 x 480) to , 4K(3840 x 2160) |
| Kompatibilitas HDTV: | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160P |
| Frekuensi Horizontal: | 30K-97KHz |
| Vertical Scan Rate: | 24-120Hz |
| HDMI: | 1, (HDMI 2.0, HDCP 1.4/2.2) |
| USB Tipe C: | 1 (5V/2A) |
| USB Tipe A: | 2, (USB 3.0 Reader x1,, USB 2.0 Reader x1,, share with power) |
| SD Card: | Micro SD (64GB, SDXC) |
| Wifi Input: | 1 (5Gn) |
| Audio out (3.5mm): | 1 |
| Audio Keluar (Bluetooth): | 1 (BT4.0) |
| Speaker: | 3W cube x2 |
| USB Tipe A (Daya): | 2 , ( USB 3.0 - 5V/ 2A,, USB2.0 - 5V/ 0.5A, , share with USB reader ) |
| USB Micro B-2.0 (Layanan): | 1 |
| Power Supply Voltage: | Power adaptor: , Input: 100~240V, Output: 19VDC / 4.74A |
| Konsumsi daya: | Normal: 74W, Standby: <0.5W |
| Suhu Operasional: | 0~40℃ |
| Berat bersih: | 1.32kg |
| Dimensi (WxDxH) dengan Kaki Penyesuaian: | 224x224x51mm |
| Bahasa OSD: | English, French, Spanish, Thai, Korean, German, Italian, Russian, Swedish, Dutch, Polish, Czech, T-Chinese, S-Chinese, Japanese, Turkish, Portuguese, Finnish, Indonesian, India, Arabic, Vietnamese, Greek, Total 23 languages |
| Power Cord: | 1 |
| Kabel USB-C: | 1 (1m) |
| Kontrol Jarak Jauh: | 1 |
| QSG: | 1 |
| Wifi Dongle: | Yes |