Optimize your desktop experience with ViewSonic’s full HD 1080p 56cm / 22" (21.5” viewable) VX2260wm widescreen LCD. Encased in a glossy black bezel, this monitor delivers beautiful HD images. Connect your game console or DVD player through the HDMI input and enjoy HD content on your desktop. High brightness and super-fast 2ms video response and ultra-high 20,000:1 dynamic contrast ratio deliver brilliant, blur-free images with incredible definition and detail. Completing the multimedia desktop experience are integrated stereo speakers with SRS WOW HD stereo sound. The Eco-mode function can save up to 40% on energy costs. The VX2260wm is ideal for the discriminating gamer or professional who demands top-of-the-line images and performance. | Black |
| Típus: | 55 cm / 21.5" wide Color TFT Active Matrix LCD |
| Kontrasztarány: | 1000:1 (typ.) ; 20000:1 dynamic |
| Betekintési szögek: | 170° (H), 160° (V) at 10:1 c/r / 170° (H), 170° (V) at 5:1 c/r |
| Fényerő: | 300cd/m² (typ.) |
| Display Area: | 47.50 cm (18.7") (H) × 26.67 cm (10.5")(V) /54.6cm (21.5") diagonal |
| Optimum Resolution: | 1920x1080 WUXGA |
| Válaszidő: | 5ms (on/off) ; 2ms (G to G) |
| Fényforrás: | Long life, 50,000 hrs. (typ) |
| Panel Surface: | Anti-Glare, Hard coating (3H) |
| Pixel Pitch: | 0.248mm (H)×0.248mm (V) |
| Colour Support: | 16.7 M (6-bits + Hi FRC) |
| PC: | up to 1920×1080 non-interlaced |
| Mac®: | Power Mac, up to 1920×1080 |
| Physical With Stand: | 513mm x 410mm x 208mm (20.2" x 16.1" x 8.2") |
| Physical Without Stand: | 512mm x 330mm x 56mm (20.2" x 13.0" x 2.2") |
| ViewSonic VX2260wm LCD, VGA cable, DVI cable, Audio cable, Power cable, Quick Start Guide, ViewSonic Wizard CD |
| Hangszóró: | 2 x 1.5 watt with SRS WOW sound |
| The lamp in this product contains mercury. Please dispose of in accordance with local, state or federal laws. |
| Sync: | Separate Sync / Composite Sync / SOG |
| Analogue: | RGB Analog (75 ohms, 0.7 / 1.0 Vp-p) |
| Digital: | DVI-D (TMDS, 100ohms, with HDCP), HDMI (ver.1.3) |
| Frequency: | Fh: 24-83kHz, Fv: 50-76Hz |
| Analogue: | 15 pin mini D-sub×1 |
| Digital: | DVI-D (with HDCP) / HDMI |
| Audio (input/output): | 3.5 mm Audio line-in / 3.5 mm Audio line-out |
| Teljesítmény: | 3-pin AC plug (CEE22) |
| Feszültség: | AC 100-240V (Universal); 50/60Hz (Switch) |
| Fogyasztás: | 40 (typ) |
| Eco Mode: | Optimize 34W (typ.) / Conserve 27W (typ.) |
| Save mode: | ≦1W |
| Basic: | [1], [2], Power, Down, Up |
| On View (PC mode): | Auto image adjust, Contrast/Brightness, Input select: D-SUB, DVI, HDMI PC, HDMI AV, Audio adjust: Volume, mute, Color adjust: sRGB, 9300K, 7500K, 6500K, 5000K, user color [R, G, B], Information, Manual image adjust: H/V position, Horizontal size, fine tune, sharpness, dynamic contrast, response time, aspect ratio, display mode, Eco mode, Setup menu: language, resolution notice, OSD position, OSD timeout, OSD background, sleep, Memory recall |
| Hőmérséklet: | 32–104ºF (0–40ºC) |
| Páratartalom: | 20–90% (non-condensed) |
| Net: | 4.1 kg (9.1 lbs) |
| Bruttó: | 5.6 kg (12.3 lbs) |
| Meets ENERGY STAR® standards |
| VESA 100mm x 100mm |
| Dönthető: | 20° ~ -5° |